Wakacyjna moda męska – jakie stylówki podobają się kobietom?

Wakacje to czas na prawdziwą rewię mody, która najbardziej widoczna jest w wakacyjnych kurortach. Zarówno płeć piękna jak i mężczyźni chcą wyglądać atrakcyjnie, chcą się sobie podobać. Wakacyjna moda zmienia się z roku na rok. W jakich stylizacjach mężczyźni wpadają w oko kobietom?

wakacyjna moda letnia

źródło zdjęcia: https://addicfashion.com

Męskie elementy garderoby uwielbiane przez kobiety

Mówi się “jak nas widzą, tak nas piszą. I sporo w tym prawdy, gdyż wygląd i pierwsze wrażenie są w życiu bardzo ważne. Kobiety doskonale zdają sobie sprawę z wagi swojego wyglądu, mężczyźni aktualnie prawie już im w tym dorównują. Ostatnie lata to ekspansja męskiej mody i zwiększone zainteresowanie mężczyzn swoim wyglądem. Dzięki temu na ulicach mamy coraz więcej dobrze ubranych panów, którzy przyciągają damskie spojrzenia. Dlaczego akurat jedni stają się bardziej atrakcyjni dla płci pięknej, a inni trochę mniej?

Okazuje się, że są takie wakacyjne zestawy, które po prostu wyjątkowo podobają się kobietom. Nie jest wszak łatwo połączyć wakacyjny luz z elegancją i męskim wyglądem. Z jednej strony każdy marzy o beztroskim wyglądzie, bez wkładania weń większego wysiłku. Z drugiej strony – dobry wygląd zawsze się opłaca. Czasem warto zrezygnować z tanich, plastikowych klapek na rzecz stylowych mokasynów, a zbyt szerokie spodenki o nijakiej długości na stylowe chinosy męskie. Takie spodnie to idealne rozwiązanie na lato, bo są zarówno luźne, jak i eleganckie. Perfekcyjnie pasują do modnego, wakacyjnego obuwia (pomijają plastikowe klapki). 

Kobietom bardzo podobają się męskie stylizacje z chinosami w roli głównej. Nie dziwne więc, że z roku na rok nie schodzą one z listy top męskich ubrań na wakacje. Zawsze osoba, która ma zadbany wygląd robi lepsze wrażenie. I nie chodzi o to, aby przesadnie dbać o siebie, aby codziennie dobierać stylizacje niczym osoba uzależniona od modnych ubrań. Bardziej chodzi o to, aby zakładać rzeczy dobrej jakości, stonowane, nawet minimalistyczne. Kobietom nie podobają się z reguły zbyt wystrojeni mężczyźni, bo to odbiera im całą męskość. Nie dobrze jest chcieć podobać się wszystkim za wszelką cenę. To widać z daleka i zdecydowanie większość osób to odstrasza, aniżeli przyciąga.

męska moda na wakacje

źródło zdjęcia: http://neotao365.top

Kobietom podobają się mężczyźni ubrani w jednolite, stonowane kolory. Wszelkie zbyt rzucające się w oczy dodatki raczej nie zyskują aprobaty (np. zbyt wielka klamra u paska albo zbyt wyraziste, udziwnione okulary). Minimalizm zawsze wygrywa w kwestii męskich stylizacji. Dlatego lepiej stawiać na mniejszą ilość rzeczy w szafie, ale porządnych. Kobiety lubią się stroić, lubią mieć dużo ubrań, lubią korzystać z całej feerii barw podczas ubierania się, ale o dziwo takiego podejścia do modu u mężczyzn nie lubią, bo strojenie się zawsze będzie domeną kobiet. 

Kobietom podobają się rzeczy dobrze skrojone, podkreślające męską sylwetkę. Wszelkie ubrania oversize są fajne, ale dla nastolatków i młodzieży, a nie mężczyzn po okresie studenckim. Mężczyźni czasem lubią przedłużać beztroski czas i ubierać się jak nastolatek nawet i po 30-stce. Oczywiście każdy ubiera się jak lubi, niemniej jednak kobiety mogą potraktować takiego mężczyznę jako niedojrzałego, a tym samym nieodpowiedzialnego. Dlatego nawet w wakacje lepiej nie dawać się ponieść sentymentom modowym z czasu studiów.

Co jeszcze podoba się kobietom w kwestii wakacyjnych stylizacji? Koszule podkreślające wakacyjną opaleniznę oraz… oryginalna egzotyczna biżuteria. Bransoletki z koralików, naszyjniki to z reguły pamiątki z podróży i zdecydowanie dodają one intrygującego charakteru. Z reguły nie nosi się ich po wakacjach, ale w czasie wakacji stanowią one bardzo ciekawą ozdobę całej stylizacji. Mężczyźni tak naprawdę nie wiele potrzebują do dobrego wyglądu. Wystarczy kilka basicowych rzeczy, minimalistycznych, ale porządnie skrojonych, z dobrych materiałów. Ważne, aby rzeczy nie były absolutnie pogniecione, a jakiekolwiek zabrudzenia na butach są wręcz nieakceptowalne.

męska moda na lato

źródło zdjęcia – couturecrib.com

Comments

  1. avatar says

    Zgadzamy się z opinią dotyczącą tego, że kobiety nie lubią zbyt wystrojonych mężczyzn. dla wielu osób lepszy jest minimalizm i klasyka niż, wymyślne stylizacje. Mężczyźni ubrani na sportowo są też bardzo mile widziani, zwłaszcza gdy uprawiają sport. Dodatkowo swoją sprawnością fizyczną mogą zaimponować płci pięknej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge