Floralne fototapety – niedrogi i efektowny sposób na piękny wystrój

Dla kogo przeznaczone są floralne fototapety? Kwiaty to rozwiązanie praktycznie do każdej aranżacji. Wybierając określony gatunek rośliny, możemy wykorzystać kwiatowy motyw dekoracyjny zarówno do nowoczesnej, jak i utrzymanej w duchu retro stylizacji. O pomoc w rozeznaniu się w dostępnych wzorach poprosiliśmy eksperta z Myloview.pl.

Fototapeta kwiaty dziecięca

Floralna fototapeta

Kwiaty to z pewnością jeden z najchętniej wybieranych motywów dekoracyjnych. Nic dziwnego, skoro daje nam tak wiele aranżacyjnych możliwości. Na potrzeby tego artykułu o floralnych fototapetach wybrałam całkowicie różne propozycje zebrane w czterech kategoriach, by łatwiej było się rozeznać w dostępnych możliwościach.

“Znajdzie tutaj coś dla siebie i miłośnik minimalizmu, i wielbiciel tętniących kolorami stylizacji.” – powiedział mi ekspert z Myloview. Zobaczmy więc, co zrobić, by nasze mieszkanie rozkwitło i to dokładnie w taki sposób, jaki będzie nam odpowiadał. Sięgniemy po modne, ponadczasowe i nawiązujące do dawnych czasów kwieciste wzory. Gwarantuję, że będzie w czym wybierać!

Floralny akcent w modnym beżowym kolorze

Zacznę nietypowo, bo w orbicie zainteresowań jako pierwszy nie znajdzie się konkretny gatunek kwiatu, lecz konkretny kolor. To on stanie się głównym elementem pierwszej aranżacyjnej propozycji. W nadchodzącym roku prym będą wiodły przede wszystkim beżowe odcienie. Ciepła i miła dla oka tonacja to znakomity sposób, by wyczarować przytulną aranżację, w której każda chwila będzie wyjątkowa.

Pomysłów na udekorowanie ściany jest wiele, jeśli założymy, że głównym kryterium ma być po prostu beżowa kolorystyka. Uwaga eksperta z Myloview padła natomiast na dwa konkretne rozwiązania. Pierwszym jest przedstawienie gałązek gipsówki na kawowym tle. To niezwykle delikatne kwiaty, które będą się zachwycająco prezentować w minimalistycznej aranżacji.

A drugi pomysł? To malarska kompozycja, która łączy ze sobą niezwykle dekoracyjną trawę pampasową z bujnie rozkwitłymi pączkami egzotycznych kwiatów. Nie deseń na całą ścianę, lecz zamknięta kompozycja będzie się świetnie prezentować nad wezgłowiem łóżka lub kanapą. – podpowiedział ekspert.

Fototapety kwiaty

floralna fototapeta

Motywy retro dla wielbicieli dawnych czasów

Motywy w duchu retro, podobnie jak floralne wzory, są ponadczasowe. Czasami jest na nie większa moda, czasami mniejsza, ale zawsze świetnie się prezentują. Właśnie dlatego specjalista z Myloview połączył kwiaty z dawną estetyką i dodał do nich piękne sylwetki ptaków. Taki wzór umieszczony w sypialni zapewni idealne warunki do relaksu i wypoczynku. Przepięknie będzie się prezentować nieco orientalna w wyrazie fototapeta.

Kwiaty vintage i żurawie, pawie bądź kormorany przeniosą nas w zupełnie inną rzeczywistość. Być może uda nam się nawet na chwilę zapomnieć, że za oknami znajduje się ruchliwe miasto, a nie spokojna łąka czy pola. Jak powiedział specjalista, świetnym uzupełnieniem tak ozdobionej sypialni będzie wykonany z lekkiego drewna parawan – rozwiązanie idealne, zwłaszcza gdy dysponujemy przestronnym metrażem i chcemy nadać mu przytulnych cech – oraz lampy o papierowych kloszach przypominające dawne lampiony.

floralna fototapeta

https://myloview.pl/fototapety/

Polne kwiaty: bilet do nowej rzeczywistości

Propozycja, którą przywołałam w podtytule, sprawia, że mamy przed oczami wizję sielankowej, a nawet rustykalnej aranżacji, która przeniesie nas w podmiejski świat. My jednak chcemy pozostać przy dość współczesnych stylizacjach, nadając im jednocześnie przytulnego wyglądu. Efekt będzie taki, że wnętrze, które odznacza się skandynawskim minimalizmem lub japońską estetyką umiaru, nabierze jednocześnie trochę bardziej łagodnego charakteru. W tym zadaniu pomoże nam oczywiście floralna fototapeta. Kwiaty polne będą tutaj pasować, jak ulał. Musimy jednak znaleźć odpowiedni typ przedstawienia. Oddaję głos ekspertowi:

“Zrezygnujmy z malowniczej fotografii prezentującej polną łąkę usianą kwiatami na rzecz botanicznego w charakterze wzoru. Jeśli chcemy ożywić przestrzeń, postawmy na kolorowe przedstawienie. Taka botaniczna ilustracja zachwyci każdego. Alternatywą dla miłośników stonowanych wnętrz jest natomiast czarno-biały wzór z makami, chabrami i rumiankami.”

Fototapeta kwiaty kolorowe

Energetyczny deseń tętniący kolorami

Kolory odgrywają bardzo istotną rolę w naszym życiu. Jeśli to barwne i pogodne wnętrza sprawiają, że lepiej się czujemy, to warto zadbać o to, by nasze mieszkanie nabrało rumieńców. Jeśli nie chcemy przemalowywać ścian ani wymieniać mebli, najlepszym rozwiązaniem będzie fototapeta, która wprowadzi zupełnie nową jakość do salonu czy sypialni. Ekspert zaproponował tętniące kolorami desenie, które sprawią, że cała ściana pokryje się optymistycznie nastrajającymi kwiatami. Świetny efekt zyskamy, gdy będzie to malarski deseń – wyglądający tak, jakby został namalowany ręcznie na naszej ścianie.

Żółte kwiaty to świetny przykład, bo będą pasować do bieli i czerni, szarości, a nawet wspomnianych wcześniej beżów. A jeśli jeden wyrazisty kolor to dla nas za mało? Zdecydujmy się wówczas na deseń nawiązujący do sztuki ludowej. Folkowy wzór, wbrew temu, co może się wydawać, będzie pasował nie tylko do rustykalnej przestrzeni, ale także do stylu skandynawskiego czy romantycznego, dlatego warto mu się dokładnie przyjrzeć. – powiedział ekspert.

“Jesień rozgościła się już na dobre, ale nie oznacza to, że w naszym mieszkaniu musi być jak za oknem – pochmurno i bez kolorów. Wprowadźmy do przestrzeni kwiatowe wzory i sprawmy, by tętniąca życiem natura gościła u nas przez cały rok.”

Fototapeta kwiaty w salonie

floralna fotorapeta w salonie

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge