Wodoodporny makijaż – przygotuj się na basen lub morze!

W lecie z reguły większość kobiet rezygnuje z mocnego makijażu i albo z niego rezygnuje, albo przerzuca się na makijaż wodoodporny. Nie dość, że utrzyma się on nad wodą, to nie straszna będzie mu wysoka temperatura. Jak używać kosmetyków wodoodpornych, aby stworzyć piękny, wakacyjny make-up?

wodoodporny makijaż

Makijaż wodoodporny

Na wstępie warto wyjaśnić czym różni się makijaż wodoodporny od zwykłego makijażu. Jeżeli kiedyś korzystałyście z wodoodpornych kosmetyków, to pewnie same zauważyłyście, że te produkty posiadają wyższą pigmentację z niższą zawartością wody. Dzięki temu właśnie kosmetyki mogą dłużej utrzymać się na naszej skórze. Czyli dużo bardziej trwałe będą cienie do powiek, szminki, kredki do ust czy kredki do oczu albo tusze do rzęs. Na czym polega cała tajemnicza tej wodoodporności? Barwnik zostaje połączony z lotnymi esencjami, które po naniesieniu wyparowują, a kolor pozostaje.

Generalnie nie poleca się używanie kosmetyków wodoodpornych na co dzień, przez cały rok. Traktowane są one bardziej jako kosmetyki do zadań specjalnych albo właśnie jako świetna alternatywa podczas wakacji nad wodą, kiedy mimo kąpieli w basenie czy nad morzem chcemy cieszyć się nienagannym makijażem. Nie jest tajemnicą, że na przykład wodoodporne pomadki mogą mieć działanie wysuszające na usta, czy podkład na cerę. Poza tym zmywanie kosmetyków wodoodpornych z pewnością wymaga większej ilości czasu oraz aktywnych produktów potrafiących poradzić sobie z takim makijażem. Z pewnością skuteczne okażą się produkty na bazie różnych olejów.

najlepszy makijaż wodoodporny

Kosmetyki do makijażu wodoodpornego

Na pewno warto zwrócić uwagę na oznaczenia, którymi znakowane są kosmetyki wodoodporne. Zwracajcie uwagę na nazwę jaka widnieje na produkcie: „waterproof” czy „water resistant”. Różnica jest zasadnicza. Produkty wodo-odporne odporne będą na działanie wody i swobodnie można w nich pływać w basenie czy morzu. Z kolei ten drugi termin dotyczy kosmetyków, które są oporne na działanie m.in. potu, łez czy wilgotnego powietrza. Jak więc widzicie, różnica jest zasadnicza i można się pomylić, widząc już sam początek oznaczenia “water”. Nasz mózg rejestruje czasem na szybko i resztę sobie dopowiada. Dlatego pewnie nie jedna kobieta zakupiła kosmetyk oznaczy “water resistant” z myślą, że będzie to kosmetyk wodoodporny. Uczulam więc Was na to, aby to kontrolować podczas zakupów kosmetyków do wodoodpornego makijażu.

Kolejna ważna kwestia, o której warto wiedzieć podczas używania kosmetyków wodoodpornych to ich krótki czas na aplikację. Produkty te z reguły bardzo szybko “zastygają” na skórze, dlatego nie mamy zbyt wiele czasu na powolne rozprowadzanie szminki, tuszu do rzęs, podkładu czy eyelinera. Makijaż wodoodporny robimy po prostu szybko i sprawnie. Jak wiemy, demakijaż takich kosmetyków wymaga większego poświęcenia i nie jest to takie łatwe, jak w przypadku poprawek podczas używania zwykłych kosmetyków. Pamiętajmy również i o tym.

I następna kwestia, czyli już wspominany wcześniej demakijaż kosmetyków wodoodpornych. Ze względu na swoją trwałość, makijażu wodoodpornego nie zmyjemy wodą micelarną, ani mleczkiem do demakijażu. Musimy się więc przygotować do tego, aby w naszej łazience znalazły się odpowiedniej produkty. Idealne będą produkty tak zwane dwufazowe oraz olejki (na przykład kokosowy albo arganowy). 

I jeszcze na koniec coś dla osób, które posiadają wrażliwą cerę. Niestety produkty wodoodporne mogą częściej uczulać, częściej podrażniać skórę, częściej ją wysuszać. Nie da się ukryć, że to są kosmetyki właśnie do zadań specjalnych, muszą więc cechować się określonym składem, który nie zawsze może być akceptowany przez każdą cerę. Oczywiście jak nie sprawdzimy tego na sobie, to się nie dowiemy jak nasza skóra reaguje na kosmetyki wodoodporne. Na rynku jest tak wielu producentów, że warto testować i nie poddawać się w przypadku, gdyby przy pierwszej próbie pojawiły się jakieś lekkie podrażnienia albo sucha skóra. 

Podsumowując, dzięki kosmetykom wodoodpornym możemy wyglądać swobodnie i pięknie w makijażu podczas kąpieli w basenie, w morzu czy w jeziorze. Nie musimy na plaży rezygnować z ulubionego makijażu. Większości kobiet makeup dodaje pewności siebie, dlatego też jeżeli mamy alternatywy, aby mieć go na sobie podczas kąpieli w basenie to… czemu nie. Bawcie się świetnie podczas wakacyjnych urlopów i korzystajcie z pięknej pogody.

kosmetyki do makijażu wodoodpornego

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge