Konsole Playstation – dlaczego są one tak popularne?

W obecnych czasach rozrywka przeniosła się w dużej mierze do świata wirtualnego. Ogromną popularnością cieszą się konsole Playstation, które zapewniają moc wrażeń. Grać na nich można praktycznie bez względu na wiek. Co sprawia, że są one tak popularne?

konsola playstation opinie

Konsola Playstation – dlaczego warto?

Z pewnością każdy z Was słyszał chociaż raz o konsolach Playstation, chociaż nie każdy z Was miał okazje korzystać z tego typu urządzenia. Czym jest więc słynna magiczna skrzynka do gier o nazwie PlayStation? To marka serii konsol do gier stworzonych i opracowanych przez Sony Computer Entertainment. W sprzedaży pojawiła się już prawie 30 lat temu, bo w 1994 r. Od 2011 roku marka składa się z trzech konsol, konsoli podręcznej, centrum medialnego oraz usługi online, które obecnie rozwijają się naprawdę błyskawicznie. Generalnie PlayStation 2 to najlepiej sprzedająca się konsola do gry. Skąd bierze się tak duża popularność tego sprzętu?

Najnowsza generacja popularnej konsoli do gier Sony, to Playstation 5, w skrócie PS5. Obecnie jest to najlepsza konsola na rynku, posiadająca największy wybór ekskluzywnych gier w wysokiej jakości. I to właśnie jakość gier od Sony jest jedną z największych mocnych stron samej konsoli. Gracze jednogłośnie zapewniają, że oferowane gry są praktycznie bezbłędne, a ich ładowanie jest błyskawiczne. Istnieje możliwość wykupienia specjalnego abonamentu, który daje dostęp do wielu nowości ze świata gier.

Integralną częścią konsoli są oczywiście pady do PS5. Czym różnią się od siebie te kontrolery? Na pierwszy rzut oka na pewno łatwo można zauważyć, że różnią się wyglądem, a właściwie designem. Wszak każdy może mieć inną, ulubioną kolorystykę. Jednak różnice pojawiają się również w samej budowie pada. Warto widzieć, że ulepszona wersja pada opatrzona jest nazwą DualSense. Praktycznie wszystkie pady są bezprzewodowe, z małymi wyjątkami (np. model Pad Hori przewodowy Fighting Commander Octa do PlayStation).

ps5 opinie

Jakie są popularne gry na konsolę Playstation 5?

Gry od Sony wyglądają naprawdę rewelacyjnie na ekranach większych telewizorów i działają bardzo stabilnie, najczęściej w 60 klatkach na sekundę lub w 4K. Oczywiście warto mieć najlepszy pady do gry (rodzaje znajdziecie na Playstation 5 2 pady).

Premierę w 2022 roku miała gra Horizon Forbidden West, a jest to kontynuacja wielokrotnie nagradzanej gry akcji. Gracze trafiają do świata, gdzie ludzie żyją w plemiennym społeczeństwie, a zamiast zwierząt są roboty. Łowczyni Aloy odkrywa, że zagrożenie z pierwszej odsłony cyklu nie zostało w pełni pokonane. Wyrusza na tytułowy Zakazany Zachód, aby powstrzymać kataklizm raz na zawsze.

Na liście najchętniej wybieranych gier na pewno znajdzie się miejsce dla gry God of War Ragnarok. Opowiada o kolejnych losach Kratosa, i jego syna Arteusa, w nordyckich krainach. Tym razem głównemu bohaterowi przyjdzie zmierzyć się z Wszechojcem, Odynem, i powstrzymać tytułowy Ragnarok, czyli koniec świata. Jak zwykle możemy liczyć na wiele epickich walk, niesamowitych zwrotów akcji i świetnie napisanych postaci.

I na koniec coś dla fanów wyścigów samochodowych czyli Gran Turismo 7. To kolejna odsłona kultowej serii wydawanej wyłącznie na PlayStation. Gra oferuje dostęp do setek samochodów z różnych epok, wiele tras i trybów do wyboru oraz rozbudowany multiplayer.

playstation5-cena

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge