Jak dobrać odpowiednią spódniczkę tenisową? [SPORT]

Tenis z roku na rok staje się coraz popularniejszą dziedziną sportu, także wśród kobiet. Nie wszystkie z nich zdają sobie sprawę z tego, jak ważny dla komfortu gry jest wybór odpowiedniego stroju. Obecnie na czasie są spódniczki tenisowe, które są nie tylko bardzo wygodnym, ale również doskonale prezentującym się, elementem garderoby. 

spodniczka tenisowa

Jakie powinny być idealne spódniczki tenisowe?

Przy ich wyborze warto zwrócić uwagę na kilka czynników. Jak znaleźć idealną spódniczkę tenisową? Spódniczka tenisowa to element garderoby, który w żadnym wypadku nie może krępować ruchów. Musi zapewniać komfort na najwyższym poziomie – wszystko po to, by zawodniczka bez żadnych problemów mogła poruszać się po korcie. Na szczęście wielu producentów odzieży sportowej ma w swoich ofertach szeroki i zróżnicowany wybór spódniczek tenisowych. Występują one w różnych rozmiarach, dzięki czemu coś dla siebie znajdą zarówno kilkuletnie dziewczynki, jak i dojrzałe kobiety.

Zdecydowana większość spódniczek tenisowych posiada wszyte wewnątrz krótkie spodenki bądź legginsy, które zapewniają swobodę podczas poruszania się po korcie. Nie bez znaczenia jest również fason spódniczki tenisowej – zawodniczki mogą zdecydować się na modele przylegające do ciała bądź też nieco luźniejsze.

Spódniczki tenisowe – nie tylko wygodne, ale i modne

Jeśli chodzi o spódniczki tenisowe, to coraz większa liczba zawodniczek zwraca uwagę na to, by były one nie tylko praktyczne i funkcjonalne, ale także modne. Dlatego w sklepach sportowych znaleźć można modele ozdobione różnymi interesującymi akcentami dekoracyjnymi – falbankami, kolorowymi wstawkami, a nawet ozdobnymi plisami. Na niektórych pojawiają się nadrukowane obrazki i różnego rodzaju napisy.

Chyba każda kobieta jest w stanie powiedzieć, jak bardzo na samopoczucie może wpłynąć idealnie dobrana odzież. Nie inaczej jest w przypadku spódniczek tenisowych. Zawodniczka, która znajdzie tę perfekcyjną dla siebie, może liczyć na zwiększoną pewność siebie i komfort na najwyższym poziomie.

Z jakiego materiału wykonuje się spódniczki tenisowe?

Rodzaj materiału ma bardzo duże znaczenie przy wyborze spódniczki tenisowej. Na szczęście w tym zakresie na rynku panuje bardzo duża różnorodność. Na szczególną uwagę zasługują poliestrowe tkaniny mikrofibrowe, które posiadają właściwości odprowadzające pot na zewnątrz. Wykonana z takiego materiału spódniczka nie przykleja się do ciała nawet na skutek najbardziej intensywnego wysiłku fizycznego. Warto zwrócić uwagę na spódniczki, których tkaniny zostały wzbogacone jonami srebra – posiadają one właściwości antybakteryjne. 

Podsumowując, spódniczka tenisowa to bardzo funkcjonalny element garderoby, który wbrew pozorom wykorzystać można nie tylko na korcie. Równie dobrze można nosić ją na co dzień, jako element wygodnej, komfortowej, sportowej stylizacji. Każda kobieta, która choćby amatorsko gra w tenisa, powinna znaleźć dla niej miejsce w swojej szafie. To najlepszy możliwy wybór na kort.

spodniczki tenisowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge