Gadżety do telefonu, które ułatwiają życie – znasz je wszystkie?

Telefon, a w zasadzie to smartfon to nasze centrum zarządzania naszym życiem. Mamy tam wszystko, kontakty, karty bankowe, karty pacjenta, dowód osobisty, paszport, aplikacje do zarządzania finansami i wiele innych. Jak ułatwić sobie życie dzięki gadżetom dedykowanym smartfonom?

gadżety do smartfona

Przydatne gadżety do smartfona

Jaka będzie odpowiedź na pytanie, czy wyobrażamy sobie życie bez smartfona? Większość odpowie, że nie. Już sam smartfon obfity jest w całe mnóstwo przydatnych aplikacji. Jednak do smartfona można dokupić całe mnóstwo przeróżnych gadżetów. Dzięki nim jeszcze lepiej możemy wykorzystać funkcjonalność naszego telefonu. Jestem pewna, że o wielu gadżetach na swoje smartfony nawet nie wiecie. Ja o wielu dowiedziałam się również przy okazji pisania tego artykułu. Warto więc poznać bliżej te możliwości, aby jeszcze pełniej wykorzystywać możliwości swojego elektronicznego przyjaciela. 

Co ciekawe, smartfon stał się również bardzo ważnym narzędziem naszej pracy, wiele biznesów tworzona jest głównie przy użyciu smartfona. Smartfon robi piękne zdjęcia, nagrywa piękne video, wysyła mejle, można prowadzić szkolenia on-line, videokonferencje, możemy dzięki niemu wyliczać różne dane analityczne, montować materiały marketingowe, poznawać nowych ludzi do biznesów oraz wiele innych rzeczy. Warto więc przyjrzeć się temu, co jeszcze więcej możemy wcisnąć z naszych telefonów. 

gadżety do telefonu

Dodatkowy przycisk

Osobiście nie wiedziałam o istnieniu takiego dodatku do smartfona, a faktycznie może on ułatwiać codzienne z niego korzystanie. Takie miniaturowe urządzenie można umieścić w gnieździe słuchawkowym smartfona z Androidem, a następnie przypisać do niego jakieś czynności do konkretnej liczny kliknięć. Przykładowo jedno kliknięcie otwiera nam Google Maps, a dwa kliknięcia wybierają połączenie do bliskiej nam osoby, a trzy mogą otwierać aparat. Bardzo fajny, przydatny gadżet.

Obiektyw do aparatu

Dzięki dodatkowemu obiektywowi nasz smartfon może robić jeszcze piękniejsze zdjęcia. Nie każdy wie, że możemy taki obiektyw dokupić osobno, bez względu na to, jaki smartfon posiadamy. Kupując dodatkowy obiektyw do telefonu, masz pewność, że zdjęcia zyskają nową jakość. Mogę one robić zdjęcia makro przydatne na przykład do zdjęć produktowych, albo do wyłapania szczegółów na przykład gdy chcemy sfotografować na skórze efekty działania jakiegoś kremu.

Ładowarki indukcyjne

Czym się różnią ładowarki indukcyjne od zwykłych ładowarek na kabel? Po pierwsze, to ładowarka w pełni bezprzewodowa. Po drugie, nie każdy telefon może z niej skorzystać. Mogą korzystać z niej wszystkie smartfony obsługujące standard QI. Ładowanie indukcyjne uruchamia się automatycznie – wystarczy przyłożyć telefon do ładowarki. Na dodatek te ładowarki są malutkie, np. w kształcie małego talerzyka, można je bez problemu zabrać ze sobą, trzymać w aucie.

Inteligentne etui na telefon

Czy wiecie, że etui na telefon może również być elektronicznym gadżetem? Aktualnie w sklepach można kupić oprócz tych nam dobrze znanych, również inteligentne etui na telefon. Co potrafi taki gadżet? Na przykład etui dostępne pod nazwą Clear View zawiera inteligentną, lustrzaną klapkę, dzięki której nawet bez otwierania etui istnieje możliwość podglądu ekranu. Fajne? Fajne. 

Pendrive do smartfona

Bardzo ciekawym gadżetem są pendrive’y, które można podłączyć do telefonu. Jeśli robisz zdjęcia na smartfonie i szybko potrzebujesz ich na komputerze to taki pendrive pozwala płynnie przenosić pliki między smartfonem, tabletami, komputerami Mac i komputerami. Możemy również dzięki niemu szybko zwolnić pamięć naszego telefonu dzięki zgraniu części plików na ten pendrive.

praca przez telefon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge