Jakimi zasadami kierować się przy inwestowaniu on-line

Z roku na rok coraz więcej inwestycji przenosi się do świata Internetu. Inwestowanie w świecie on-line wymaga odpowiedniej wiedzy, jeżeli faktycznie chcemy zająć się tym profesjonalnie. Oczywiście jest wiele dróg zarabiania pieniędzy za pomocą narzędzi internetowych.

Co powinieneś wiedzieć o odwróceniu linii podczas obstawiania u Rabona bukmacher

Monitorowanie ruchu linii może zapewnić migawkową ocenę rynku i zrozumienie, dlaczego bukmacherzy dokonują tych korekt, może być korzystne dla obstawiających. Jednak częstym błędem jest opieranie decyzji bukmacherskich wyłącznie na ruchu linii Rabona bukmacher. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się dlaczego.

Dlaczego bukmacherzy zmieniają linie?

Rabona bukmacher oferuje kursy na określone wydarzenie sportowe w nadziei na przyciągnięcie równej kwoty pieniędzy po obu stronach rynku i osiągnięcie zysku poprzez zastosowanie marży do oferowanych kursów.

Jeśli uzyskają nierówną akcję (kwota zakładu pieniężnego) w grze, najprawdopodobniej dostosują kursy (zwiększą jedną stronę, aby przyciągnąć pieniądze, a skrócą drugą, aby była mniej atrakcyjna), starając się zrównoważyć wydarzenie. Równie ważne, jak pieniądze (nie tylko liczba zakładów) postawione po obu stronach rynku jest to, skąd te pieniądze pochodzą.

Rabona bukmacher będzie zwracał większą uwagę na zakłady stawiane przez klientów, o których wiadomo, że mają dużą wiedzę na temat tego, na co obstawiają (czasami określanych jako „ostre”) podczas oceny rynku i podejmowania decyzji, czy dostosować kursy, czy nie.

Ważne jest, aby zdać sobie sprawę, że procenty zakładów nie są związane z całkowitą kwotą postawioną na mecz, ale raczej z liczbą zakładów wziętych na każdą stronę. Na przykład, jeśli obstawiający, który zazwyczaj obstawia duże kwoty, obstawia 100 000 zł na mecz piłki nożnej Premier League, bukmacher może powstrzymać się od zmiany kursów, zasadniczo ryzykując, że obstawiający się myli. Jeśli jednak obstawiający, o którym wiadomo, że regularnie pokonuje rynki NFL, postawi 10 000 zł na konkretny mecz, bukmacher może podjąć decyzję o odpowiednim dostosowaniu kursu na podstawie tych informacji.

Co to jest ruch linii odwrotnej?

Odwrotny ruch linii odnosi się do zmiany kursów, która jest sprzeczna z procentowymi wartościami zakładów na rynku — wtedy większość zakładów jest stawiana po jednej stronie, ale linia przesuwa się w przeciwnym kierunku. Wyzwaniem dla każdego, kto chce skorzystać z ruchu odwróconej linii w ramach strategii obstawiania, jest możliwość określenia kwoty pieniędzy postawionych po każdej stronie rynku i tego, która strona jest preferowana przez bardziej doświadczonych graczy.

Pieniądze postawione przez przeciętnych graczy zwykle stanowią znaczną część całkowitej kwoty postawionej na dowolny mecz, więc określenie „właściwej strony” na podstawie samego śledzenia ruchu linii – w dowolnym kierunku – jest prawie niemożliwe.

Na przykład, jeśli Rabona bukmacher wystawił Pittsburgh Steelers (-7) przeciwko Green Bay Packers (+7) na mecz NFL, niekoniecznie oznacza to, że oczekuje, że Steelers wygrają siedmioma punktami. Po prostu starają się uzyskać 50% zakładów postawionych po obu stronach. Jak już wspomniano, ważne jest również zrozumienie, skąd pochodzą pieniądze. Bez tych danych wszystko inne jest bezużyteczne.

Jeśli odsetek zakładów postawionych na Pittsburgh byłby wyższy (powiedzmy 75%), teoretycznie zakłady przesunęłyby się do Pittsburgha -7,5 lub więcej, ponieważ bukmacher chciałby, aby więcej obstawiających stawiało na Packers, a tym samym uczyniłoby ich bardziej atrakcyjną opcją.

Jeśli jednak doszłoby do odwrócenia linii, upośledzenie Green Bay uległoby skróceniu (do około +6). Podsumowując, stawianie zakładów opartych wyłącznie na ruchu linii nie jest dobrą strategią. Korzystanie z tradycyjnych metod handicapów i modeli obstawiania, które uwzględniają wiele czynników, jest nadal najbardziej sprawdzonym sposobem na wygrywanie pieniędzy w dłuższej perspektywie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge