Serum z witaminą C: jakie daje efekty i jak je stosować

O skuteczności takiego kosmetyku jak serum z witaminą C mogę opowiedzieć na podstawie własnych doświadczeń. Swojego czasu stosowałam kilka tego typu kosmetyków i nie wyobrażałam sobie wymienić je na inne. Ich działanie jest widoczne praktycznie od pierwszego zastosowania.

serum z witamina c najlepsze

Serum z witaminą C dlaczego warto?

Serum z witaminą C to “złoty środek” spowalniający procesy starzenia oraz negatywne działanie promieni słonecznych. Witamina C zwiększa możliwości obronne ludzkiej skóry, a dodatkowo pomaga w zachowaniu młodzieńczego wyglądu. Pamiętajcie, że serum posiada dużo bardziej skoncentrowane składniki aktywne. Warto więc wdrożyć tego typu kosmetyk do swoich ulubionych. Z reguły kremy będą posiadały substancje aktywne o mniejszym stężeniu. Nie dziwne więc, że serum z reguły jest w małych buteleczkach i o mniejszej pojemności. Często dawką odpowiednią jest dosłownie kilka kropel produktu, który równomiernie rozprowadzamy na skórze. Dlaczego serum z witaminą C potrafi błyskawicznie wniknąć do głębszych partii skóry? Ponieważ składa się z niewielkich cząsteczek, dzięki czemu efektywnie dostarcza wartościowe składniki.

Kiedy regularnie stosowałam kosmetyki z witaminą C, bardzo szybko zaobserwowałam takie efekty jak wygładzenie i rozświetlenie cery. Mam 38 lat, więc serum z witaminą C niwelowało drobniejsze zmarszczki i te efekty faktycznie można było zauważyć “gołym okiem”. Obecnie przeszłam na kosmetyki z czystym kolagenem, dlatego na jakiś czas przerwałam kurację kosmetykami z witaminą C, ale z pewnością do nich wrócę.

Dlaczego to witamina C właśnie posiada tak spektakularne działanie? Witaminą C posiada “magiczną moc” widocznego spowolnienia procesów starzenia się skóry. Dodatkowo:

  • wspomaga syntezę kolagenu, czyli efektem jest zmniejszenie widoczności i głębokości zmarszczek
  • zwalcza wolne rodniki i pomaga chronić skórę przed promieniami UVA i UVB, więc serum z witaminą C to wręcz “must have” dla wszystkich kobiet mieszkających w miastach, narażonych na smog, spaliny i wszelkie szkodliwe substancje znajdujące się w zanieczyszczonym powietrzu
  • zwiększa produkcję elastyny, dzięki czemu skóra z czasem odzyskuje jędrność i elastyczność
  • jeden z najlepszych sposobów na przebarwienia

serum z witamina c

Jak stosować serum z witaminą C?

Zanim napiszę o stosowaniu, zwrócę jeszcze uwagę na formę przechowywania tego kosmetyku. Serum z witaminą C powinno być przechowywane z dala od źródła światła. Najlepiej, aby kosmetyk był w buteleczce z ciemnego szkła lub nieprzezroczystym opakowaniu, które nie przepuszczają światła. Zwróćcie na to uwagę podczas wybierania kosmetyku. 

Serum warto nakładać kroplomierzem, bez dotykania skóry końcówką aplikatora, aby do kosmetyku nie dostały się bakterie z naszej cery. Zaleca się przed zastosowaniem serum umyć skórę żelem do mycia twarzy, następnie zastosować tonik (lekko kwaśny), a potem dopiero nakładać serum. Następnie na serum można nakładać inne kosmetyki – krem albo podkład. Tylko uwaga, jeżeli chcemy użyć serum rano i potem nałożyć podkład, to wtedy nie wybierajmy serum z witaminą C w postaci olejowej. Wszelkie olejowe kosmetyki najwygodniej jest stosować na wieczór, gdyż z reguły zostawiają one na jakiś czas tłusty film na skórze. 

jakie serum z witamina C

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge