Testuję: preparat Zdrowe Kolana idealny dla wszystkich ćwiczących

Aktywny tryb życia to przyjemność, ale również i możliwość nadwyrężenia swojego ciała. Jeśli chodzi o mnie – padło na kolana. Myślę, że to efekt uboczny regularnego biegania. Dlatego też szukam różnych suplementów i sposobów, dzięki którym to moje kolana wrócą do pełnej sprawności. Mam dla Was test suplementu Zdrowe Kolana.

Dlaczego bolą mnie kolana?

Problem ze stawami zaczyna się wtedy, gdy ściera się chrząstka odpowiedzialna za prawidłowe działanie stawów. Co jest powodem mojego bólu oraz nadwyrężenia stawów? Na pewno pierwszy powód to bieganie. Bieganie jest dobre dla zdrowia, ale ma też swoją ciemną stronę czyli ryzyko nadwyrężenia kolan i stawów. Ja biegałam zarówno po terenie miejskim, na stadionie oraz na bieżni. Biegałam regularnie i gdy przerzuciłam się na inne formy aktywności, pół roku po tym jak przestałam biegać – odezwały się kolana. Do dziś mi w nich “strzyka” i “strzela”, czuję również pewnego rodzaju blokadę w kolanach.

Kolejny powód to spędzanie czasu przed komputerem. To zawsze w jakiś sposób wpływa na zesztywnienie stawów. Ciężko w obecnych czasach obyć się bez komputera, dlatego też tak wiele osób cierpi na różne dolegliwości związane z bólem stawów oraz kolan. Mi najbardziej “zaszkodziło” bieganie (biegałam regularnie około 1 roku). Dlatego też postanowiłam przez 3 tygodnie brać suplement Zdrowe Kolana marki GARDENPHARM.

zdrowe kolana suplement

Suplement Zdrowe Kolana

Preparat Zdrowe Kolana polecany jest wszystkim osobom, które narażają swój układ ruchu na przeciążenia: przez pracę fizyczną, przez uprawienie sportu, z powodu nadwagi oraz starzenia układu ruchu. Jedno opakowanie starcza na 30 dni. Ja brałam prawie 30 dni i muszę przyznać, że widzę poprawę w moich kolanach. Stawy o wiele lepiej się poruszają, mam też większy komfort chodzenia.

zdrowe kolana gardenpharm

Dużym plusem preparatu są składniki naturalnego pochodzenia. Przywiązuję naprawdę dużą wagę do tego, aby przyjmować suplementy naturalne. Dzięki najbardziej wartościowym składnikom Zdrowych Kolan będziesz mieć szansę:

 • znowu cieszyć się aktywnością
 • wspomóc swoją sprawność
 • utrzymać ruchomość i elastyczność stawów (czarci pazur)
 • uniknąć porannego sztywnienia kończyn (imbir lekarski)
 • zachować zdrowie mięśni (wierzba biała)

zdrowe kolana skład

Składniki suplementu Zdrowe Kolana

Czarci pazur, inaczej wilczy pazur lub hakorośl, to roślina od wieków używana w tradycji ludów afrykańskich. Wywiera pozytywny wpływ na stawy. Pozwala zachować ich zdrowie i odpowiednią elastyczność. Wpływa również na utrzymanie ich ruchomości.

Wierzba biała również od wielu wieków jest znana ze swoich właściwości. Według greckiego lekarza i botanika żyjącego w starożytności Pedaniusa Dioskurydesa wywar z kory wierzby białej świetnie sprawdzał się na wszelkie problemy ze stawami. I w dzisiejszych czasach wierzba biała przyczynia się do zachowania zdrowia stawów, jak również zdrowia mięśni.

Kolagen wchodzący w skład wyjątkowego kompleksu Kolagen + MSM to jeden z podstawowych rodzajów białka występujący m.in. w stawach, ścięgnach i chrząstkach stawowych.

Witamina C jest przeciwutleniaczem – usuwa wolne rodniki, które uszkadzają komórki, np. powierzchnię chrząstek. Przyczynia się także do wytwarzania kolagenu, a co za tym idzie do prawidłowego funkcjonowania naczyń krwionośnych, kości i chrząstki.

Imbir lekarski był tradycyjnie wykorzystywany na wiele sposobów. Wykazano także jego bardzo dobry wpływ na stawy. Imbir pozwala zachować ich ruchomość i pomaga uniknąć porannego sztywnienia kończyn.

Kwas hialuronowy jest składnikiem mazi stawowej, której zadaniem jest smarowanie, ochrona i odżywienie chrząstki. Kiedy dochodzi do ubytku płynu stawowego, powierzchnia chrząstki traci gładkość i szybciej się ściera.

suplement na stawy

Ostrzeżenia dotyczące bezpieczeństwa

 Nie zaleca się przyjmowania preparatu kobietom w ciąży i karmiącym piersią. Nie stosować przy nadwrażliwości na jakikolwiek składnik preparatu. Nie zaleca się stosować dłużej niż 4 tyg. Nie zaleca się stosować u dzieci, osób chorych na astmę, osób z chorobą wrzodową żołądka lub dwunastnicy. Zachować ostrożność u osób stosujących niesterydowe leki przeciwzapalne (NLPZ), leki przeciwzakrzepowe oraz u osób z zaburzeniami układu krążenia. Nie stosować u osób uczulonych na salicylany lub niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ).
 • Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji.
 • Dla utrzymania prawidłowego stanu zdrowia należy stosować zróżnicowaną dietę i prowadzić zdrowy tryb życia.
 • Suplement diety nie może być stosowany jak substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.
 • Przechowywać w temperaturze pokojowej.
 • Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.

suplement zdrowe kolana

Suplement Zdrowe Kolana od Gardenpharm – polecam! 🙂

Comments

 1. avatarmadziula says

  z kolanami nie ma żartów… w razie urazu zawsze polecam iść do lekarza albo samemu w miarę możliwości rehabilitować się. Najwązniejsze to pamiętać o bezpieczeństwie i zapobiegać kontuzjom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge