Remont na własną rękę? Jakie prace wykonać samodzielnie?

Czy remont na własną rękę to dobry pomysł? Oczywiście, że tak! Nawet jeśli kompletnie nie znamy się na kwestiach budowlanych, wielu rzeczy można się po prostu nauczyć. W sieci jest wiele poradników, z których warto skorzystać. Możemy dzięki temu zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy.

dom drewniany remont

Remont na własną rękę

Akurat w kwestii remontu mam całkiem sporo do powiedzenia, ponieważ zrealizowałam wielki remont starego domu 70-letniego. Oczywiście ja nie wykonywałam prac remontowych, ale je nadzorowałam i mam spore pojęcie o tym, jak to w rzeczywistości wygląda. Z wieloma pracami nie mogłam zmierzyć się samodzielnie, ponieważ miałam malutkie dziecko i ledwo starczało mi czasu na koordynowanie całego przedsięwzięcia. Jednak część prac faktycznie mogłabym wykonać samodzielne (chociażby malowanie ścian na biało w całym domu, co jest naprawdę dziecinnie proste). Remont na własną rękę jest możliwy, wszystko zależy od tego co obejmuje remont i jakie mamy możliwości oraz umiejętności. Oczywiście mężczyźni mają o wiele łatwiej w tego typu sytuacji, gdyż majsterkowanie mają oni po prostu “we krwi”.

Z raportu “Jak remontują Polacy” serwisu Fixly.pl, dotyczącego zwyczajów remontowych Polaków, wynika, że niemal 3 na 4 osoby w 2019 roku starały się łatwe prace wykończeniowe lub renowacyjne przeprowadzić na własną rękę, ewentualnie z pomocą kogoś znajomego. Moim zdaniem to dobry kierunek i warto zabrać się do pracy albo uczyć się nowych umiejętności z tym związanych. Taka wiedza może przydać się na całe życie. Obecnie ceny wszystkiego poszły bardzo mocno w górę. To tym bardziej mogłoby nas zmobilizować do tego, aby wykonać remont na własną rękę, albo przynajmniej część prac remontowych wykonać samodzielnie.

remont domu na wsi metamorfoza

Remont na własną rękę – jakie można wykonać prace?

Do czołówki prac, jakie można wykonywać samodzielnie z pewnością należy tapetowanie oraz malowanie ścian. Wiele osób podejmuje się również samodzielnego układania panel. Wiele osób podejmuje się renowacji mebli oraz budowaniu nie wielkich form typu donice z drewna, ławki. Co jeszcze można zrobić w ramach remontu na własną rękę? Na pewno można pokusić się o takie prace jak ocieplane domu albo położenie deski elewacyjnej. Dobrze mieć jednak do pomocy osobę, która już wykonywała takie prace i będzie mogła nami pokierować. Obserwując swój remont myślę, że wiele osób spokojnie mogłaby sobie samodzielnie poradzić np. z montażem mebli albo sprzętów AGD. Myślę, że również takie działania jak np. położenie folii grzewczych również można wykonać samodzielnie. 

Do samodzielnego wykonania prac remontowanych z pewnością potrzebne będą różne narzędzia. Wiele osób, które wykonuje takie prace swoimi rękoma docenia między innymi narzędzia MetaboMetabo to Niemiecka marka dla profesjonalnych użytkowników, również dla tych, którzy chcą samodzielnie wykonywać różne remontowe prace. Elektronarzędzia konstruowane są wspólnie z klientami z branży oraz testowane w praktyce w najtrudniejszych warunkach. Dzięki testom narzędzi w różnych warunkach, Niemiecki koncern Metabowerke GmbH zawsze koncentruje się na tym, co faktycznie ułatwia trudną, codzienną pracę, którą spotkamy na budowie, w warsztatach oraz na halach produkcyjnych. Jeżeli chcesz spróbować swoich sił w remontach, z pewnością warto sprawdzić narzędzia Metabo, ich ceny, funkcje, możliwości. Możecie być mile zaskoczeni.

metabo narzędzia

Marka Metabo – sprawdź ceny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge