Mój świąteczny wystrój łazienki – zobacz jak to zrobić w 5 minut!

Kiedy nadchodzą Święta każdy chce podkreślić ten czas przed odpowiedni wystrój swojego domu. Dekorowanie domu na Święta to wielka przyjemność. Pokażę Wam, jak w kilka chwil, za pomocą kilku gadżetów nadać swojej łazience wyjątkowy, magiczny klimat.

łazienka domowe spa

Łazienka jak domowe SPA w świątecznym klimacie

Na wstępie opiszę krótko historię mojej łazienki. Podjęłam się remontu starej, drewnianej chaty z 1946 r., która na pierwszy rzut oka nadawała się do wyburzenia. Okazała się, że konstrukcja drewniana zachowała się w bardzo dobrym stanie, dlatego warto było zrobić generalny remont. Tym samym zamieniłam stary dom w mały, elegancki domek. Przy współpracy z marką Roca udało się stworzyć wyjątkową łazienkę w stylu salony kąpielowego. 

Czytaj: Jak przerobić łazienkę na salon kąpielowy? [METAMORFOZA]

Łazienka ma około 10 m2, jest bardzo jasna. Spełniłam swoje marzenie o wannie wolnostojącej (tutaj przeczytasz moją opinię o wannie wolnostojącej po czasie jej użytkowania). Zmieścił się również prysznic w stylu walk-in oraz elegancka kolekcja mebli od Roca, a także duże, okrągłe lustro ledowe. Łazienka wyszła jak marzenie! Jestem z niej bardzo zadowolona. Wiele osób niedowierza, że w takiej starej chacie można było zrobić taką łazienkę. A jednak, wszystko zależy od naszej wyobraźni. 

W ofercie marki Roca znalazłam jedną z najpiękniejszych, najzgrabniejszych wanien wolno stojących (zobacz mój wybór + cena). Takie, które bardzo dobrze wpasowują się w pomieszczenie. Trafiłam również na absolutnie elegancką linię mebli łazienkowych z kolekcji Carmen (zobacz modele + ceny). Te meble przypominają bardziej królewskie pomieszczenia, ale ich kontrast z surowymi belkami jest naprawdę niesamowity. Myślę jeszcze cały czas nad tym, czy nie odsłonić całego sufitu drewnianego. Daję sobie jednak czas na zaadaptowanie się w nowym domu i podjęcie tej decyzji. 

łazienka spa

mój świąteczny wystrój łazienki

Jak zrobić świąteczny wystrój łazienki?

Jak widzicie na zdjęciach, nie trzeba wiele, aby uzyskać efekt świątecznej łazienki. Wystarczy łańcuch ze światełkami, żywe gałązki jałowca, świeczki, kilka złotych kokardek prezentowych i efekt gotowy. Bardzo dużą rolę dla klimatu odgrywa oświetlenie. U mnie rządzą różnego rodzaju łańcuchy ledowe na baterie, które włączam, gdy chce zrobić sobie wieczór w domowy SPA.

Świeczki (najlepiej zapachowe) oczywiście obowiązkowe. Bardzo przyjemnie wyglądają również latarenki ze świecami w środku. Wszystko to razem tworzy magię. Oczywiście najlepiej zgasić światło, wtedy robi się naprawdę magicznie! W okresie świątecznym na pewno będziemy mieć więcej czasu na to, aby móc zafundować sobie relaksujące wieczory w łazience. Jak widzicie, remont łazienki w starym domu opłacił się, bo efekt wyszedł naprawdę piękny 

Łazienka w starym domu łazienka w stylu spa

Poznaj armaturę łazienkową Roca na Roca.pl (zdjęcia + ceny)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge