Podejrzyj remont mojej łazienki – jakie wybrałam rozwiązania?

Długo czekałam na moment, w którym będzie można rozpocząć klejenie łazienkowych płytek. Na tym etapie remontu chciałam być jak najczęściej na budowie, aby płytki zostały jak najkorzystniej obsadzone. Zaraz pokażę Wam kilka kadrów z etapu remontu łazienki oraz ważne kwestie z tym związane.

polecany klej do płytek

Polecany klej do płytek

Podczas remontu mojego domu miałam okazję nawiązania wielu ciekawych współprac, w tym z marką MITECH. To firma rodzinna działająca od wielu lat na polskim rynku, specjalizująca się w produkcji systemów ociepleń budynków oraz produktów chemii budowlanej. Wysoki standard produktów potwierdzają Certyfikaty ETA i oznaczenia CE, które dopuszczają je do stosowania w budownictwie w krajach UE. Takie rekomendacje zachęcają do wypróbowania produktów firmy Mitech. W moim przypadku wybrałam dobry klej do płytek wielkoformatowych.

 Zobacz kleje do płytek ceramicznych od Mitech.pl

Ważne dla mnie było, aby klej był dobrej jakości, ponieważ w łazience położone zostały płytki o dużym formacie. Duże czyli ciężkie. Dobry klej do płytek wielkoformatowych to podstawa. Dlatego wybrałam klej, którego można być w 100% pewnym, który posiada odpowiednie certyfikaty. Remont robi się raz, a porządnie. Nie powinno być tutaj miejsca na problemy w przyszłości, takie jak np. odpadające płytki. Lepiej sobie nie fundować takich przygód i wybrać porządne produkty budowlane. 

Elastyczny klej MITECH KE SUPER (zobacz opis na stronie Mitech) służy do przyklejania płytek ceramicznych, gresowych, glazury, terakoty, płytek klinkierowych i kamiennych oraz do płytek ciężkich i o dużym formacie na podłoża mineralne wewnątrz i na zewnątrz budynków. Szczególnie polecany do klejenia płytek w miejscach narażonych na trudne warunki użytkowe: ogrzewanie podłogowe, starą glazurę, na płyty paździerzowe. U mnie jest zamontowane ogrzewanie podłogowe i klej idealnie scalił się z matami grzewczymi. To zdecydowanie dobry klej do płytek na ogrzewanie podłogowe.

Łazienka ma około 10 m2. Cały proces przygotowania łazienki pod płytki raz położenie płytek oraz ich zafugowanie trwał około 10 dni. Na początku została wykonana również hydroizolacja łazienki. To bardzo ważny etap.  W skrócie hydroizolacja zabezpieczy ściany przed przenikaniem wilgoci. Łazienka jest w szczególnie na nią narażona. Fugi pomiędzy płytkami wcale nie dają 100% szczelności i z biegiem czasu zaczyna tam wnikać woda. Gromadząca się woda i wilgoć pod powierzchnią płytki to idealne środowisko do rozwoju grzybów i pleśni oraz pierwszy krok do tego, aby zalać sąsiada piętro niżej. Tak samo ściany narażone są na rozwój pleśni i grzybów. Z pomocą przychodzą produkty do hydroizolacji.

CZYTAJ: Hydroizolacja łazienki – jeśli planujesz remont musisz to wiedzieć!

remont łazienki klej do płytek

polecany klej do płytek od Mitech

Co warto wiedzieć o układaniu płytek w łazience?

  • Niezwykle istotne jest odpowiednie przygotowanie podłoża takie jak dokładne oczyszczenie, osuszenie i zagruntowanie podłoża. Jeżeli ten etap będzie pominięty lub potraktowany po macoszemu, może to doprowadzić do niedokładnego związania płytek z podłożem, doprowadzając nawet do ich odpadania
  • Jeżeli płytki posiadają wzory, warto być na miejscu podczas układania płytek i koordynować przyklejanie płytek w takiej kolejności, jaka nam odpowiada, glazurnicy nie zawsze potrafią tego dobrze dopilnować
  • Błędem jest stosowanie zarówno zbyt małej, jak i zbyt dużej ilości kleju, a także układanie płytek „na placki”. Ta ostatnia metoda ma szczególnie fatalne skutki przy układaniu płytek na posadzkach. Może powodować powstawanie głuchych odgłosów we wnętrzach, a na balkonach czy tarasach w przypadku dostania się i zamarzania wilgoci w pustych przestrzeniach pod płytkami, spowoduje ich pękanie.
  • Warto stosować polecane kleje do płytek, sprawdzone przez innych, wypróbowane, z dobrymi opiniami. Dobry klej do płytek ceramicznych zaoszczędzi nam późniejszych ewentualnych problemów.
  • Jeżeli nie wiesz jaki klej do płytek wybrać, zawsze dopytaj fachowców, sprawdzaj oznaczenia. Klejów do płytek jest bardzo duży wybór i charakteryzują się różnymi walorami, np. niektóre z nich to dobry klej do płytek na zewnątrz, a inne to dobry klej do płytek na taras.
  • Warto wcześniej podejrzeć jak robią to inni, dlatego po inspirację zapraszam na dwa moje artykuły, pierwszy to Łazienka jak z filmów i seriali – jak ją zaaranżować w swoim domu?, a drugi to relacja z mojej metamorfozy starego, drewnianego domu Luksusowa łazienka w moim starym drewnianym domu [HIT czy KICZ?]

klej do płytek mitech

dobry klej do płytek ceramicznych

 Zobacz polecane kleje do płytek ceramicznych od Mitech.pl

Comments

  1. avatar says

    Ogólnie to ja też mam w planach remont łazienki tylko mam wielki dylemat, bo tych płytek jest tak dużo do wyboru, że nie wiadomo na co się zdecydować?! Podpowiesz coś? 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge