Foteliki obrotowe – bezpieczne i komfortowe [JAK WYBRAĆ]

W klasycznym modelu fotelików dla dzieci zapięcie pasów nie jest prostą czynnością, często trzeba przyjmować wyjątkowo skomplikowane pozycje ciała. Foteliki obrotowe można ustawić przodem do otwartych drzwi, dzięki temu wkładanie i wyjmowanie dziecka jest komfortowe, nie ma również trudności w zapięciu pasów.

kamper dla dzieci

Obrotowe foteliki dla dziecka – o czym warto pamiętać?

Foteliki obrotowe dla dziecka znacznie ułatwiają codzienne obowiązki rodziców małych dzieci. Składają się one z tradycyjnego fotelika umieszczonego na specjalnej podstawie, w zależności od wybranego wzoru mogą się one obracać nawet o 360 stopni. 

Foteliki mogą być montowane przodem albo tyłem do kierunku jazdy, aby dokonać zmiany kierunku jazdy, wystarczy fotelik przesunąć, nie ma potrzeby demontowania całości. Foteliki samochodowe umożliwiają swobodne zapinanie uprzęży nawet w sytuacji, kiedy znajdują się w wyjątkowo małym samochodzie.

Obrotowe foteliki dla dziecka – bezpieczne i wygodne zapinanie pasów

Bezpieczna podróż dziecka wymaga prawidłowego zapinania pasów, foteliki obrotowe umożliwiają swobodny dostęp do małego pasażera, dzięki temu, że można je bez problemu obrócić dużo prostsze jest wkładanie i wyjmowanie malucha. 

Foteliki tego typu nawet w samochodach o dużym kącie nachylenia kanapy, można umocować poziomo, jest to dobre rozwiązanie, kiedy dziecko jest przewożone w sportowym aucie.

fotelik samochodowy besafe

fotelik samochodowy BeSafe

Nieskomplikowana obsługa fotelików obrotowych

Właściwie zaprojektowana konstrukcja fotelików obrotowych sprawia, że są one intuicyjne w obsłudze, każdy element można wyregulować indywidualnie, zmienić kąt nachylenia, skrócić długość pasów albo odpowiednio ustawić zagłówek. 

Dobre dopasowanie fotelika do wymiarów dziecka umożliwia bezpieczna i mniej uciążliwą podróż. Należy pamiętać, że foteliki mają odpowiednie zabezpieczenia uniemożliwiające przypadkowe obrócenie się fotelika, każdy produkt musi przechodzić wymagające testy, które gwarantują bezpieczne użytkowanie.

Foteliki obrotowe montowane tyłem do kierunku jazdy

Foteliki montowane tyłem do kierunku jazdy zalecane są najmłodszym użytkownikom, których waga nie przekracza 13 kg. Nie posiadają oni jeszcze odpowiednio wykształconej struktury kostnej, która ochraniałaby w razie wypadku. 

W przypadku zderzenia dziecko leci bezwładnie do przodu, narażając szyję i kark na przeciążenia. Zamontowanie fotelika tyłem do kierunku jazdy umożliwia zamortyzowanie takich przeciążeń i zapewnia właściwe podparcie szyi i głowy dziecka.

Foteliki obrotowe – na co zwrócić uwagę?

Foteliki obrotowe zapewniają komfort i wygodę w codziennym użytkowaniu, ale przed ich wyborem należy zwrócić uwagę na kilka praktycznych czynników. Zalecane jest, aby małe dzieci z dwóch pierwszych kategorii wagowych miały wyposażone foteliki w pięciopunktową uprząż. 

Budowa anatomiczna małych dzieci nie ma jeszcze odpowiednio wykształconych kości biodrowych. Są to ważne elementy, na których opiera się działanie pasów u osób dorosłych, z tego powodu dzieci muszą mieć zamontowane dodatkowe zabezpieczenie.

Fotelik powinien posiadać siedzisko odpowiedniej szerokości, regulację oparcia oraz ułożenia zagłówka. Sylwetka dziecka zmienia się nieustannie, a te elementy odpowiadają za komfortowy przebieg podróży. 

Należy także wziąć pod uwagę kąt nachylenia oparcia, to znaczy odległością pomiędzy pionem fotela samochodowego a oparciem fotelika. Właściwy kąt nachylenia powinien wynosić około 40 stopni, wówczas foteliki obrotowe zapewniają prawidłową pozycję całemu ciału, chodzi głównie o plecy, szyję i plecy dziecka, w trakcie jazdy. Więcej znajdziesz tutaj.

fotelik samochodowy obrotowy besafe

fotelik samochodowy BeSafe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge