Relacja i film video z pobytu w Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A.

Dzięki zaproszeniu Uzdrowiska Busko-Zdrój S.A. spędziłam naprawdę wspaniały tydzień w tym magicznym miejscu. I tym postem chcę obalić mit, jakoby uzdrowisko przeznaczone było tylko dla osób po 50-tce! Nic bardziej mylnego! Pobyt w takim uzdrowisku jest równie wspaniały jak w luksusowym SPA.

Uzdrowisko Busko-Zdrój

Szukacie pomysłu na wakacje? Ja polecam Wam zdrowotny pobyt w Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A.! Dlaczego? Mam nadzieję, że moja relacja  z tego pobytu będzie najlepszym argumentem. Aż trudno uwierzyć, że Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A. posiada prawie 200-letnią tradycję! Największymi bogactwami „Uzdrowiska Busko-Zdrój” S.A. są woda siarczkowa oraz solanka jodkowa, a także produkowana od 1960 roku naturalna woda mineralna „Buskowianka Zdrój”, która cieszy się uznaniem wśród klientów dbających o swoje zdrowie i kondycję fizyczną.

busko zdroj

Na początku chciałam również podziękować całemu Uzdrowisku Busko-Zdrój S.A., zarówno osobom, które mnie zaprosiły jak i całemu personelowi Uzdrowiska. Naprawdę dawno nie spotkałam się z aż tak przyjazną atmosferą, pomocnym nastawieniem i tak dużą ilością uśmiechu! Serdecznie pozdrawiam wszystkich! Pierwsza od lewej to moja siostra z bloga Brzuszkowo.pl, która również została zaproszona na wspólny pobyt.

marconi sanatorium

W Uzdrowisku Busko-Zdrój S.A można skorzystać z ponad 80 zabiegów leczniczych oraz SPA! I uwaga… niektóre zabiegi o charakterze SPA są kilkakrotnie tańsze od tych w oryginalnych obiektach SPA (polecam również mój wpis na bloga – “Dlaczego warto jechać do SPA?” oraz moją relację z pobytu w Balia SPA w Kazimierzu Dolnym). Cennika zabiegów w uzdrowisku znajdziecie TUTAJ, na pewno będziecie mile zaskoczeni cenami za tak wartościowe zabiegi!

Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A oferuje leczenie uzdrowiskowe, szpitalne, rehabilitacyjne, sanatoryjne, ambulatoryjne, turnusy rehabilitacyjne na skierowania i pełnopłatne oraz pobyty rekreacyjne. Istnieje możliwość konsultacji specjalistycznych, badań analitycznych i diagnostycznych.

Ja miałam okazję być na takich zabiegach jak tężnia solankowa (6 zł), tlenoterapia (11 zł), laseroterapia na kolana (13 zł), okłady borowinowe (22 zł). Jednym z najwspanialszych dla mnie zabiegów była kąpiel solankowa z hydromasażem (22 zł). Do wyboru jest naprawdę ogromna ilość zabiegów!

buskowianka zdroj busko zdroj

Na początek mojej relacji mam dla Was 2-minutowy film video, który świetnie pokazuje zarówno samo Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A, jak i Sanatorium “Marconi”, w którym byłam zakwaterowana, a który to jest wizytówką całego uzdrowiska.

YouTube Preview Image

Sanatorium “Marconi”

W ramach Uzdrowiska Busko-Zdrój S.A. mieści się wiele różnych sanatoriów. Ja byłam w Sanatorium “Marconi”, którym to jest najbardziej rozpoznawalnym obiektem “Uzdrowiska Busko-Zdrój” S.A. To sanatorium posiada prawie 200 lat tradycji, którą łączy z nowoczesnością. Został oddany do użytku w 1836 roku, a powstał według projektu architekta włoskiego pochodzenia Henryka Marconiego.

sanatorium marconi

Znajdują się tu komfortowo wyposażone apartamenty, pokoje 1 i 2 osobowe o wysokim standardzie, oraz baza zabiegowa. Sanatorium „Marconi” położone jest w kilkuhektarowym zabytkowym Parku Zdrojowym dającym szerokie możliwości aktywnego wypoczynku po zabiegach. Sanatorium “Marconi” jest naprawdę przepiękne, co mogliście zobaczyć na moim filmie video.

marconi sanatorium

woda buskowianka

w sanatorium marconi

Będąc kuracjuszem można do woli korzystać z wód leczniczych, do których to jest ogólny dostęp. Oczywiście wcześniej trzeba skonsultować z lekarzem to, jaka woda będzie dla nas najlepsza. Może i smak oraz zapach tych wód nie należy do najprzyjemniejszych, ale to samo zdrowie! 🙂 Jak to zwykło się mówić – im bardziej gorzki lek, tym lepiej leczy!

woda z uzdrowiska

woda busko zdroj

Woda mineralna “Buskowianka”

Buskowianka to naturalna średniomineralizowana woda mineralna. Idealnie uzupełnia gospodarkę mineralną organizmu, dodaje sił witalnych, przeciwdziała zmęczeniu, wspomaga przemianę materii, uspokaja, doskonale orzeźwia i skutecznie gasi pragnienie.

busko zdrój

Woda mineralna “Buskowianka” cieszy się szczególnym uznaniem ludzi, którzy przywiązują wagę do swojego zdrowia, samopoczucia i wyglądu. Zalecana w profilaktyce osteoporozy, schorzeń nowotworowych, układu mięśniowo-nerwowego. Pomaga w leczeniu schorzeń metabolicznych takich jak cukrzyca, dna moczanowa, miażdżyca. Dzięki odpowiedniej kompozycji minerałów pozwala utrzymać równowagę organizmu i dobre samopoczucie.

buskowianka zdrój buskowianka woda buskowianka

Kosmetyki Słoneczne Uzdrowiska Busko-Zdrój

Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A. posiada nawet własną linię kosmetyków! Test kosmetyków z Buska-Zdroju pojawił się już jakiś czas temu na moim blogu. Kosmetyki “Słoneczne” z Uzdrowiska Busko-Zdrój S.A. powstają na bazie naturalnych substratów leczniczych: wody siarczkowej, solanki jodkowej oraz borowiny.

Kąpiele z zastosowaniem prezentowanych kosmetyków wzbogacone o wyjątkowo atrakcyjną gamę aromatów, poprawiają zdrowie i samopoczucie. Wspomagają naturalną odnowę skóry. Stanowią doskonałe uzupełnienie kuracji w buskim kurorcie oraz nieodzowną część każdego domowego SPA. Do tego są sprzedawane po naprawdę atrakcyjnych (między 10 a 30 zł).
busko zdroj uzdrowisko

kosmetyki słoneczne
sloneczne kosemtyki busko zdroj słoneczne kosmetyki sól busko zdrój uzdrowisko buskozdroj

Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A – dlaczego warto?

 • Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A to idealne miejsce na pobyt wypoczynkowy oraz zdrowotny
 • To idealne miejsce na wakacje, zarówno dla ludzi młodych, jak i dla rodzin z dziećmi
 • Możemy połączyć wypoczynek oraz zabiegi lecznicze i SPA, co sprawia, że takie wakacje są podwójnie wartościowe
 • Do dyspozycji kuracjuszy jest zaawansowany technologicznie, nowoczesny sprzęt
 • Goście Uzdrowiska mogą liczyć na opiekę medyczną wysoko wykwalifikowanej kadry lekarskiej i pielęgniarskiej
 • Od blisko 200 lat Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A. skutecznie wspomaga leczenie dolegliwości: ortopedyczno-urazowych, reumatologicznych,kardiologicznych, neurologicznych,dermatologicznych oraz rehabilituje pacjentów

woda z uzdrowisko busko zdrój

Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A – bardzo polecam! 

Comments

 1. avatarLuxusowi.pl says

  My również jesteśmy fankami takiego niczym niezmąconego wypoczynku i zazdrościmy pięknej pogody! 🙂 Serdecznie pozdrawiamy

 2. avatarPiotr says

  Ładnie to wygląda, zwłaszcza jak człowiek chce trochę odpocząć od wszystkiego. Ale nie jest tam trochę nudno?

 3. avatarPatrycja says

  Pochodzę z Buska-Zdroju więc temat uzdrowiska jest mi bliski. Mogę z ręką na sercu polecić zarówno Buskowiankę jak i kosmetyki, a o pobycie w Spa w Busku marzę 🙂

  Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge