Biżuteria z opon – nowość wśród biżuterii i akcesoriów

W momencie, gdy napisała do mnie firma Tirendo produkująca… opony, mocno się zdziwiłam. Nigdy bym się nie spodziewała, że gdy dobrnę do końca wiadomości poznam zupełnie wyjątkową biżuterię i akcesoria, które zrobione zostały właśnie z czarnych opon! Biżuteria z opon to m.in bransoletki, naszyjniki, futerały na tablety… wszystko z czarnego, intrygującego materiału.

Nie często piszę o tego typu nowinkach, ale też dlatego, że rzadko coś jest w stanie tak mnie zaskoczyć. Na początku nie mogłam sobie tego wyobrazić – jak taka biżuteria z opon może wyglądać? Czarna opona wydawała mi się mało finezyjnym materiałem, z którego można tworzyć finezyjną biżuterię i akcesoria dla kobiet. Jak tylko zobaczyłam zdjęcia, zobaczyłam też jak bardzo się myliłam. Autorami tych małych dzieł sztuki są znani projektanci i designerzy. Ciekawa jestem co spodoba Wam się najbardziej?

Nie można nie wspomnieć również o tym, że tworzenie biżuterii z opon jest bardzo ciekawą formą recyklingu, na co właśnie producent opon chce zwrócić uwagę (zobaczcie ciekawą infografikę). W ten sposób chce przyczynić się do promocji takich inicjatyw i pomóc wymazać z pamięci myślenia, że stare opony mogą zakończyć swój żywot tylko na wysypisku śmieci. Kolczyki czy bransoletki z dętek rowerowych, szale i futerały na tablety ze skrawków opon… to robi wrażenie. Zobaczcie sami i uwierzcie, że cała ta biżuteria i akcesoria zrobiona została z opon.

biżuteria z opon biżuteria z opon biżuteria z opon

biżuteria z opon

biżuteria z opon biżuteria z opon biżuteria z opon

 

Comments

  1. avatar says

    Nigdy nie widziałam czegoś podobnego, a czytając tytuł Twojego postu przed zobaczeniem zdjęć byłam lekko przerażona, a teraz za to mile zaskoczona, bo powycinane w gumie wzory wyglądają naprawdę super!

  2. avatarDarek fotograf z Krakowa says

    Coś niespotykanego! Nigdy bym nie pomyślała, żeby wykorzystać opony do wyrobu biżuterii 🙂 Super sprawa!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge