Ile kosztuje dieta pudełkowa – czy to się opłaca? [KALKULATOR]

Mam już spore doświadczenie w testowaniu diet pudełkowych, dlatego opowiem Wam o moich odczuciach oraz pokażę kalkulator kosztów takiego cateringu dietetycznego. Wiele osób ma różne wątpliwości, czy to się opłaca, czy dieta wystarczy na cały dzień, czy jest się głodnym, czy to smakuje.

ile kosztuje dieta pudelkowa

posiłki z diety pudełkowej od Akademia Smaku

Dieta pudełkowa w Lubelskim

Jak wiecie, mieszkam aktualnie na wsi, w pobliżu miasta Ryki. I to właśnie tutaj dostarczano mi dietę pudełkową od Akademia-Smaku.pl. Do wybrania tej diety przekonało między innymi to, że produkty, które używane są do tworzenia diet pochodzą od lokalnych dostawców. Druga kwestia to kwestia bardzo przyjaznej ceny, ale o tym później. Firma Akademia Smaku kładzie szczególny nacisk na to, aby diety były smaczne, zdrowe i nie zawierały konserwantów. Wybierając dietę pudełkową to powinno być naszym priorytetem.

Zobacz diety + ceny na Akademia-Smaku.pl

Akademia Smaku na chwilę obecną dostarcza posiłki w obrębie województwa głównie Lubelskiego, do takich miejscowości jak Łuków, Siedlce, Radzyń Podlaski, Stoczek Łukowski, Garwolin, Dęblin, Ryki, Kozienice, Żelechów, Lublin, Lubartów, Kock, Świdnik, Łęczna, Mińsk Mazowiecki, Piaski, Biała Podlaska, Międzyrzec Podlaski, Kałuszyn i Turka. 

Koszt jednego posiłku to 8,80 zł

To dużo czy mało? Dzienny pakiet 5 posiłków w diecie klasycznej 2000 kcal (taką dietę testowałam) kosztuje 44 zł. Na miesiąc (20 dni, bez weekendów) wychodzi łącznie 880 zł. Przez miesiąc dostajecie… 100 różnych dań. Każde inne, każde ciekawie zaaranżowane pod kątem smaku. Z dostawą do domu. Bez gotowania, bez robienia zakupów spożywczych i stania w kolejkach. To dużo czy mało? Warto zrobić sobie taki eksperyment i przez miesiąc zliczać kwoty z paragonów ze sklepów spożywczych. Bardzo możliwe, że wydajemy o wiele więcej, aniżeli wynosi miesięczny koszt diety pudełkowej.

Oczywiście. Nie każdemu jest potrzeba dieta pudełkowa. Część z Was lubi gotować i ma na to czas, dla innych te 880 zł to będzie jednak kwota przekraczająca budżet. Ale są jeszcze osoby zapracowane, albo które nie potrafią sobie zaplanować posiłków, są osoby, które chcą schudnąć, albo kontrolować swoje posiłki pod kątem jakichś składników (np. gluten). I jeszcze są mamy z wiecznym brakiem czasu. Dla tych wszystkich osób dieta pudełkowa to wspaniałe udogodnienie. 

dieta pudelkowa lubelskie

posiłki z diety pudełkowej od Akademia Smaku

Moja opinia o diecie pudełkowej Akademia Smaku

Testowałam już nie jedną dietę pudełkową, dlatego też mam materiał do ich porównania. Jakie są moje wrażenia po miesiącu testowania cateringu dietetycznego z Akademia Smaku? Firma nie zawiodła w kwestii różnorodności posiłków. Każdego dnia serwowano nowe smaki, ciekawe kompozycje, ciekawe dania. Wielki plus. Kolejny plus za bardzo atrakcyjną cenę diety pudełkowej. Kolejny plus za to, że każdego dnia do zestawu była dołączona inna herbata. Mała rzecz, a jednak cieszy. Posiłki były bardzo smaczne i nie było żadnej wpadki typu coś niedopieczone, twarde, niezjadliwe. Dostawa zawsze na czas, każdy posiłek bardzo dobrze zapakowany. Może jedyna moja, dosyć subiektywna uwaga to zbyt mała ostrość większości potraw. Wiem, że przygotowuje się je tak, aby każdemu smakowały, ale ja lubię dania ostre, porządnie przyprawione.

Moje uwagi dotyczą dwóch kwestii. Brakowało mi składu na każdym daniu. Wiele cateringów wypisuje skład i dzięki temu człowiek “wie co je”. Bez tego składu to taka trochę niewiadoma, a jednak przyzwyczajeni jesteśmy do tego, że wiemy co znajduje się w jedzeniu. I druga moja uwaga, bardziej techniczna już to sposób pakowania herbaty. Herbata była wkładana bezpośrednio do jedzenia, co dla mnie osobiście było mało estetyczne. O wiele lepiej byłoby przyklejać ją na opakowanie, aniżeli wkładać prosto do posiłku. 

Reasumując – śmiało mogę polecić mieszkańcom Lubelszczyzny dietę z Akademia Smaku. Po miesiącu testowania chętnie przedłużyłabym swoją przygodę z tym cateringiem dietetycznym. I cena jest bardzo rozsądna. Posiłki smaczne, świeże, pomysłowe. I jak zapewnia firma, produkty pochodzą od lokalnych dostawców.

akademia smaku catering akademia smaku dieta

Zobacz diety + ceny na Akademia-Smaku.pl

Comments

  1. avatar says

    Mnie tylko martwi ta tona opakowań potrzebnych do pakowania. Ale widziałam, że są już firmy, które sprzedają jedzenie w wielorazowych opakowaniach i to jest super

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge