Czym powinna charakteryzować się sukienka na… komunię?

Pierwsza Komunia Święta to bardzo ważny dzień dla każdego dziecka. Wymaga więc odpowiedniego przygotowania – duchowego i nie tylko. Trzeba zadbać m.in. o odpowiedni strój. W przypadku dziewczynek wydaje się, że sprawa jest prosta. Sukienka to w końcu oczywisty wybór na komunię.

Nie wszyscy jednak wiedzą, co trzeba wziąć pod uwagę przy jej zakupie. Czym powinna zatem cechować się sukienka komunijna? W poniższym artykule przygotowaliśmy dla Ciebie garść praktycznych wskazówek.

Sukienka na komunię dla dziewczynki – jak znaleźć idealny model?

Wciąż w niektórych parafiach dzieci przystępujące do sakramentu muszą być ubrane identycznie – w białe, proste alby. Jednak powoli się to zmienia. Zresztą rodzice i tak często decydują się na przebranie swojego dziecka po zakończeniu części oficjalnej. W przypadku dziewczynek wybór pada oczywiście na sukienkę.

W maju jest zwykle ciepło, a niekiedy i gorąco. Dlatego sukienka na komunię powinna być raczej lekka i zwiewna. Nie sprawdzą się tutaj grube materiały. Kreacja powinna być dość luźna – lepiej zrezygnować z sukienek mocno dopasowanych do ciała, bo utrudniają one poruszanie. Warto stawiać na tkaniny lekkie, przewiewne, naturalne. W chłodniejsze dni zawsze można zarzucić na górę cienki sweterek lub bolerko.

Sukienki na komunię powinny być raczej proste i dość skromne. Prym wiodą w tym przypadku modele eleganckie. Zazwyczaj są białe, ale dobrym wyborem są też kreacje beżowe czy kremowe. Ciekawe propozycje można znaleźć np. w sklepie internetowym https://milulove.pl/sukienki-na-komunie.

Czy tiulowa sukienka na komunię to dobry wybór?

Od jakiegoś czasu bardzo dużą popularnością na rynku cieszą się sukienki tiulowe. Rzeczywiście są one bardzo efektowne. Dziewczynki za nimi przepadają. W końcu mogą się za ich sprawą poczuć jak księżniczki. Jednak czy tiulowa kreacja sprawdzi się w przypadku komunii?

Niektórzy są zdania, że uszyte z tiulu sukienki zbyt mocno rzucają się w oczy i raczej nie są przeznaczone na komunię. W praktyce jednak sporo zależy od wybranego modelu. Z tiulu szyte są bowiem różne sukienki – nie wszystkie są bardzo rozłożyste i strojne. Do wyboru są też modele nieco skromniejsze, lekkie i zwiewne. Mają w sobie naprawdę dużo uroku.

Alternatywnym rozwiązaniem są modne sukienki koronkowe. Tego typu kreacje są bardzo uniwersalne i sprawdzają się podczas wielu okazji – oczywiście wiele zależy tu też od wybranego koloru. Dziecko może je więc założyć więcej niż jeden raz. Czasem wystarczy zresztą sięgnąć po odpowiednie dodatki, aby zmienić stylizację i nadać jej nieco inny charakter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge