Remont starego domu – zobacz jak wygląda moja wymarzona sypialnia!

 

Kolejne etapy remontu za mną. Gotowe są już również wizualizacje sypialni, na które czekałam z niecierpliwością. Muszę przyznać, że rozumiemy się z projektantką idealnie. Oprócz sypialni mam już również projekt garderoby oraz ganku. Klimatyczna sypialnia w beżach, garderoba w stylu Nowy York i elegancki ganek. Jak Wam się to podoba?

metamorfoza domu drewnianego

mój remont starego domu zdjęcia przed i po

Remont starego domu zdjęcia przed i po

Oczywiście jak w każdym tego typu projekcie, w tym również wprowadzę jeszcze drobne modyfikacje. Jeśli jesteś pierwszy raz na moim blogu to odsyłam do moich poprzednich wpisów (zobacz mój blog remontowy), gdzie pokazałam Wam mój zakup czyli stary, drewniany dom na wsi. Polecam również mój tekst o tym jak wykonać remont drewnianego domu krok po kroku. Moim celem jest zrobienie jego spektakularnej metamorfozy i od marca 2020 remont idzie cały czas do przodu. Zostało już zrobione naprawdę wiele! Mam już gotowe nowe ściany w środku, zrobione podłogi, dobudowany ganek, wykonaną konserwację budynku, zrobioną instalację elektryczną. Za chwilę będzie robiona hydraulika i łazienka.

Obserwuj remont na moim Instagramie – > musthavefashion_pl

Etap, w którym robi się te największe prace budowlane zawsze jest najbardziej żmudny i najbardziej czasochłonny, ale kiedy w końcu zrobi się podłogi i ściany, będzie można wreszcie poczuć się jak w domu. Plan mam taki, że kiedy będą już zrobione podłogi, ściany, łazienka i kuchnia to… wprowadzam się! Pozostałe prace remontowe mogą iść niezależnie od tego już, więc nie zamierzam czekać ani chwili dłużej. Marzę już o wykańczaniu wnętrz, dekorowaniu, kupowaniu mebli i dodatków.

remont starego domu

pierwsze szkice wizualizacji wnętrza domu, remont starego domu zdjęcia przed i po

Remont starego domu – będziesz w SZOKU jak można go zmienić!

Czy remont takiego starego domu jest czasochłonny? Wszystko zależy od tego w jakim dom jest stanie. U mnie nie trzeba było wymieniać ani dachu (lwia część kosztów), ani podwalin domu, ani bali w ścianach. Remont to głównie wyburzenie ścian, postawienie nowych w środku, zrobienie podłóg, ścian, łazienki, kuchni, pomieszczeń. U mnie wyszły dodatkowe koszty takie jak np. utwardzenie drogi dojazdowej bo wielkie ciężarówki się zakopywały albo wkopanie kabli elektrycznych w ziemię, które kiedyś puszczone były górą. 

remont starej chaty z bala

tak wygląda mój dom po 3 miesiącach remontu

Projekt sypialni oraz garderoby

Warto było czekać na tak wspaniałą wizualizację sypialni. Autorką projektu jest Pani Agata z goldenroom.pl (koniecznie obejrzyjcie bajeczne realizacje!). Od początku wiedziałam, że pozostawiam oryginalne belki na suficie oraz framugi wejściowe. Dzięki nim dom zatrzyma chociaż w części swój klimat. Mieszkanie w drewnianym domu to moje marzenie… od zawsze mam wrażenie. Nowoczesność, beton, chemia, nigdy nie ciągnęło mnie w tym kierunku. I nie zamieniłabym drewnianego domu na murowany. 

Ile kosztuje usługa projektowania wnętrza? Sprawdź na stronie goldenroom.pl

Marzyłam o sypialni w beżach, trochę w stylu boho, ale w wersji nowoczesnej. Nie boję się wprowadzania różnych trendów czy stylów do wnętrz. Nie chcę trzymać się jednego rodzaju wystroju wnętrz. Kolejna moja wielka inspiracja to wnętrza skandynawskie. Kocham połączenia beżów z kolorem baby-blue. Zawsze chciałam mieć w sypialni wielkie okno ze szprosami i siedziskiem. Jak się okazuje, to marzenie również uda się spełnić. Wizja mojego domu powstawała we mnie tak naprawdę przez wiele lat. Zbierałam różne inspiracje, obejrzałam tysiące zdjęć wnętrzarskich. W końcu nadszedł moment, aby wszystko wprowadzić w życie i zrealizować swój plan. Dobrym pomysłem będzie również jakaś fototapeta, może gdzieś na ścianie w sypialni, zobaczymy, może będzie to fototapeta do sypialni od marki Uwalls.

Ten mój remont starego domu drewnianego to duże przedsięwzięcie, ale bardzo mnie ono ekscytuje. Możliwe, że ten dom zostałby wyburzony kiedyś. Choć tak naprawdę jego drewniana konstrukcja zachowała się w świetnym stanie jak na 70-letni obiekt. Dzięki temu, że dom jest remontowany, to jest to o wiele szybszy proces, aniżeli budowa domu od podstaw. Nie chciałabym przez to przechodzić, patrząc na ludzi zmęczonych nie kończącą się budową.

Zobacz jak wygląda moja metamorfoza starego domu drewnianego na wsi

metamorfoza starego domu zdjęcia przed i po remont starego domu na wsi remont starego domu drewnianego metamorfoza metamorfoza domu zdjęcia przed i po ganek metamorfoza starego domu drewnianego

projekt wykonało biuro goldenroom.pl

 

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge