Życzenia do księgi gości na weselu – jakie warto napisać?

Księga gości to stosunkowo nowa i bardzo popularna forma składania życzeń na weselu. Jednak, jak to już z życzeniami bywa, często nie wiemy co powiedzieć, a w tym przypadku napisać. W poniższym artykule zajmiemy się tym właśnie tym problemem. 

ksiega wpisow dla gosci weselnych

Powiemy na co zwrócić uwagę i podamy kilka przykładów wpisów do księgi gości, tak by następnym razem nikt nie miał z tym problemu.  Czasem z życzeniami jest jak ze ślubną sukienką – warto przygotować je sobie zaplanować i wymyślić jeszcze przed samą imprezą. Z sukienką jednak Wam nie pomożemy, choć polecić możemy sprawdzone źródła, jak np. musthavefashion.pl. Z samymi życzeniami z pewnością będzie prościej, a więc zaczynajmy!

Rodzajów wpisów do księgi gości jest co najmniej kilka, warto więc je tu wszystkie przytoczyć.

Rymowanki, to dość popularna forma składania życzeń. Z początku wydawać by się to mogło nieco infantylne, jednak pozory często potrafią mylić. Rymy pozwalają na o wiele łatwiejsze przyswajanie treści, przez co znacznie łatwiej je zapamiętać. Krótkie wierszyki dodatkowo mają to do siebie, iż zwyczajnie nas bawią. Łatwy do zapamiętania i zabawny wpis do księgi gości brzmi całkiem konkretnie, prawda?

Bardzo dużo ludzi obawia się jednak, że pisząc w ten sposób może się ośmieszyć. Pamiętajmy, nie jesteśmy poetami, a nasze wiersze prawdopodobnie nie będą trzymać najwyższych, światowych standardów. Nie ma w tym nic złego, więc najlepiej podejść do całości z większym dystansem.

Używanie prozy wychodzi nam zazwyczaj o wiele bardziej naturalnie i ogólnie rzecz biorąc może być znacznie prostsze. Oczywiście nie znaczy to, iż ten sposób pisania jest w czymś gorszy od rymowania – wszystko sprowadza się do naszych preferencji. W tym przypadku będziemy pisać o wszystkim bardziej wprost (choć nie zawsze), w związku z czym pamiętajmy, że wpis do księgi gości nie powinien mieć więcej niż kilka zdań. Jeśli chcemy przekazać młodej parze więcej, zwyczajnie napiszmy do nich list.

Istnieje też 3 kategoria wpisów do księgi gości – zdjęcia. Czasem potrafią wyrazić więcej niż 1000 słów. Jeżeli posiadamy w swojej kolekcji fotografii, coś czym zaskoczymy nowożeńców, nie wahajmy się tego użyć. Wspomnienia, niezapomniane przeżycia, czy śmieszne wspólne momenty, to wszystko może wywołać uśmiech na ich twarzach, a przecież o to tu właśnie chodzi.

Na weselach bardzo często można natknąć się również na fotobudki. W kontekście wpisów do księgi gości są one potężnym orężem. Dają możliwość robienia zdjęć od ręki, będąc na weselu. Ich nierozłączną częścią są liczne stroje i dodatki, w które możemy się przebierać, co dodatkowo zwiększa atrakcyjność fotografii. W ten sposób uwiecznimy nasze przeżycia z wesela, co z pewnością stanowić będzie wspaniałą pamiątkę dla pary młodej.

Nasze wpisy do księgo gości, niezależnie od rodzaju, mogą być poważne lub bardziej luźne czy nawet żartobliwe. Która z tych opcji będzie najlepsza? To oczywiście zależy od naszej specyficznej sytuacji.

Nie znając nowożeńców zbyt blisko, lepiej unikać żartów, czy specyficznych życzeń. Łatwo wtedy o różnego rodzaju nieporozumienia i kłopotliwe sytuację. Z drugiej strony, gdy znamy ich bardzo dobrze, pomyśleć można, że wolno nam o wiele więcej, cóż, to podejście potrafi być równie zgubne. Zbyt intymne życzenia, nawet jeśli przeszłyby rozmowę w 4 oczy, mogą nie nadawać się do księgi gości. Jest ona prezentem dla młodej pary, owszem, jednak podczas imprezy oglądać ją będą również inni goście. Warto wziąć to pod uwagę, by nie popełnić żadnej gafy.

Wpis do księgi gości – przykłady

Coś rymowanego:

Małżeństwo to bycie we dwoje, gdzie miłość robi za zbroje.

Małżeństwo to miłości droga, a liczba jego zalet jest bardzo mnoga.

Nieco żartobliwie dla niego:

Nawet jeśli w wielkich mękach, żonę swoją noś na rękach.

Dla niej:

Czasem dla odmiany, nic mu nie mów, gdy jest w błędzie – niech mu dane wygrać będzie.

Proza:

Bądźcie dla siebie jak pieprz i sól – nierozłączni, a jednak wyjątkowi.

Można nieco luźniej:

Niech ten dzień niczego nie odgradza, nie zmienia, ani nie dzieli. Pozostańcie sobą i zawsze kochajcie się tak samo mocno jak teraz.

suknie druhen ślubnych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge