5 zasad robienia idealnych fotografii portretowych na Instagram

Instagramowe szaleństwa trwa i na serwisie toczy się bitwa o jak najlepsze zdjęcia. Nie wystarczy nam już tylko telefon z aparatem i aplikacja, obecnie stosuje się wiele trików do poprawy jakości zdjęć. Poprawia się nie tylko jakość fotografii portretowych, ale również ich układ, proporcje i wiele innych parametrów. Jak obrabiać zdjęcia na Instagrama?

fotografia portretowa

Jak obrabiać zdjęcia na Instagrama?

Obecnie wielu właścicieli kont na Instagramie zarabia na ich prowadzeniu, dlatego też tak bardzo walczy się o jakość dodawanych zdjęć. Na szczęście sposobów na poprawę jakości fotografii jest naprawdę wiele i o kilku z nich wspomnę w tym artykule. Korzystam na co dzień z tych sposobów i wiem, że warto o nich wiedzieć. Fotografia portretowa jest wymagająca, ale dzięki kilku trikom można robić naprawdę wspaniałe zdjęcia.

Warto przeczytać: jak zacząć zarabiać na blogu?

Wiele czynników wpływa na jakość naszej fotografii. Jednym z najważniejszych jest jakość aparatu, którym zdjęcie zostało zrobione. Teoretycznie Instagram powstał po to, aby zdjęcia wrzucać na szybko z telefonu komórkowego, ale w realu wiele osób wrzuca zdjęcia zrobione profesjonalnymi aparatami. Jednak nawet w przypadku profesjonalnego sprzętu warto wiedzieć jak obrabiać zdjęcia na Instagrama.

Warto przeczytać: jakie aplikacje poprawią jakość zdjęć na Instagramie?

jak obrabiac zdjecia na instagrama

1. Uważaj z filtrami na Instagramie!

Zacznę od kwestii, która moim zdaniem jest jedną z częstszych przyczyn psucia jakość zdjęć portretowych i innych wrzucanych na Instagram. Kiedyś ja również byłam zachwycona filtrami do zdjęć i chętnie z nich korzystałam, ale po jakimś czasie zauważyłam, że odbierają one mocno jakość zdjęciom. Odbierają nie tylko jakość, ale i naturalność. 

Zrezygnowałam więc całkowicie z filtrów, a korzystam już tylko i wyłącznie narzędzi, które pozwalają bawić się ustawieniami zdjęcia. Ręcznie rozjaśniam foty, kontrastuje, dodaję cienie, wyostrzam. Filtry przestały dla mnie istnieć i od kiedy przestałam z nich korzystać, wygląd moich zdjęć na Instagramie znacznie się poprawił.

2. Usuwaj niedoskonałości na instagramowych zdjęciach

Wiele aplikacji pozwala na usuwanie drobnych niedoskonałości jak w Photoshopie. Możemy usunąć jakiś zbędny przedmiot w tle np. kosz na śmieci, albo pieprzyk z twarzy. Możemy usunąć niewygodny dla nas element ze zdjęcia i tym samym znacznie poprawić jego jakość. Takie możliwości posiada m.in aplikacja Snapseed (funkcja nazywa się Naprawianie).

Warto przeczytać: jak zrobić ładne selfie?

poradnik konturowanie twarzy

3. Instagram kocha jasne zdjęcia

To jakie my lubimy zdjęcia może się nieco różnić od tego, co kocha Instagram. Praktyczne wszyscy są jednomyślni w tej kwestii, że najlepiej jest postawić na zdjęcia jasne. Fani przeglądania zdjęć na Instagramie o wiele lepiej reagują na zdjęcia pogodne, aniżeli ponure i ciemne. Warto pamiętać o tym powiązaniu, jeśli zależy nam na popularności fotografii.

różowa sukienka koronkowa

4. Pamiętaj o funkcji “focus” w aparacie

Posiadanie tej funkcji to wielka zaleta telefonów komórkowych. Focus to inaczej Wyostrzenie czyli próba wygenerowania rozmycia tła za głównym fotografowanym obiektem. W tym przypadku wyostrzona będzie oczywiście twarz na selfie, a to co poza nią zostanie delikatnie rozmyte. Rozmywanie tła daje się świetne efekty w przypadku fotografii portretowej. Jeżeli nie mamy takiego trybu w telefonie, zawsze możemy poszukać opcji focusa w jakiejś aplikacji.

Warto przeczytać: jak zrobić dobre zdjęcie portretowe?

5. Naucz się uśmiechać “sytuacyjnie”

W kwestii słów wypowiadanych do pięknego uśmiechu – najbardziej efektowny zapewni nam słowo, które mówią jak Francuzi: “ouistiti” [łi-sti-ti]. Spróbujcie zrobić sobie serię zdjęć podczas wypowiadania tego słowa. Kolejna porada, to nauka śmiechu niczym główne bohaterki z serialu “Seks w wielkim mieście”. Dziewczyny robią to perfekcyjnie i można się od nich wiele nauczyć. Ich uśmiechy są zalotne, tajemnicze, uwodzicielskie. To aktorki, więc musiały sporo ćwiczyć, ale… naprawdę da się to zrobić!

jak obrabiać zdjęcia na instagram

Jak obrabiać zdjęcia na Instagram ? Mam nadzieję, że nie będzie to dla Was już tajemnicą.

Comments

  1. avatarAlbert Pietrzak says

    Ja apkę Snapseed odkryłem już jakieś 3 miesiące temu i przyznam szczerze, że nie spodziewałem się aż tak dobrych efektów. Dla mnie aplikacja sprawdza się bardzo dobrze i dzięki niej moje zdjęci są w końcu dla mnie zadowalające. Jeszcze przy krajobrazach bardzo lubię używać funkcji “Dramaturgia”, która fajnie wyostrza i uwydatnia chmury 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge