Trendy makijażowe, które błyskawicznie podbijają Instagram

Instagram jest ogromnym źródłem inspiracji jeśli chodzi o make-up. Jest to na tyle silne źródło przekazu, że to właśnie na tym serwisie kształtują się nowe trendy. Poznajcie najpopularniejsze trendy makijażowe z Instagrama!

Trendy makijażowe z Instagrama

Od kiedy powstał Instagram i zaczął być tak bardzo popularny na całym świecie – wizażyści stracili monopol na kreowane trendów w makijażu. Teraz wiele z nich powstaje właśnie na Instagramie. Trendy makijażowe z Instagrama bardzo często wyglądają efektownie tylko na zdjęciach i tak naprawdę czasem są sztucznie stworzone właśnie pod fotografie. Wiele z nich nie nadaje się do przełożenia ich do makijażu codziennego. Niemniej jednak mimo tego Instagram codziennie zalewa fala zdjęć “hasztagujących” te najpopularniejsze makijaże z Instagrama.

rozswietlacz-true-match-highlight

“Oil slick” czyli inspirująca plama oleju

Od jakiegoś czasu na Instagramie rządzi fascynacja… benzynowym błyskiem! Ten trend można zauważyć zarówno w makijażu (“benzynowe” usta czy oczy), ale również i na paznokciach, włosach czy dodatkach np. okularach. Makijaż a’la “slick oil”, który mieni się wszystkimi kolorami tęczy wygląda naprawdę efektownie. Aby zafundować sobie make-up w stylu “slick oil” na pewno będziemy potrzebować metalicznych pomadek oraz rozświetlacza.

Rozświetlona twarz

Makijażowy trend z Instagrama na rozświetloną twarz jest według mnie jest najbardziej przyjazny i faktycznie można się nim zainspirować w makijażu codziennym. Moim ulubionym kosmetykiem do rozświetlania twarzy jest True Match Highlight od L’oreal. Za kilka dni opublikuję duży materiał o tym jak używać takiego rozświetlacza i dlaczego warto postawić włąśnie na True Match Highlight. Jak dla mnie to prawdziwy “czarodziej” jeśli chodzi o pięknie rozświetloną twarz! Pokażę Wam zdjęcia przed i po użyciu tego rozświetlacza.

Kolorowe rzęsy hitem Instagrama

Od kilku misięcy na Instagramie generalnie rządzi kolorowy i barwny make-up. Na zdjęciach faktycznie robi to wrażenie, choć jest to mało praktyczne w życiu codziennym. Makijaż na Instagramie rządzi się jednak swoimi prawami. Trend “rainbow lashes” robi furorę. Kolorowe rzęsy można stworzyć dzięki kombinacjom kolorowych tuszów do rzęs, albo po prostu przyklejając sobie sztuczne rzęsy. Na co dzień nie wyobrażam sobie takiego makijażu.

Brokatowe usta

Dziewczyny potrafią godzinę spędzić na malowaniu swoich ust tylko po to, aby zrobić sobie ich zdjęcie na Instagrama. Trend makijażowy na brokatowe usta to twór typowo Instagramowy, gdyż nie jest możliwe normalne funkcjonowanie z grubą warstwą brokatu i cekinów na ustach. Johannah Adams nowojorska artystka makijażu, która jest niekwestionowaną mistrzynią w tzw. kryształowym efekcie podpowiada, iż aby go uzyskać należy użyć brokatu, kolorowej bazy i błyszczyka.

Metaliczne szminki

Makijażowy trend z Instagrama na metaliczne usta w kilka chwil opanował praktycznie cały świat. Wiele marek kosmetycznych wypuściło specjalne linie metalicznych pomadek właśnie sugerując się tym makijażowym instagramowym trendem. Trzeba przyznać, że jeśli nie przesadzi się z ilością takiej metalicznej pomadki, to tego typu make-up może wyglądać naprawdę intrygująco.

Tatuaże na ustach

Tatuaże na ustach to kolejne “dziecko Instagrama”. Barwne wzory na ustach tworzy m.in francuska makijażystka Violette Serrat, która pod swoimi pracami zbiera tysiące serduszek. Oglądając jej zdjęcia trzeba przyznać, że to małe dzieła sztuki.

Ozdabianie….uszu!

Na koniec mam dla Was trend, który jak dla dla mnie jest najdziwniejszy i kompletnie nie rozumiem jego fenomenu! Moim zdaniem ten trend powstał chyba trochę na siłę. Wszak na Instagramie cały czas musi pojawiać się coś nowego. Dziewczyny ozdabiają swoje uszy na przeróżne sposoby, często używając kolorowych brokatów i rozświetlaczy, tworząc kosmiczne efekty. Zdjęcia bywają całkiem ciekawe, tylko pytanie – po co?

 


Trendy makijaż Instagram

Comments

  1. avatarJarek z rzymskiezakupy.pl says

    Super post, czego to kobiety nie zrobią aby podobać się nam facetom…… albo być lepszym od innych.
    Pozdrawiam
    Jarek

  2. avatarMarta says

    Niektóre z tych trendów bardzo dziwne, ale niektóre całkiem fajne, co prawda na żadne z nic raczej bym się nie zdecydowała, ale warto wiedzieć, że w ogóle ktoś na takie coś wpadł. Ogólnie bardzo ciekawy post 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge