Tapeta leśna samoprzylepna – zobacz moją metamorfozę

Robienie metamorfozy wnętrz kojarzy się z dużym nakładem finansowym oraz wysiłkiem. Okazuje się jednak, że skutecznie można odmienić wnętrze tylko za pomocą użycia… tapety. Ściany to kluczowy element wnętrza. Jak działa tapeta samoprzylepna?

pokój dziecka vintage

PRZED I PO

Jak działa tapeta samoprzylepna?

Szczerze, dopóki nie zmierzyłam się z tematem tapetowania pokoju, nie wiedziałam o istnieniu tapety samoprzylepnej. Okazuje się, że jest to bardzo wygodna alternatywa dla tapety przytwierdzanej na klej. I o wiele szybsza w realizacji. Nie trzeba mieszać żadnych klejów, potem ich rozsmarowywać po tapecie. Tapetą samoprzylepną nakleja się dokładnie tak samo jak naklejki na ścianę. Trzeba jedynie dobrze mieć wszystko docięte i sprawdzać czy jeden kawałek z drugim zgrywają się. Przykładowo u mnie jest to tapeta leśna, więc ważne było, aby połówki jelonka z jednego kawałka zgrywały się z jelonkiem z drugiego kawałka. I to wszystko. Naklejanie takiej tapety wymaga dwóch osób, ale jest bardzo łatwe. Z racji tej, że u mnie są belki na suficie to trochę czasu zabrało docinanie tapety pod te belki i framugę drzwi. Niemniej jednak jest to wszystko bardzo proste.

Tapety samoprzylepne znajdziecie na bimago.pl

Czy taka fototapeta naklejana na ścianę jest bezpieczna dla dziecka? Tonery stosowane przez bimago spełniają test dopuszczalności do kontaktu z żywnością. Fototapety będą więc bezpieczną dekoracją, nawet do pokoju dziecięcego czy sypialni. Trzeba bardzo zwracać uwagę na takie rzeczy, w szczególności, kiedy montujemy coś w pokoju dziecięcym. Wszelkie tekstylia, meble czy inne elementy powinny być z certyfikatami, aby nie uwalniały szkodliwych substancji (m.in LZO czyli lotnych związków organicznych). Bezpiecznie jest nawet użyć takiej tapety aniżeli farby, które mają maksymalnie dopuszczalne ilości tych LZO, co mało kto sprawdza na opakowaniach. Nawet farby BIO posiadają często te maksymalne dawki LZO, co sama miałam okazję sprawdzić. 

tapeta leśna do pokoju dziecka

Jak zrobić metamorfozę wnętrza z bimago?

W moim przypadku padło na tapetę samoprzylepną w tematyce leśnej. Kiedy myślałam już o zmianie wyglądu ścian w pokoju Julka, pewna byłam tego, iż nadal chce utrzymać leśny klimat oraz kolory ziemi. Wcześniej ściany pomalowane były na intensywny kolor zielono-turkusowy, teraz zmiana jest na jaśniejsze barwy. I powiem, że w przypadku małego pomieszczenia zmiana kolorów z ciemnych na jasne okazała się bardzo na plus. Pomieszczenie stało się optycznie większe i jakieś takie bardziej radosne, przyjazne, ciepłe. Bardzo cieszy mnie ta metamorfoza pokoju dzięki tapecie z bimago. I mam ten spokój, że jest to bezpieczny produkt, który nie będzie szkodliwy dla mojego dziecka.

W ofercie bimago jest dużo więcej produktów do metamorfozy wnętrz. Oprócz tapet samoprzylepnych znajdziecie oczywiście tapety na fizelinie na klej, znajdziecie również naklejki ścienne, plakaty i obrazy oraz tekstylia takie jak poduszki, bieżniki, obrusy, pościele, zasłony, koce i pledy. Możecie w jednym miejscu zamówić wiele rzeczy i zrobić sobie gruntowną metamorfozę wnętrza. Tym bardziej warto, bo ceny są moim zdaniem bardzo przyjazne. Rolka mojej tapety o długości 10 metrów kosztowała 99 zł. Plakaty są od 20 zł, większe będą w cenie 50-70 zł i drożej. Jedynie zdziwiły mnie ceny koców poliestrowych sprzedawane w cenie 250 zł. Uważam, że taka cena jest nieadekwatna do jakości produktu. Pozostałe produkty uważam, że są piękne i w dobrych cenach.

tapeta leśna metamorfoza pokoju dziecka

Jak zaplanować metamorfozę wnętrza?

Bardzo ważne jest wiedzieć, czego się chce. Dużo osób nie wie, ale to nie problem bo łatwo można zdobyć piękne inspiracje. Wiele ciekawych pomysłów wnętrzarskich na niedrogie metamorfozy wnętrza można znaleźć na blogu Bimago z inspiracjami wnętrzarskimi. Najlepsze w tym jest to, że czytając dany artykuł od razu mamy podpowiedzi w postaci produktów z bimago, które będą pasować do danej metamorfozy. Przykładowo czytając artykuł o tym jak urządzić salon w stylu minimalistycznym, bimago od razu podpowiada mi, które produkty ze sklepu będą pasować do takiego wnętrza. Nie powiem, to bardzo ułatawia poszukiwania oraz same zakupy. 

leśna tapeta leśna tapeta do pokoju dziecka pokój dziecka vintage

Tapety samoprzylepne znajdziecie na bimago.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge