Odnowa cery na wiosnę – jakie maseczki warto zastosować?

Wraz z nadejściem wiosny mamy podwójną ochotę zadbać o siebie i wybudzić się z zimowego letargu. Siłownie oraz gabinety spa zaczynają być oblegane, każdy chce powrócić do formy i dobrego wyglądu po zimie. Skuteczne zabiegi pielęgnacyjne można wykonać również w domowym zaciszu.

maseczki na twarz najlepsze

Maseczki do twarzy – jakie wybrać?

Wiosna to idealny czas, aby zregenerować skórę po zimie. Większość z nas podczas tych zimnych miesięcy poddaje się pewnego rodzaju hibernacji. Jesteśmy zmęczone tym, jak warunki atmosferyczne oddziałują niezbyt korzystnie na naszą skórę. Ogrzewane pomieszczenia wysuszają powietrze, a to ma ogromny wpływ na wygląd naszej skóry. Wiatr, śnieg, deszcz, ujemne temperatury, uczucie przemarznięcia, to wszystko nie wpływa zbyt dobrze na jej stan oraz wygląd. Dlatego też gdy przychodzi wiosna i nie musimy borykać się z tymi przeciwnościami, mamy wreszcie idealny czas do pełnej regeneracji. Wraz z wiosną warto sobie taką zafundować, a w ramach jej warto wykorzystać różnego rodzaju maseczki do twarzy.

Oczywiście regeneracji warto poddać całe swoje ciało, ale w tym artykule skupię się na regeneracji twarzy za pomocą różnego rodzaju maseczek. Mamy ich naprawdę duży wybór, dlatego warto zorientować się w możliwościach, jakie mogą nam one zaoferować. Obecnie producenci kosmetyków wręcz prześcigają się w tworzeniu coraz to nowych, często wręcz zaskakujących formuł maseczek do twarzy.

Mnie osobiście najbardziej zaskoczyła na przykład maseczka tak zwana “chmura”, gdzie po nałożeniu pojawia się dosłownie chmura na twarzy, do tego bąbelkująca. Ciekawym przykładem będzie również czarna maska peel-off, która faktycznia na twarzy wygląda dosyć oryginalnie, aczkolwiek wiele osób bardzo ją chwali za skuteczność. W sklepach kupicie nawet… uwaga… maski do twarzy ledowe. Wyglądają one bardzo futurystycznie, ale terapia fotonowa to jeden z najskuteczniejszych sposobów w walce z niedoskonałościami skóry.

maska-do-twarzy-najlepsze

Rodzaje maseczek do twarzy

Aktualnie jednymi z najczęściej wybieranych maseczek do twarzy są tak zwane maseczki do twarzy w płachcie. Dlaczego? Między innymi ze względu na wygodę użytkowania. Jest ona idealnie dopasowana do kształtów twarzy. W kilka sekund wyjmujemy maskę, nakładamy na twarz i czekamy określoną ilość czasu. To wszystko. Najbardziej popularne są chyba te koreańskie maski w płachcie, pewnie ze względu na ich ogromną różnorodność. Wśród nich znajdziecie również maski dwuetapowe. Ciekawostką jest fakt, że w niektórych maskach znajduje się też dziesięć chipów, które uciskane – zgodnie z zasadami akupresury – poprawiają biorytm organizmu i stan skóry. To jest dopiero prawdziwie kompleksowa maska naprawcza dla cery. 

Na czym polegają maski, które regenerują cerę… światłem? Maska do Twarzy z terapią światłem LED to tak naprawdę dosyć nietypowe urządzenie. Terapia fotonowa to jeden z najskuteczniejszych sposobów w walce z niedoskonałościami skóry, takich jak trądzik, plamy pigmentacyjne, zmarszczki czy piegi. Użycie tej maski zaoferuje nam bezbolesny, nieinwazyjny zabieg pielęgnacyjny skóry. Diody elektroluminescencyjne wysyłają niskopoziomową energię świetlną w głąb skóry, aktywując fotoreceptory w komórkach skóry, aby upiększyć cerę. Maska wyposażona jest w kolorowe światła, i w zależności od wyboru jego koloru, możemy osiągnąć określony efekt. Przykładowo opcja ze światłem czerwonym wpłynie na zwiększony przepływ krwi i produkcję kolagenu, wspomaga naprawę tkanek (wymianę starych komórek skóry na nowe) i redukcję porów. Wybór światła żółtego pomaga zredukować zmarszczki, wyrównać kolor pigmentu i wygładzić skórę, a kolor fioletowy walczy z trądzikiem.

Czy wiecie, że istnieją również maseczki do twarzy w sprayu? Użycie tych maseczek jest bardzo proste, wystarczy spryskać twarz z odpowiedniej odległości, a następnie zmyć produkt po jakimś czasie. Nie musimy niczego rozsmarowywać po twarzy, brudzić rąk. Takie maski do twarzy, których można użyć błyskawicznie cieszą się coraz większą popularnością. Doskonale wiemy jak ważny jest dla nas czas. Z własnego doświadczenia wiem, że jeżeli jakiś zabieg pielęgnacyjny wymaga nieco większego zaangażowania, to często po prostu z niego rezygnowałam. Dlatego wszelkie takie kosmetyki pozwalające na bardzo szybką aplikację są na wagę złota w obecnych czasach i warto o nich wiedzieć.

Jednym z moich faworytów są również maski do twarzy w sztyfcie. W ich przypadku również nie musimy palcami rozcierać kosmetyku po twarzy, ponieważ używamy sztyftu. Wygodna aplikacja sprawia, że takie maseczki również cieszą się ogromną popularnością. Często polecana jest oczyszczająca maseczka z glinki, która świetnie matuje cerę.

maseczki do twarzy jakie rodzaje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge