Nowy organ nadzorujący rozrywkę on-line w Niemczech

Gemeinsamen Glücksspielbehörde der Länder (GGL) przejęła pełną kontrolę nad niemieckim hazardem 1 stycznia 2023 roku. Od nowego roku GGL, który teraz zajmuje się regulacjami poszczególnych krajów związkowych w jednolitej procedurze państwowej, przyznał licencje hazardowe 25 nowym podmiotom.

gadżety technologiczne

Nowy organ nadzorujący hazard w Niemczech

Wśród najważniejszych celów na ten rok GGL wyróżnił walkę z nielegalnym hazardem oraz udoskonalenie mechanizmów chroniących graczy przed uzależnieniem. Po 18 miesiącach przygotowań GGL już oficjalnie jest federalnym nadzorcą nad hazardem we wszystkich 16 niemieckich landach. Do kompetencji nowego organu zalicza się też przyznawanie i przedłużanie licencji hazardowych.

Do oficjalnej listy GGL zamierzają trafić około 50 dostawców gier slotowych i pokera. Aby znaleźć najpopularniejsze gry online oraz zakłady sportowe, zaloguj się w GGBet. Kilkudziesięciu kolejnych producentów już udało się zyskać aprobatę GGL, jednak możliwość trafienia do oficjalnej listy będzie dostępna po uiszczeniu należnych opłat. Podczas konferencji prasowej Dyrekcja Generalna wyjaśniła, że GGL powstało po to, aby wszystkie warunki wstępne i struktury zostały wprowadzone w celu zgromadzenia niezbędnych umiejętności i zasobów w ramach jednej struktury. 

Obecna sytuacja na rynku hazardu w Niemczech 

CEO GGL, Ronald Benter, wyjaśnił rolę GGL w rozwoju legalnego rynku gier hazardowych online, który obejmuje zakłady na sport, automaty do gry, poker online i wyścigi konne. Procedurami licencyjnymi tymczasowo opiekują się kraje związkowe, a GGL może teraz skupić się głównie na swoich zadaniach nadzorczych. W przypadku wirtualnych automatów do gry i pokera online niemal wszystkie z 78 wniosków zostały zatwierdzone, jednak jedynie 25 dostawców już są wpisane na oficjalną listę, ponieważ nie wszyscy zatwierdzeni wnioskodawcy zapłacili kaucję. 

W dziedzinie indywidualnych licencji na wirtualne automaty i poker online do końca 2022 roku zweryfikowano i zatwierdzono 600 z 3 500 wymaganych indywidualnych zezwoleń. Benter zauważył, że czasami dostawcy nie otrzymują licencji, ponieważ nie spełniają oni najprostszych wymagań, na przykład zapewnienie instrukcji w języku angielskim do gry. Jeśli chodzi o zakłady sportowe i wyścigi konne, to GGL zatwierdziła większość otrzymanych wniosków, niemniej jednak poszczególne zakłady muszą jeszcze zostać zweryfikowane. Według Bentera celem GGL na rok 2023 w sektorze zakładów na sport i wyścigów jest zakończenie wszystkich procedur licencyjnych, tworząc atrakcyjny legalny rynek gier.

praca przez internet

Hazard nielegalny się nie opłaca

Według opublikowanego przez GGL oświadczenia, jednym z kluczowych zadań na 2023 rok jest walka z wszelkimi formami nielegalnego hazardu. W tym celu w Halle powstaje specjalnie biuro prokuratorskie, które będzie się zajmować usuwaniem z niemieckiego rynku nielegalnych dostawców w dziedzinie hazardu.

W ciągu ostatnich miesięcy do GGL trafiło prawie 150 zgłoszeń o nielegalnych usługach oraz 150 przypadków nielegalnej reklamy hazardowej. GGL również zajęła się oficjalną kontrolą 1150 witryn. Szef GGL powiedział, że ambicją dyrekcji jest stworzenie równego pola do gry dla wszystkich operatorów i dostawców. Ponadto Ronald Benter zgłosił, że usługi nielegalne w zakresie hazardu nie są opłacalne. 

Cele GGL na 2023 rok

Jako organ nadzorczy GGL zamierza skoncentrować się na monitorowaniu zatwierdzonych dostawców dla wszystkich rodzajów hazardu internetowego. CEO GGL zapowiedział, że dyrekcja jest uprawniona do unieważnienia pozwoleń w przypadku, że doszło do poważnych naruszeń. Celem Dyrekcji Generalnej są równe szanse dla wszystkich dostawców. W GGL uważają, że model biznesowy nielegalnego czy niezgodnego z przepisami hazardu internetowego nie jest tego wart. Każdy dostawca, który działa nieoficjalnie, zostanie zablokowany. W GGL też poinformowali o powołaniu prokuratury w Halle (Saale), aby umożliwić szybkie rozprawienie się z nielegalnymi dostawcami gier hazardowych.

Kolejnym ważnym celem na 2023 rok będzie większa przejrzystość dla graczy, których dostawcy muszą przestrzegać. Swoją drogą GGL planuje zainwestować w dalszy rozwój profilaktyki uzależnień, zwłaszcza udoskonalenie systemów wczesnego wykrywania uzależnień od gier hazardowych. Na liście głównych zadań również znajduje się obserwacja rynku, udzielanie zamówień na badania, rozwój zakresu mechanizmów wsparcia dla klientów kasyn internetowych oraz promowanie wśród nich odpowiedzialnej gry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge