Jedziesz na narty? Koniecznie wykup to ubezpieczenie!

Ubezpieczenie powinno być jedną z pierwszych rzeczy, jaką załatwiamy podczas planowanego wyjazdu. W szczególności gdy jedziemy uprawiać taki sport jak jazda na nartach, który wiąże się z dużym ryzykiem upadków. W tym przypadku niezbędna będzie polisa narciarska.

polisa narciarska

źródło zdjęcia: rankomat.pl

Co warto wiedzieć o polisie narciarskiej?

Bardzo istotną kwestią może być temat… picia alkoholu. Nie jest tajemnicą, że na stoku wiele osób lubi wypić sobie grzańca albo inny trunek, czego oczywiście robić się nie powinno. W przypadku polisy narciarskiej istnieje coś takiego jak klauzula alkoholowa. Reguluje ona kwestie zdarzeń, do których dojdzie pod wpływem napojów wyskokowych. W ramach standardowego ubezpieczenia takie sytuacje są wyłączone z zakresu ochrony i ubezpieczyciel nie pokrywa żadnych kosztów ani nie wypłaca odszkodowania. Oferowana za dodatkową składką klauzula alkoholowa zapewnia wsparcie nawet w przypadku takich zdarzeń. Także jeżeli planujemy raczyć się trunkami, musimy dodatkowo dokupić jeszcze polisę z opcją, w której alkohol nie wyklucza wypłaty ubezpieczenia.W tym roku stoki narciarskie 2022 https://www.polisanarciarska.pl/ są oblegane bardzo mocno i praktycznie codziennie zdarzają się jakieś stłuczki. Osoby, które nie mają polisy narciarskiej mają wtedy spory problem.

Kolejna sprawa to warto ubezpieczyć nie tylko siebie i swoich bliskich, ale również i swój sprzęt sportowy. Wszystkie elementy potrzebne do uprawiania narciarstwa są dosyć kosztowne. Pamiętaj, że możesz ubezpieczyć takie rzeczy jak:

  • Narty,
  • Buty narciarskie,
  • Kijki do jazdy,
  • Odzież do jazdy,
  • Kask.

Polisa narciarska pozwala zabezpieczyć nasze rzeczy przed zgubieniem, kradzieżą, ale przede wszystkim przed zniszczeniem. Jak więc widać porządna polis narciarska zabezpiecza praktycznie wszystko to, co związane jest z takim wyjazdem na narty. Każdy z nas jedzie w góry wypoczywać i aktywnie spędzić czas, dlatego lepiej zdjąć sobie z głowy stres związany z różnymi losowymi zdarzeniami na stoku i wykupić pełną polisę narciarską. Obecnie pojawiają się również specjalne pakiety związane z COVID-19

ubezpieczenie dla narciarzy

źródło zdjęcia: karpacz.net

Polisa narciarska co to jest?

Jeżeli zamierzamy wykupić polisę przed wyjazdem na narty, to najlepiej wybierać od razu pełny pakiet, aby mieć spokój w głowie “w razie w”. Biorąc pod uwagę tak wiele różnych sytuacji, jakie zdarzają się na stoku narciarskim, zawsze lepiej mieć w kieszeni porządną polisę. Co powinna zawierać polisa narciarska? Powinna zapewniać pokrycie kosztów leczenia i ratownictwa, a także ochronę w ramach ubezpieczenia od nieszczęśliwych wypadków (NNW) i odpowiedzialności w życiu prywatnym (OC), do tego również ubezpieczenie bagażu i sprzętu narciarskiego. Polisa powinna zostać też rozszerzona o uprawianie sportów zimowych (klasyfikowanych jako sporty wysokiego ryzyka lub ekstremalne). 

Koszty polisy narciarskiej są bardzo różne, wszystko zależy od ilości dni, od miejsca, od ubezpieczyciela. Można również wykupić sobie taką polisę na jeden dzień, jeżeli wiemy, że przykładowo podczas urlopu tylko jednego dnia będziemy korzystać ze stoku narciarskiego. Więcej na ten temat przeczytamy tutaj https://www.polisanarciarska.pl/poradniki/jednodniowe-ubezpieczenie-narciarskie. Lepiej nie ryzykować, nawet, jeżeli nasz pobyt na stoku będzie trwał tylko jeden dzień. Pamiętajmy, że na stoku nawet jeśli my zachowujemy się poprawnie i jeździmy spokojnie, nie uchronimy się przed innymi. Nie każdy jest sprawnym sportowcem, nie brakuje również ryzykantów, którzy narażają zdrowie i życie innych. Lepiej po prostu być przewidywalnym. 

Polisę narciarską można wykupić bez wychodzenia z domu, wszystko załatwiając w pełni zdalnie, przez Internet. Na różnych stronach istnieją specjalne kalkulatory, które pozwalają obliczyć składki związane z naszym wyjazdem. Istnieje wielu ubezpieczycieli, także jest spory wybór ofert. Taka polisa jest z reguły wysyłana na e-mail w formacie .pdf i otrzymujemy dosłownie w kilka chwil po opłaceniu składki. 

polisa dla narciarzy najlepsza

źródło zdjęcia: fakt.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge