Dieta pudełkowa potrafi zdziałać cuda – prawda czy mit? [FAKTY]

Na temat diety pudełkowej mogę wypowiedzieć się całkiem rzetelnie, albowiem testowałam już kilka takich cateringów dietetycznych. Mogę je porównać, opisać efekty, wrażenia i potwierdzić fakty związane z taką formą dbania o swoją linię oraz swoje zdrowie. Poznaj całą prawdę o dietach pudełkowych – czy warto wydawać na nie pieniądze?

dieta pudelkowa czy warto

źródło zdjęcia: zryjzdrowo.pl

Dieta pudełkowa czy warto

Diety pudełkowe odniosły spektakularny sukces w ostanich latach. Efektem są setki różnych firm oferujących taką formę odżywiania, które zaczęły powstawać jak grzyby po deszczu. W całej Polsce, w każdym większym mieście pojawiło się zapotrzebowanie na tego typu usługę. Dlaczego ludzie wręcz zakochali się w takiej formie odżywiania? Jaka jest druga strona medalu cateringów dietetycznych? O tym wszystkim chciałabym Wam napisać w moim podsumowaującym artykule o dietach pudełkowych.

Dieta pudełkowa polega na dostarczeniu pod drzwi torby z gotowymi posiłkami na cały dzień. Wybór diety oraz jej kaloryczności zależy od naszych celów oraz potrzeb. Jedni chcą schudnąć, inni nabrać masy, jeszcze inni potrzebują diety bez glutenu albo wegetariańskiej. Jeszcze inni wybierają catering dietetyczny tylko dlatego, że jest to wygodne i uwalnia od robienia spożywczych zakupów oraz gotowania. Każdy ma swój jasno sprecyzowany cel, a pudełkowa dieta ma pomóc ten cel osiągnąć. 

Ponieważ w swojej karierze miałam okazję testować kilka diet pudełkowych, śmiało mogę napisać Wam o zaletach, jak i wadach takiej usługi. Najlepiej oczywiście przekonać się na sobie, a firmy cateringowe ułatwiają takie testy swoim Klientom, oferują próbne pakiety na kilka dni. Dzięki temu nie trzeba kupować kota w worku. Z moich spostrzeżeń mogę stwierdzić, że firmy cateringowe często inspirują się sobą nawzajem, przez co można zauważyć czasem podobieństwa w serwowaniu różnych dań.

czy warto dieta pudełkowa

Zalety diety pudełkowej

 • ogromna pomoc w osiągnięciu celu związanego z sylwetką czy wymarzoną wagą, jak wiecie w tej kwestii niezwykle ważna jest ilość przyjmowanych kalorii, a dosłownie garstka osób potrafi samodzielnie dokładnie wyliczyć kalorykę każdego posiłku. Brak umiejętności liczenia kalorii oraz brak czasu na takie dokładne wyliczenia prowadzi do większości niepowodzeń w walce o upragnioną sylwetkę. Dlatego też idealnym rozwiązaniem jest dieta pudełkowa, ponieważ określając dietę pod ilość kalorii możemy być pewni, że trzymając się tej diety codziennie przyjmiemy dokładnie tyle kalorii, ile będzie nam to potrzebne
 • ogromna wygoda, ponieważ nie musimy już robić zakupów spożywczych (bardzo duża oszczędność czasu) oraz gotować (kolejne godziny zaoszczędzone na inne formy spędzania czasu)
 • ogromna różnorodność posiłków, codziennie dostajemy inny zestaw i co ciekawe, dzień po dniu z reguły dostajemy coś zupełnie innego, dania nie powtarzają się, zawsze są modyfikowane, sami nie bylibyśmy w stanie przygotować sobie tak wielu różnorodnych dań, tak wielu pysznych i zdrowych deserów
 • oszczędność pieniędzy, ponieważ nie musimy jeść na mieście, posiłki z diety pudełkowej zawsze i wszędzie możemy zabrać ze sobą, czy to do pracy, czy w podróż, czy na spotkanie

Wady diety pudełkowej

 • cena takiego cateringu dietetycznego na miesiąc waha się (w zależności od rodzaju diety oraz miasta) od około 900 zł do 1500 zł, jednak jest to cena za wygodę oraz możliwość spożywania codziennie różnych posiłków i unikanie kupowania niezdrowych dań “na szybko”
 • ryzyko otrzymania posiłku danego dnia, który nie odpowiada nam smakowo, w takich sytuacjach większość osób musi na własną rękę zorganizować sobie posiłek, jeśli nie jest w stanie zjeść tego z diety pudełkowej
 • podczas korzystania z takiej diety co jakiś czas pojawia się ogromna chęć na “normalne jedzenie”, domowego “mielonego”, bułkę z masłem i szynką czy tosta albo najsłodszą i najbardziej kaloryczną bezę z ulubionej cukierni, w takich sytuacjach trzeba znaleźć złoty środek, ja uważam, że raz na jakiś czas taka odskocznia wyjdzie nam tylko na dobre, wszak taka dieta pudełkowa ma dawać nam poczucie szczęścia, a nie przykrego wyboru
 • brak kontroli pochodzenia produktów, jeśli ktoś bardzo mocno zwraca uwagę na kupowanie rzeczy “bio”, to w przypadku takich diet pudełkowych nie mamy nad tym kontroli

dieta pudełkowa czy warto

Czy warto wybrać dietę pudełkową?

Moim zdaniem każdy powinien chociażby na miesiąc spróbować takiej formy żywienia. Nawet takie osoby, które nie mają większych celów związanych ze swoim wyglądem, mogą zafundować sobie taki luksus zwolnienia się przez miesiąc od gotowania i robienia zakupów spożywczych. Szczególnie osoby wiecznie zabiegane i narzekające na chroniczny brak czasu. Obecnie jest tak duży wybór firm serwujących catering dietetyczny, że z pewnością można znaleźć coś idealnie dopasowanego do swoich potrzeb.

Dieta pudełkowa to również ogromna inspiracja… kulinarna! Po moim testowaniu diet pudełkowych, gdy wróciłam do normalnego gotowania, nagle miałam dziesiątki pomysłów na różne dania. Możliwość spróbowania tak wielu różnorodnych posiłków otworzyła nowe horyzonty kulinarne. Dzięki temu wiem też jak przyrządzić zdrowe śniadanie albo zdrowy deser. 

dieta pudelkowa opinia

Dieta pudełkowa czy warto ?

Comments

 1. avatar says

  Co prawda widziałam wiele influencerek., które promują taką dietę i wspaniale przy tym wyglądają – widać efekty tej diety. Niestety, dla mnie jest to za drogi wydatek, a poza tym bardzo lubię gotować na co dzień 🙂

 2. avatarpol says

  To prawda, że odpowiednio dobrana dieta to gwarancja, że efekty będą super. Warto jednak dodac, że na nic świetna dieta, gdy nie połączymy jej z aktywnością fizyczną. Jednym słowem, warto się ruszać i zdrowo odżywiać 😉

 3. avatarHanka says

  Ja ćwicze regularnie i korzystam z diet pudełkowych z cateringu TAJM. Waga ładnie spada 🙂 Wcześniej miałam dietę rozpisaną przez dietetyka i sama sobie gotowałam, ale podjadałam. Catering to dla mnie o wiele lepsze rozwiązanie.

 4. avatarPaweł says

  No cóż. Na razie do pełni zadowolenia daleko. I nie chodzi wcale o cenę. Korzystałem z kilku firm. Dieta (korzystam z Wege) niestety czasami pachnie gar-kuchnią i po kilku dniach ma się jej dosyć. Inny przypadek, dania są bardzo ostro przyprawiane, pewnie na sposób hinduski, ale w naszym klimacie szczególnie jak chce się korzystać na dłuższą metę dania w mojej opinii powinny być bardziej stonowane. Różna jest ilość jedzenia i to pomimo, że teoretycznie wg kalorii powinno być podobnie. W jednej firmie aż ciężko było wszystko zjeść w innej miałem niedosyt. Kolejna sprawa. Większość dań należy podgrzać mimo, że podają iż na zimno też smakują. Przekładanie do garnków powoduje konieczność ich mycia. A przecież miało być wygodnie! Owszem można podgrzać w mikrofali (jeśli ktoś ma). Uważam, że dania na ciepło powinny być dostarczane w aluminiowych pojemnikach, co ułatwiało by ich podgrzanie w zwykłym piekarniku.
  I największa bolączka – DOSTAWA. Teoretycznie możesz wybrać godziny. Nigdy żadna firma ich nie przestrzegała. Mieszkając w bloku, ludzie się kręcą cała noc, psy buszują po klatkach, stąd ważne jest uściślenie godzin dostawy. Podawane przez firmy godziny 2-7 rano, może spowodować, że twoje dania wiszą na klamce 5 godzin! A idzie lato… Jedna firma dostarczyła mi posiłek już w przeddzień zamówienia… o 22:30. A gdybym wrócił późno lub nad ranem czy jeszcze bym miał co konsumować??

 5. avatarNeurogin says

  Lato 2022.
  No cóż. Na razie do pełni zadowolenia daleko. I nie chodzi wcale o cenę. Korzystałem z kilku firm. Dieta (korzystam z Wege) niestety czasami pachnie gar-kuchnią i po kilku dniach ma się jej dosyć. Inny przypadek, dania są bardzo ostro przyprawiane, pewnie na sposób hinduski, ale w naszym klimacie szczególnie jak chce się korzystać na dłuższą metę dania powinny być bardziej stonowane, „spolszczone”. Różna jest ilość jedzenia i to pomimo że teoretycznie wg kalorii powinno być podobnie. W jednej firmie aż ciężko było wszystko zjeść w innej miałem niedosyt, porcja jak dla 10-latka niejadka… Kolejna sprawa. Większość dań należy chociażby dla lepszego smaku podgrzać. Przekładanie do garnków powoduje konieczność ich mycia. A przecież miało być wygodnie! Owszem można podgrzać w mikrofali (jeśli ktoś ma). Uważam, że dania na ciepło powinny być dostarczane w aluminiowych pojemnikach, co ułatwiałoby ich podgrzanie w zwykłym piekarniku.
  I największa bolączka – DOSTAWA. Teoretycznie możesz wybrać godziny. Nigdy żadna firma ich nie przestrzegała. Mieszkam w bloku, ludzie się kręcą cała noc, psy buszują po klatkach, stąd ważne jest uściślenie godzin dostawy. Podawane przez firmy godziny 1:30-7 może spowodować, że twoje dania będą wisieć na klamce 5 godzin! I codziennie przymusowa pobudka. Jedna firma dostarczyła mi posiłek bez uzgodnienia już w przeddzień zamówienia… o 22:30. A gdybym wrócił późno lub nad ranem czy jeszcze bym miał co konsumować??

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge