Jak szybko zmienić wystrój wnętrza za pomocą obrazów?

Lubimy zmiany we wnętrzach, niektórzy nawet bardzo częste. Nie sztuką jest co chwila robić remont, ale korzystać z mniej inwazyjnych form metamorfozy wnętrz jak na przykład dekorowanie obrazami, fototapetami i tym podobnymi dodatkami do wnętrz.

jaka fototapeta do sypialni

źródło zdjęcia: pixers.pl

Jak zmieniać wnętrze obrazami?

Warto zacząć od tego, że metamorfozy wnętrz obrazami mogą być bardzo przyjazne w kwestii finansów. Obecnie mamy tak duży wybór różnych obrazów i fototapet, że z pewnością możemy dopasować ceny do naszego budżetu. Jestem wielką fanką odmiany wnętrz za pomocą obrazów, bo w moim domu wiszą aż pięć takich galerii. Jedna wisi w salonie nad narożnikiem, druga w jadalni nad stołem, trzecia w łazience, czwarta w ganku, a piąta w pokoju mojego synka. Wszystkie te galerie pokazywałam Wam na moim blogu podczas  odsłony każdego z pomieszczeń mojego remontowanego domu.

Doskonale wiem, jak obrazy potrafią nadać wnętrzu smaku i klimatu. Widzę również reakcje osób, które odwiedzają mój dom po raz pierwszy i zawsze z zachwytem komentują te liczne obrazy w moim domu. Właśnie to przykuwa ich największą uwagę. Jak się okazuje sztuka zawsze będzie czymś, co przyciąga, dlatego warto wykorzystać ją do dekorowania swoich pomieszczeń. Obecnie wszystkie tego typu elementy możemy zamówić przez Internet, bez wychodzenia w domu, oglądając bardzo liczne, dostępne obrazy, tapety, fototapety. Wybór ich jest naprawdę ogromny. Na szczęście sklepy z reguły dzielą tematycznie swoje produkty i możemy wyszukać je po kategoriach np. kwiaty, geometria, zwierzęta, flaga ameryki, design czy motyw lasu.

Przy okazji pisania o obrazach warto wspomnieć o nieinwazyjnych metodach montażu takich obrazów. Obecnie nie musimy już nabijać gwoździ na ścianę, ponieważ istnieją specjalne plastry, rzepy oraz taśmy, które pozwalają wieszać obrazy bez użycia młotka. To bardzo istotne dla wielu osób, które nie chcą niszczyć ścian. Sama korzystam z tych sposobów, gdyż często zmieniam wnętrza i nie chciałabym, aby za każdym razem na ścianie pozostawały dziury. W kwestii tapet, nie trzeba z kolei już ich kleić, gdyż istnieją również tapety samoprzylepne, które nakleja się jak naklejkę. Te nowoczesne sposoby bardzo sprzyjają dekorowaniu wnętrz obrazami i tapetami.

tapeta botaniczna

źródło zdjęcia: pixers.pl

Gdzie wieszać obrazy i fototapety?

Niesamowitym źródłem inspiracji są pokazowe zdjęcia w sklepach z obrazami. Z reguły mają one dział inspiracje albo porady lub gotowe galerie obrazów. Można tam podejrzeć jak skomponować całą galerię obrazów lub to, gdzie można przyklejać tapety i fototapety. Czasem nawet można nie wpaść na to, gdzie taką fototapetę można przykleić (na przykład na drzwiczki szafki komody albo szafy lub przestrzeń między kuchennymi szafkami). Jeden mały prosty zabieg dekoracyjny i nagle wnętrze może się zupełnie odmienić. I jest to o wiele tańsza forma metamorfozy, aniżeli np. zakup nowego mebla czy remont związany z malowaniem całego pomieszczenia.

Najczęściej obrazy wiesza się nad czymś, na przykład nad sofą w salonie, nad łóżkiem w sypialni, nad stołem. Warto jednak myśleć nieco szerzej i wykorzystywać w domu takie przestrzenia jak słupki, okolice okna. Możemy również sami tworzyć piękne miejsca do eksponowania takich obrazów w postaci postawienia atrapy portalu kominkowego i zawieszenia nad nim galerii obrazów albo konsoli przy wejściu do domu, gdzie również można nad nią powiesić obrazy. 

Nie bójmy się odważniejszych pomysłów jak naklejenie tapety na drzwi szafy przesuwnej albo nawet i drzwi wewnętrznych w naszym domu czy mieszkaniu. Jednak taka konkretna dekoracja potrafi oddać klimat całego miejsca, potrafi wyrazić charakter właściciela i tym samym stać się designerską ozdobą. To samo w kwestii pokoju dzieciaków. Dzieci mają bardzo bujną wyobraźnię i dzięki odpowiedniej tapecie możemy stworzyć im bajkowy świat. Dzieciaki wspaniale czują się, będąc otoczone światem bajek, motywów zwierzęcych, lasu. Demontaż takich tapet i obrazów jest bezinwazyjny, więc możemy z łatwością zmienić go, kiedy dzieci podrosną i zmienią im się preferencje oraz gusta. 

fototapeta sypialnia

źródło zdjęcia: pixers.pl

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge