Trwałe pomadki do ust – które z nich najdłużej się utrzymują?

Czy wyobrażam sobie makijaż bez użycia pomadki do ust? Oczywiście, że nie. Testuję różne kosmetyki do ust, ale najbardziej przekonują mnie trwałe pomadki, które najlepiej dają efekt matowych ust. Jak sprawdzić, które pomadki dadzą nam trwały efekt i na długo zostaną na naszych ustach?

trwałe pomadki do ust najlepsze

Trwałe pomadki do ust

Czy takie pomadki jak z opisów w stylu “Pomalowana rano o 6, trzyma się do 18 po kawie i posiłku!” naprawdę istnieją? Okazuje się, że można uzyskać taką trwałość wśród tych najtrwalszych pomadek. Oczywiście na te obietnice też trzeba patrzeć nieco z przymrużeniem oka, po wielu godzinach zawsze pomadka zacznie w jakiś sposób schodzić z naszych ust. Jednak te trwała pomadka faktycznie, jest niczym tatuaż dla ust. Robiłam testy tego typu pomadek na dłoni i po wielokrotnym umyciu rąk te miejsca pomalowane pomadką nadal były widoczne. Te najbardziej trwałe pomadki nazywane są czasem też farbkami do ust. Wszystko w zależności od rodzaju produktu czy producenta, ale jak szukacie takiej naprawdę wytrzymałej pomadki to pod takim hasłem również możecie jej szukać.

Dlaczego te trwałe pomadki do ust utrzymują się dłużej na ustach od zwykłych szminek? Z pewnością większa jest intensywność napigmentowania takiego kosmetyku. Barwniki są intensywniejsze. To chyba największa cecha, jaka wyróżnia trwałe pomadki do ust od tych typowych. Niektóre z pomadek występują również pod nazwą market do ust. Doskonale wiemy jak trwała jest koloryzacja takim markerem biurowym, podobnie działa pomadka. Łatwo się ją aplikuję, ale potem okazuje się prawie nie do zdarcia. Matowe trwałe pomadki do ust wzbogacane są dodatkowo substancjami nawilżającymi, aby zniwelować efekt wysuszenia ust. To niestety problem, z jakim czasem borykają się fanki trwałych pomadek. Niektóre z nich po prostu zbytnio wysuszają usta. 

matowa pomadka do ust trwała

Jak uzyskać maksymalnie trwały kolor na ustach?

Nie każda z kobiet wie, że  w sklepach można również dostać taki produkt jak utrwalacz pomadki. Specjalny skład takiego kosmetyku utrwala każdą pomadkę, zapobiega rozmywaniu się koloru oraz pozostawianiu niechcianych śladów na twarzy i szklankach. Sprawia, że każda pomadka będzie cieszyć się o wiele większą trwałością. Warto mieć taki gadżet w swojej kosmetyczce. Wiele kobiet dla utrwalenia pomadki na ustach używa również takiego triku, iż wcześniej delikatnie pudruje usta. Muszę przyznać, że sama używam tego sposobu i faktycznie, dzięki niemu pomadka trzyma się o wiele dłużej. Dla wzmocnienia intensywności pomadki oraz jej utrwalenia warto używać również konturówek do ust. Można również dzięki nim delikatnie optycznie powiększyć usta. Zdecydowanie warto włączyć konturówkę do swojego codziennego rytuału malowania ust.

Znaczenie przy trwałości pomadki będzie miało również to, w jakim stanie są nasze usta. Jeżeli są one przesuszone, brakuje im nawilżenia, to pomadki będą krócej trzymały się na ustach. O nawilżenie ust możemy bardzo łatwo zadbać nawet domowymi sposobami. Wystarczy odrobina miodu, która po nałożeniu na usta bajecznie i błyskawicznie je zmiękcza. Szczególnie zimą w naszej torebce nie powinno zabraknąć pomadki nawilżającej usta. 

farbka do ust

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge