Sprzęt AGD w stylu retro – gdzie go kupić i ile kosztuje? [CENY]

Kto śledzi remont mojego starego, drewnianego domu, ten widział zapewne wygląd nowej kuchni. Ozdobą tego pomieszczenia jest piekarnik w stylu retro, który idealnie wpisał się w koncepcję wnętrz. Nareszcie można kupić sprzęt AGD w designerskiej, stylowej oprawie, który nie kosztuje “milionów monet”.

piekarnik retro od amica

Sprzęt AGD w stylu retro

Słowem wstępu przypomnę tylko, że od roku remontuję stary, 70-letni dom i przeprowadzam jego spektakularną metamorfozę. Moim celem było połączenie elementów nowoczesnych z naturalnymi oraz boho. Kuchnia miała być jasna, w kolorze zgaszonej bieli, ze złotymi dodatkami. Bardzo ważne dla mnie było zastosowanie jak najbardziej eleganckich sprzętów AGD, które są na widoku czyli płyta indukcyjna oraz piekarnik. Wszystkie sprzęty AGD są polskiej marki Amica. Wyjątkową serią jest seria retro Amica, w ramach której można kupić zarówno retro lodówkę (zobacz kolory i ceny na stronie Amica), jak i retro piekarnik. Jestem zachwycona efektem, jaki powstał po połączeniu wszystkich tych elementów w mojej kuchni.

Wybrany przeze mnie retro piekarnik Amica – zobacz cenę i funkcje

Ciekawostką jest fakt, że w przypadku polskiej marki Amica, designerski retro sprzęt AGD można dostać w bardzo przyjaznych cenach. Zaletą dla mnie jest również to, że mam sprzęt naszej rodzimej, polskiej marki, którą pamiętają jeszcze nasze babcie. To się nazywa prawdziwe retro. Piekarnik z serii retro od Amica jest w kolorze kości słoniowej, a elementy posiadają bardzo eleganckie, mosiądzowe wykończenie. I niech nie zmyli Was ten retro wygląd, ponieważ sprzęt jest super nowoczesny i posiada całą masę super funkcji, niezwykle przydatnych w korzystaniu z takiego sprzętu AGD. Jakich?

piekarnik retro amica

Retro piekarnik Amica

Amica BakingPro System ® to nowa konstrukcja komory, która gwarantuje idealną, równomierną dystrybucję ciepła oraz stabilną temperaturę w całym piekarniku. Komora jest ponadto większa i ma więcej poziomów pieczenia. Większe są też blachy, a nowa osłona wentylatora przyspiesza nagrzewanie – do 150°C w zaledwie 3 minuty.  Z BakingPro System® możesz piec więcej, szybciej, lepiej i wygodniej – a codzienne obowiązki staną się przyjemnością.

Masz dość szorowania piekarnika? Amica ma na to sposób! W piekarnikach Amica zastosowane zostały specjalne prostokątne panele, które, dzięki porowatej powłoce, przyciągają cząsteczki zanieczyszczeń. By oczyścić panele, wystarczy ustawić piekarnik na 250 ⁰C na jedną godzinę. Takie rozwiązanie to czysta przyjemność i pełen komfort.

Nagrzew w 3 min! Jeśli jesteś w ciągłym biegu i na wszystko brakuje Ci czasu, ta funkcja umożliwia bardzo szybkie nagrzanie piekarnika do wybranej temperatury. Piekarnik osiąga 150°C w zaledwie 3 minuty! Możesz go włączyć chwilę przed przystąpieniem do pieczenia i mieć pewność, że ze wszystkim zdążysz na czas.

Emalia łatwoczyszcząca EasyClean. Szorowanie piekarnika to zajęcie, za którym z pewnością nie przepadasz. By ułatwić proces czyszczenia, wnętrza piekarników Amica pokryte zostały specjalną Emalią łatwoczyszczącą EasyClean pozbawioną porów i zagłębień sprzyjających osadzaniu się brudu i tłuszczu. Od teraz czyszczenie piekarnika będzie bajecznie proste. Ułatwiaj sobie życie.

amica retro piekarnik

Do jakiej kuchni pasuje retro sprzęt AGD?

Z pewnością do kuchni jasnych, białych, w skandynawskim stylu. W takich aranżacjach sprzęt AGD w stylu retro komponuje się z całością i nie staje się elementem eklektycznym. Sprzęt retro potrzebuje łagodnej (moim zdaniem) oprawy, aby nie bił po oczach, ale podkreślał styl wnętrza. W przypadku mojej kuchni tylko piekarnik mógł być zamontowany w stylu retro, ponieważ reszta sprzętów jest już w zabudowie. Gdybym miała inny układ, z pewnością do kompletu pojawiłaby się również retro lodówka Amica.

CZYTAJ: Biała kuchnia – wady i zalety na przykładzie mojej kuchni

Jeszcze nie dawno tego typu sprzęt AGD w unikalnym retro stylu dostępny był głównie z ramienia niszowych, często bardzo drogich brandów. Nie każdy mógł sobie pozwolić na takie limitowane edycje AGD. Teraz duże marki takie jak Amica podłapały ten trend, dzięki czemu produkuje się je na masową skalę, a ich ceny są niezwykle atrakcyjne, dostępne. Teraz praktycznie każdy może mieć retro sprzęt AGD w swojej kuchni i to jest wspaniałe.

biała kuchnia ikea

Wybrany przeze mnie retro piekarnik Amica – zobacz cenę i funkcje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge