Rustykalny stół w mojej kuchni – ile kosztował, gdzie go zamówić?

Kuchnia jest sercem domu, a centrum każdej kuchni to stół. Wybrany przeze mnie stół nie mógł być zwykły stołem. Postawiłam na indywidualny projekt, na stół w stylu rustykalnym, który wykonała Fabryka Stołów Sowacki. Mistrzowie w swoich fachu. Stół w całości wykonany z drewna dębowego, rozbiórkowego.

stół rustykalny debowy

stol drewniany w stylu rustykalnym z Fabryka Stołów Sowacki

Stół w stylu rustykalnym

Zanim zdecydowałam się na konkretny stół w stylu rustykalnym, przejrzałam dziesiątki różnych zdjęć wnętrzarskich. Jednego byłam pewna, że musi to być stół w stylu rustykalnym, który będzie pasował do mojej 70-letniej, drewnianej chaty. Szukałam stołu, który będzie pasować również do mojej dębowej podłogi. Chciałam mieć taki mebel (przypominający również trochę stół w stylu wiejskim), który odda charakter tego domu, gdzie króluje połączenie sielskości z nowoczesnością. Dlatego mój stół wykonali specjaliści z Fabryka Stołów Sowacki. Firma Sowacki połączyła TEN model dębowego stołu 004 z indywidualnym projektem i tym sposobem powstał mój unikalny mebel.

Zobacz niesamowite modele stołów na Sowacki.pl

Rustykalne i loftowe stoły Sowacki posiadają niesamowitą historię. Drewno do stołów z dębu rozbiórkowego pochodzi… z Rumunii, z rozbiórek starych chałup i stodół. Wiek drewna to około 300 lat! Stąd drewno to nazywane jest “transylwańskim”, ponieważ częściowo drewno pochodzi z tamtego rejonu Rumunii. Jednym słowem każdy stół jest wyjątkowy, unikatowy, oryginalny, jedyny w swoim rodzaju. Oglądając realizacje Fabryki Stołów Sowacki od razu można zauważyć, że każda produkcja jest wyjątkowa. Ile kosztuje taki stół? Każda wycena jest indywidualna. Mój stół jest w cenie 3.800 zł.

stół dębowy na zamówienie

stol drewniany w stylu rustykalnym z Fabryka Stołów Sowacki

Podoba mi się każdy sęk w moim stole, każda szczelina i każda nierówność. Cała w tym magia. Nie jestem przeciwna meblom z sieciówek typu IKEA, też je lubię, ale miło jest mieć coś unikalnego, ręcznie wykonanego. Stół do jadalni to serce domu i cieszy mnie fakt, że jest on taki wyjątkowy. Kolorystyka stołu wspaniale zgrała się z odcieniem dębowych desek. Dąb z dębem świetnie się dogadali, muszę to przyznać. Cieszy mnie fakt, że wyglądem nawiązuje trochę do tego, jak kiedyś wyglądał stół w stylu wiejskim. Już nie mogę doczekać się chwili, kiedy pojawi się na nim pierwsza dekoracja stołu w stylu rustykalnym rzecz jasna.

rustykalny stół gdzie zamówić

stół do mojego domu z Fabryka Stołów Sowacki

Gdzie warto zamówić stół? Poznaj firmę Fabryka Stołów Sowacki

Podoba mi się jedno z haseł przewodnich tej firmy “Największą zniewagą byłoby dla nas usłyszeć, że stworzyliśmy stół bez charakteru“. Wystarczy poznać bliżej realizacje tej firmy, aby uwierzyć w obietnice, gdzie mówi się, że “każdy stół ma swoją jedyną, sobie właściwą duszę i każdy ma swoją niepowtarzalną osobowość. Niektóre są naprawdę fikuśne, inne gnuśne, inne łobuzerskie, jeszcze inne dostojne, zdarzają się dystyngowane.

Fabryka Stołów Sowacki to rodzinna firma, której stoły mają nie tylko wypracowany przez lata charakter, ale również swoją historię. Korzenie tradycji stolarskiej rodziny Sowackich sięgają 1918 roku. Wiktor Sowacki tworzył wówczas wyroby stolarskie dla mieszkańców Strzałkowa oraz pobliskich miejscowości. Jego syn Stanisław również kontynuował rzemiosło ojca. Zainspirowany tradycją stolarską syn Stanisława, Wojciech, postanowił iść w ślady ojca. Dzisiaj jest producentem unikatowych stołów z drewna litego. Na charakter tychże stołów pracowały trzy pokolenia, ponieważ nauka sztuki stolarskiej trwała latami. Janusz i Hubert Sowaccy, synowie Wojciecha, należą już do czwartego pokolenia rodziny stolarskiej i sprawują pieczę nad jej rozwojem na rynku krajowym i międzynarodowym.

Jak można przeczytać na stronie:Każdy stół jest projektowany ludzką myślą, a jego charakter szlifowany twardą ręką. Projektowanie i konstruowanie stołów oraz nadawanie im przemyślanego kształtu jest procesem, któremu towarzyszy myśl. Projektujący i wykonujący stół tworzą zespół, któremu ulegnie każdy kawałek drewna czy metalu. Oni wszyscy mają swoje mocne charaktery, a z ich połączenia powstają dzieła o unikatowym, właściwym tylko sobie rysie osobowości.

stół rustykalny do kuchni

stół do mojego domu z Fabryka Stołów Sowacki

Styl rustykalny – jaki on jest?

O tym trendzie wnętrzarskim można napisać naprawdę wiele, ponieważ w ostatnich latach stał się on niesamowicie modny. W skrócie rustykalny styl nawiązuje do stylu wiejskiego, sielskiego, do takiej typowej “wiejskiej chaty”. Gdzie króluje drewno, specyficzny klimat. Kojarzy się z drewnianą chatką, ukrytą gdzieś w górach albo w lesie. Kojarzy się z miejscem, gdzie czas płynie wolniej, gdzie celebruje się każdą chwilę. Gdzie na pierwszym miejscu jest to, co naturalne, przyjazne, “ciepłe”.

Bardzo często rustykalne wnętrza wybierają osoby, które chcą żyć w zgodzie z naturą, dążących do tzw. “slow life”, sielskiego życia w otoczeniu przyrody, dla których najważniejszymi wartościami są rodzina i ciepło domowego ogniska. Szczególnie zachwycające są dekoracje stołu w stylu rustykalnym, gdzie nie może zabraknąć świeżych kwiatów i kolorów ziemi.

Aktualnie bardzo modne są również wesela w stylu rustykalnym. Stół weselny w stylu rustykalnym robi wrażenie i wybiera je coraz większa ilość par młodych. Warto obejrzeć w sieci inspiracje na to jak udekorować cały ślub i wesele w tym sielskim trendzie. Całość wygląda naprawdę zjawiskowo. Rustykalny styl wybierany jest również coraz częściej w ramach różnych Świąt. Coraz częściej można spotkać np. stół wigilijny w stylu rustykalnym, który w połączeniu z elementami Świąt Bożego Narodzenia wprowadza jeszcze bardziej rodzinny i sielski klimat. 

sowacki stół

stół drewniany w stylu rustykalnym z Fabryka Stołów Sowacki

Zobacz niesamowite modele stołów na Sowacki.pl

Comments

  1. avatar says

    Wow super, ja ostatnio z pomocą taty zrobiłam sobie biurko ze starych dębowych desek, najchętniej to bym takimi starymi deskami pół pokoju wypełniła, haha 😀

    Pozdrawiam, Melka blogerka

  2. avatar says

    Ten stół jest przepiękny, świetny. Trochę boli mnie jego cena, lecz za coś takiego niesamowitego trzeba troszkę zapłacić. Liczę, że namówię męża na szybki remont.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge