Triki dla odżywionych włosów oraz zdrowej skóry głowy [PORADNIK]

Moje włosy są bardzo długie i dosyć wymagające, dlatego na bieżąco pogłębiam moją wiedzę na temat ich pielęgnacji. Dzięki temu mogę cieszyć się włosami, które pięknie rosną, są odżywione i bezproblemowe. Zebrałam dla Was w jedną całość ciekawe porady związane z dbaniem o włosy. Znałyście te sposoby?

pielęgnacja włosów jesienią

Sposoby na długie włosy

Wiecie dlaczego wiele kobiet nie potrafi zapuścić długich włosów? Ponieważ borykają się one z wieloma problemami i tym samym zmuszone są do ciągłego podcinania ich z długości. Wiele kobiet zapomina również o tym fakcie, że aby włosy były zdrowe, to i skóra włosów powinna być zdrowa. O tym niestety często się zapomina. Dopiero, jak pojawiają się takie problemy jak na przykład łupież suchy. Co istotne, łupież może być zarówno suchy, jak i tłusty, a wiele osób nie potrafi ich rozpoznać i odpowiednio mu przeciwdziałać. Jak więc widzicie, kondycja skóry głowy jest nie mniej ważna od kondycji włosów. Tylko holistyczne podejście do pielęgnacji daje najlepsze efekty. Skoro holistyczne, to również ważne jest to, jak się odżywiamy, ile codziennie spożywamy płynów, jakie przyjmujemy suplementy oraz jakie mamy wyniki morfologii krwi.

Wszystkie wymienione wyżej czynniki mają większy lub mniejszy wpływ na wygląd naszych włosów. Przyjmowanie różnych suplementów na włosy to świetny sposób na to, aby dosyć szybko poprawić ich wygląd. Obecnie w sklepach jest wiele suplementów stricte ukierunkowanych na poprawę wyglądu zarówno włosów, jak i paznokci. Nie zaszkodzą, a mogą nam tylko pomóc w walce o piękne, długie włosy. Z kolei w kwestii dbania o skórę głowy warto również wiedzieć o istnieniu takich kosmetyków jak peeling do skóry głowy. Z doświadczenia wiem, że mniejszość kobiet wykonuje na sobie taki zabieg, a jego zalet jest naprawdę wiele.

Dlaczego wykonywanie peelingu skóry głowy jest tak ważne? Ponieważ złuszczanie martwego naskórka pozwala skórze lepiej przyswajać składniki odżywcze ze stosowanych kosmetyków. Co więcej, ułatwia także oddychanie, stopniowo wyrównuje koloryt, niweluje zanieczyszczenia, przywraca skórze gładkość. Kolejna zaleta? Peeling stosowany na skórę głowy pomaga oczyścić skórę z łoju i płatków łupieżu, zapobiega też nasileniu objawów łupieżu. Oczywiście jak to w przypadku każdego kosmetyku, musi być on wykonywany zgodnie z zaleceniami, nie możemy takiego peelingu wykonywać zbyt często. 

ochrona włosów przed słońcem

Triki na długie i piękne włosy

Poprawa wyglądu włosów to proces, ale istnieje wiele sposobów, które mogą przybliżyć nas do wymarzonego celu. Jeżeli masz włosy długie, które codziennie niszczone są prostowaniem, a przez to są słabsze i wysuszone, może warto zafundować sobie zabieg keratynowego prostowania włosów? Dzięki temu będziesz mogła odstawić prostownicę nawet na pół roku, a Twoje włosy będą za to bardzo wdzięczne. Nie jest wszak żadną tajemnicą, że traktowanie włosów nawet najlepszą prostownicą i bardzo wysoką temperaturą bardzo niekorzystnie wpływa na stan włosów. 

Ciekawostką jest przeprowadzanie eksperymentu mającego na celu wyeliminowanie… suszarki do włosów. Zrób sobie testowo miesiąc bez suszenia włosów suszarką i pozwalaj im zawsze naturalnie wyschnąć. Po miesiącu z pewnością zauważysz pozytywne efekty takiego postępowania i zapewne więcej już nie wrócisz do suszenia włosów suszarką, pomijają jakieś losowe, wyjątkowe sytuacje. 

I na koniec taka porada, również z puli moich osobistych doświadczeń. Nie daj sobie podcinać końcówek u fryzjera, nawet, jeśli będzie mówić iż są hiper zniszczone. Pamiętaj, włos jest generalnie martwy. W sklepach możesz kupić całą masę kosmetyków scalających rozdwojone końcówki. Fryzjerzy oczywiście najchętniej by je podcinali, a Ty za każdym razem będziesz oddalać się od swojego marzenia o długich włosach. 

prostowanie włosów keratynowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge