Vans Old Skool – co warto wiedzieć o tej kultowej marce?

Kalifornijska firma Vans powstała z inicjatywy dwóch braci, Paula i Jima Van Doren oraz ich przyjaciół, którzy postanowili w 1966 roku otworzyć sklep, który sprzedawałby buty przeznaczone specjalnie dla skaterów. Sami założyciele marki byli fanami deski i na co dzień uprawiali skateboarding.

markowe-meskie-buty

Vans Old Skool – buty dla fanów deski i skaterów

Bracia Van Doren byli fanami deski i na co dzień uprawiali skateboarding, zatem doskonale zdawali sobie sprawę, jak ważnym elementem tego sportu, są dobre buty. Jak dzisiaj prezentuje się oferta tych butów?szczególną uwagę przykładali do podeszwy, co jest dostrzegalne w wielu modelach butów Vans. W 1977 roku firma postanowiła zaprezentować swoim użytkownikom pierwszy model butów z kolekcji Vans #36 Old Skool. Linia butów charakteryzuje się dziś już kultowym, bocznym paskiem na podeszwie. Jego pomysł, narodził się zupełnie przypadkowo i powstał z gryzmołów, jakie na papierze rysował Paul Van Doren. Założyciele marki Vans nazwali go „jazzowym paskiem” i uczynili znakiem rozpoznawalnym swojej firmy. Modele butów z kolekcji Old Skool zostały wzmocnione skórzanymi panelami, co zapewniło im większą wytrzymałość. Jeśli chcecie zobaczyć, jak dziś wyglądają buty z tej kolekcji, zajrzyjcie na stronę Vans Old Skool

Inne znane i kultowe modele butów Vans

Kolejnym kultowym modelem Vans są Classic Slip On. Buty, które szczególnym uznaniem cieszą się wśród skaterów i miłośników jazdy na rowerach BMX. Bracia Van Doren tym razem wpadli na rewelacyjny pomysł, aby buty z tej kolekcji nie były wiązane tradycyjnie na sznurówki, ale wsuwane na stopę. Produkcja butów Classic Slip On rozpoczęła się już w 1977 roku. Rok później na rynku pojawiają się odlotowe Sk8 Hi. Buty powyżej kostki, wzbogacone wzorem „jazzowego paska” Vans. Zakryta kostka zapewnia skaterom większe bezpieczeństwo jazdy oraz chroni stopę, która w trakcie uprawiania tego sportu, jest w ciągłym ruchu. Nowatorska sylwetka wynosi funkcjonalność butów na wyższy poziom i zapewnia kolekcji Sk8 Hi popularność oraz wysoką sprzedaż. Buty, trafiają również w gust surferów. W 1984 roku firma przeżywa kryzys finansowy, z którym jednak umiejętnie sobie radzi, ograniczając wydatki, a na rynku pojawia się pierwszy, sygnowany nazwiskiem znanej osoby model Vansów — Vans Steve Caballero.    

Dlatego buty Vans są tak popularne?

Oryginalny styl i wygląd butów Vans zapewniły im ogromną grupę zwolenników na całym świecie. Należą do nich nie tylko amatorzy sportów deskorolkowych, ale również osoby wysoko ceniące sobie wygodę noszonych przez siebie na co dzień butów oraz preferujące aktywny tryb życia. Buty Vans, od momentu założenia przez braci Van Doren firmy, stały się powszechnie lubiane oraz rozpoznawalne w wielu środowiskach, co jest efektem ich przystępnej ceny i funkcjonalności. Ciekawostką jest fakt, że buty tej marki możemy zobaczyć nawet w filmach. Jednym z nich jest amerykańska produkcja, zatytułowana „Beztroskie lata w Ridgemont High”. Solidne, wygodne, łatwe w utrzymaniu higieny oraz wytrzymałe Vansy, znajdziecie w sklepie Answear w kolekcjach zaprojektowanych zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn.

buty-marki-Vans

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge