Rewolucja w prasowaniu – szybko, perfekcyjnie i bez 99,9 bakterii

Ciągłe prasowanie dziecięcych ubranek może być żmudne, ale… nie musi! Wcześniej używałam zwykłego żelazka, nie zdając sobie sprawy z istnienia takiego rewelacyjngo pomocnika jak generator pary Laurastar. Okazało się, że zwykłe żelazko przegrywa z kretesem w walce o jakość prasowania. Od kiedy mam generator pary Laurastar, nie wróciłabym do zwykłego żelazka.

generator pary laurastar opinie

Moja opinia o generatorze pary Laurastar

Od kiedy mam synka, wszystkie czynności muszę wykonywać co najmniej dwa razy szybciej. Tak jest również z prasowaniem, na które nie zawsze starcza mi czasu. Od kiedy mam nowoczesny generator pary Laurastar (poznaj cenę w sklepie), zupełnie zmieniłam swoje podejście do prasowania. Tak w skrócie: większość rzeczy, a już na pewno dziecięce ubranka można prasować tylko z jednej strony. To wielka oszczędność czasu, a rzeczy i tak są perfekcyjnie wyprasowane “na listek”. Co więcej, prasuje się o wiele szybciej, aniżeli zwykłym żelazkiem. I kolejna ogromna zaleta – bawełniane ubranka mojego synka są o wiele przyjemniejsze w dotyku. Higieniczna para eliminuje nawet do 99,999 % bakterii, co dla mnie jako mamy jest szczególnie ważne. I jako jedyne urządzenie na rynku emituje suchą parę i dlatego różni się od wszystkich żelazek oraz innych generatorów pary. Nie zamieniłabym już generatora pary na zwykłe żelazko. 

laurastar

Co jest takiego wyjątkowego w generatorze pary Laurastar? Pulsacyjna para, aktywna stopa 3D, automatyczna kontrola pary, aktywna deska i profesjonalne żelazko są unikalnymi technologiami pozwalają uzyskać niesamowite rezultaty prasowania. Nie spodziewałam się, że prasowanie może być takie zwinne, szybkie i zgrabne! Inaczej tego ująć nie potrafię. Wygląda to w skrócie tak: “pyk, pyk, pyk, puff, puff, puff i wyprasowane”. Fakt, że nie trzeba przewracać ubrań na drugą stronę sprawia, że prasuje się “jak w fabryce na taśmie”. Ubranie na deskę, kilka ruchów stopą 3D z parą i następne ubranie. Chwila moment i cała góra ubrań piętrzy się perfekcyjnie wyprasowana. Wszystkie żelazka Laurastar wyposażone są w unikatową i profesjonalną stopę żelazka. Dzięki niej rozpraszana jest sucha i silna para, która dostosowuje się do różnych rodzajów tkanin, a ponadto umożliwia efektywne prasowanie w pionie. Jej zaokrąglony kształt zapobiega niechcianym zagnieceniom.

Jeśli chodzi o minusy tego urządzenia to znalazłam tylko dwa. Pierwszy to dosyć głośne warczenie podczas podgrzewania pary. Nie jest to jakoś specjalnie uciążliwe, trwa tylko kilka minut. Urządzenie posiada dosyć wysoką cenę w porównaniu do zwykłego żelazka (kosztuje około 2.500 zł), ale uważam, że ta inwestycja warta jest poniesienia takich kosztów. Taki sprzęt kupuje się na wiele lat, a wygoda, oszczędność czasu i sterylność ubrań to wartości bezcenne. 

laurastar opinie

Dlaczego generator pary Laurastar jest lepszy od zwykłego żelazka?

Wszystkie żelazka Laurastar wyposażone są w unikatową i profesjonalną stopę żelazka. Ten patent sprawia, że rozpraszana jest sucha i silna para, która dostosowuje się do różnych rodzajów tkanin, a ponadto umożliwia efektywne prasowanie w pionie. Jej zaokrąglony kształt zapobiega niechcianym zagnieceniom. I kolejny wyróżnik generatora pary od Laurastar to stopa żelazka… 3D! Została ona tak zaprojektowana, aby zachować piękny wygląd ubrań na dłużej. Wszystkie te rozwiązania pochodzą ze Szwajcarii i cechują się dążeniem do perfekcji oraz higieny prasowania.

Jak to się dzieje, że generator pary Laurastar prasuje o wiele dokładniej i szybciej od zwykłego żelazka? Wszystko za sprawą stopy 3D, która odpowiednio napina tkaninę podczas prasowania, a następnie wpuszcza w nią parę na całej powierzchni stopy, dzięki czemu błyskawicznie eliminuje wszelkie zagniecenia. Włókna materiału są nie tylko znakomicie wygładzone, ale również gruntownie odświeżone. I ot, cały sukces tego sprzętu! Jak widać, para parze nierówna! Kiedyś myślałam, że prasowanie bez zagnieceń jest niemożliwe, bo jednak zawsze gdzieś ta stopa żelazka wytworzy fałdy na materiale i trzeba to poprawiać. Generator pary Laurastar udowodnił mi, że prasowanie bez zagnieceń jest absolutnie możliwe.

generator pary laurastar

Higieniczne prasowanie, które usuwa 99,999 % bakterii

Dla mnie, jako dla mamy 9 m-czngo synka ważna jest nie tylko jakość prasowania, ale i czystość oraz sterylność. Zwykłe żelazka bardzo często po jakimś czasie zaczynają sypać kamieniem, niekiedy przypalać się na stopie, wytwarzać parę ze zmniejszoną siłą. Nie raz, prasując jakieś eleganckie ubranie albo drogą sukienkę drżałam w obawie, że pojawi się na niej jakiś ślad po prasowaniu. Kiedyś jedno z moich żelazek pozostawiało rdzawe smugi. I zdarzyło mi się zniszczyć białą koszulę, również przez żelazko. 

Stopa żelazka Laurastar wytwarza wyjątkowy rodzaj pary, który dogłębnie oczyszcza tkaniny. Dzięki temu eliminuje on drobnoustroje, na jakie narażeni jesteśmy na co dzień (wilgoć, izolacja, ogrzewanie, itp.) oraz zapobiega ich namnażaniu. Wysoka temperatura, zdolność przenikania tkanin i duża moc sprawiają, że ta wyjątkowa para niszczy roztocza kurzu domowego, bakterie i grzyby, które nie zostają zniszczone podczas prania w wysokiej temperaturze (40°C). W przypadku dziecięcych ubranek jest to dla mnie szczególnie istotne!

Producent daje gwarancję sterylności pary Laurastar. Zapewnia on, że ubrania oraz pościel pozostają doskonale czyste i w 100% higieniczne. Badania prowadzono przez laboratorium Scitec Research SA w Szwajcarii. Muszę przyznać, że jest to wręcz namacalne. Ubranka są idealnie poskładane, milutkie i takie przyjemne w dotyku. Cieszę się, że mogę zakładać na mojego synka ubranka w 100% czyste.

żelazko do dziecięcych ubranek

Generator pary Laurastar – przyjaciel każdej mamy!

Bycie mamą to spore wyzwanie, dlatego na wagę złota są wszelkie gadżety, które ułatwiają codzienność. W naszych czasach jest ich naprawdę wiele, za co możemy być wdzięczne. Nasze mamy nie miały nawet pieluch jednorazowych! Żelazka były ciężkie, toporne i nieporęczne. Teraz moje codzienne obowiązki ułatwia generator pary od Laurastar. Doceniam takie nowoczesne rozwiązania, które pozwalają mi zaoszczędzić czas oraz dawać synkowi wszystko to, co najlepsze (a w tej sytuacji ekstra czyste ubranka i pościel). Polecam każdej mamie i każdemu, kto kocha mieć porządnie wyprasowane ubrania, milutką pościel i sterylnie czyste rzeczy, które zakłada na siebie.

laurastar generator pary czy warto laurastar generator pary

Generator pary Laurastarpoczytaj więcej na oficjalnej stronie

Comments

  1. avatarEwa says

    Bardzo sobie cenię Laurastar, prasowanie stało się łatwiejsze i przyjemniejsze. Fajnie, że można przenosić go z miejsca na miejsce.

  2. avatarRóża says

    ale fajnie to wygląda! muszę sobie taki sprawić, zaraz urodziny, więc mąż będzie miał pomysł na prezent 😀

  3. avatarJoanna says

    Czy testowałaś generator pary innej firmy np. Philips? Obecnie testuje philips serie 8000. Parametrami na papierze wygrywa philips 8,5 bara vs 3,5 w laurastar. Zastanawiam się jak wypada laurastar w porównaniu z innym generatorem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge