Poznaj tajemnicę ciekawych i oryginalnych zdjęć z podróży

Jak to się dzieje, że jedni mają nudne i zwyczajne zdjęcia z wakacji, a inni potrafią zrobić z nich dzieła sztuki bez większych zdolności fotograficznych? Okazuje się, że liczy się nie zaawansowana znajomość fotografii, ale pomysł, kreatywne podejście do tematu i dobry sprzęt, który zrobi dobre zdjęcie nawet w trybie auto.

jak zrobić nietypowe zdjęcie z podróży - Edited

Sposoby na zrobienie ciekawego zdjęcia z wakacji

Jeśli zastanawiasz się nad tym, jak to robią inni, że mają tak piękne zdjęcia z wakacji – przeczytaj ten krótki poradnik. Może nie odkryjecie tutaj Ameryki, niemniej jednak to właśnie te sposoby stosowane są dla poprawienia jakości i oryginalności zdjęć. Przeglądając podróżnicze profile na Instagramie zawsze mnie intrygowało – skąd ludzie biorą tak wiele fajnych sposobów na piękne zdjęcia?

Mimo tego, że raczej jestem kreatywna, to na wakacjach jakoś nie specjalnie mam pomysły na super ciekawe zdjęcia. Powodem tego jest pewnie moje skupienie na przeżywaniu wakacji, aniżeli robienie zdjęć co kilka minut, jednak niektórzy robią wspaniałe zdjęcia telefonem komórkowym i nie poświęcają na to zbyt wiele czasu. Jak oni to robią?

Jasny obiekty to podstawa

Kupując nowy obiektyw, aparat czy telefon komórkowy zawsze sprawdzaj jasność obiektywu. Sprawdza się ją po parametrze “f”. Optymalnie jasne obiektywy mają średnią “1.8”. Im wyższa wartość, tym obiekty będzie dawał mniej światła. Oczywiście można też znaleźć obiektywy o wartości “f1.2”, które będą nam robić ekstra jasne fotografie. Warto jednym słowem zainwestować w jasny obiektyw. Z takim obiektywem często już na auto będziemy mogli robić piękne zdjęcia i bajeczne portrety. 

pomysł na ciekawe zdjęcie z podróży - Edited

jasny obiekty to podstawa

Postaw na aparat bezlusterkowy

W celach podróżniczych warto zwrócić uwagę na aparat bezlusterkowy, ponieważ jakością nie odbiega on od zdjęć robionych lustrzankami, ale jego zaletą jest mały rozmiar, co jest niezwykle ważne w podróży. Kiedy postawić obok siebie torbę ze sprzętem aparatu “lustrzanki” oraz torbę dla aparatu bezlusterkowgo – różnica jest ogromna. W kwestii jakości – aparatem bezlusterkowym można robić bardzo dobre jakościowo zdjęcia i często nie są one słabsze od zdjęć robionych lustrzanką. Oczywiście w dużej mierze to kwestia obiektywu i… umiejętności fotografa.

Czytając porównania lustrzanek i aparatów bezlusterkowych często te drugie mają więcej zalet jeśli chodzi o zabieranie aparatu w podróż. Jak wiemy w podróży sprzęt może być narażone na różne warunki atmosferyczne, dlatego też im mniej, tym lepiej! W podróży musimy też myśleć o tym, aby zabezpieczyć sprzęt przed potencjalnym złodzieje, a z wielką torbą fotograficzną pełną sprzętu ciężko będzie go zamaskować.

aparat bezlusterkowy nikon

aparat bezlusterkowy Nikon

Pomysły z Internetu na ciekawe zdjęcia

Czy szukając pomysłu na oryginalne zdjęcie z wakacji – szukaliście ich…. przez Internet? Jak się okazuje istnieje mnóstwo światowych patentów na zaskakujące zdjęcia! Fotografie, kiedy ktoś trzyma w dłoniach księżyc, albo ktoś kogoś łapie za czubek głowy i trzyma jak marionetkę, lub gdy ktoś w dwóch palcach trzyma całą wieżę Eiffla. Kto z Was podpierał ręką “walącą” się krzywą wieżę w Pizie? Albo łapał za czubek piramid w Egipcie? To naprawdę warte uwagi sposoby na zrobienie ciekawego zdjęcia z wakacji.

Tego typu pomysłów można znaleźć w sieci naprawdę ogrom. I przełożyć je na swoje podróżnicze warunki. Nie chodzi o to, aby kopiować czyjeś pomysły jeden do jednego, ale zainspirować się czyjąś kreatywnością do stworzenia swoich ciekawych zdjęć z podróży. Każde miejsce daje nam możliwości, a to jak je “ogramy” zależy tylko od naszych nietypowych pomysłów. Piękne zdjęcia krajobrazów są piękne i… często nudne. Nie bój się zaszaleć!

jak zrobić oryginalne zdjęcie z podróży

małe fotograficzne oszustwa

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge