Prace wokół domu – narzędzia, które przyspieszą sprzątanie

Posiadanie domu wiąże się z wykonywaniem wielu prac wokół budynku. Oczywiście wiele zależy od tego, jak dużo terenu mamy do sprzątania oraz dbania o niego. Niemniej jednak większość osób wykonuje podobne zadania związane ze sprzątaniem oraz porządkowaniem terenu wokół domu.

sprzątanie ogrodu jesienią

Prace porządkowe wokół domu

Marzenia o własnym domu są piękne, jednak warto zdawać sobie sprawę z prac fizycznych, jakie wymaga posiadanie domu. Tym bardziej, jeżeli do ogrodu przynależny jest ogród. W takiej sytuacji musimy brać pod uwagę takie prace jak koszenie trawy, usuwanie suchych liści, dbanie o trawnik w kwestii niepożądanych roślin oraz wiele, wiele innych zadań. Szczególnie ważne są prace porządkowe wykonywane jesienią, które również konserwują teren oraz rośliny przed zimą. Aby ogród przetrwał zimę, trzeba go uporządkować i zadbać o dobrą ochronę roślin. Musimy również pamiętać o okryciu przed mrozem wrażliwych krzewów i bylin oraz skoszenie trawnika. 

Jesienią chyba najwięcej czasu poświęcamy na usuwanie suchych liści. Spadają one zarówno z naszych drzew i krzewów, jak i zostają nawiewane z innych posesji. Generalnie jest to syzyfowa praca i będzie trwała dopóki, dopóty liście będą spadać z drzew. Są jednak narzędzia, które mogą nam bardzo ułatwić to zadanie, takie jak na przykład dmuchawa do liści. Można je kupić w cenach już od 200 zł (oczywiście im droższe, tym będą miały większą moc oraz skuteczność). Kupując dmuchawę warto patrzeć zarówno na jej wydajność, jak i na jej wagę. Wszak musi to być narzędzie komfortowe, przystosowane do naszych możliwości fizycznych. Niemniej jednak naprawdę warto mieć taki sprzęt w swoim domu czy domku narzędziowym, ponieważ znacznie przyspiesza on prace porządkowe na terenie wokół domu.

Jaką dmuchawę wybrać? Warto zwrócić uwagę na model Stanley SFMCBL01B-XJ, który przeznaczony jest do prac ogrodowych m.in. do porządkowania liści, oczyszczania kamieni ozdobnych z igliwia, ale także do miejsc, które są zapylone bądź przysypane np. wiórami. Kompaktowa, ergonomiczna i poręczna dmuchawa przyda się także podczas porządkowania warsztatu. Duża moc oraz dołączona do zestawu przedłużana dysza pozwolą uporządkować najgłębsze zakamarki. 

Dmuchawa-akumulatorowa-stanley

Drugim, najbardziej czasochłonnym zadaniem jest koszenie trawy. Oczywiście nie obejdzie się bez dobrej kosiarki. Takie narzędzie jak kosiarka spalinowa powinno znajdować się w każdym domu. Mogą to być zarówno ręczne kosiarki, jak i prowadzone, te są chyba najczęściej wybierane. Posiadacze większych trawników kupują małe traktory do koszenia trawy. Wtedy cały wysiłek polega jedynie na prowadzeniu maszyny i zdecydowanie jest to bardzo wygodny sposób koszenia trawy. Nowością z pewnością są roboty koszące trawę, działające na podobnej zasadzie jak inteligentne roboty odkurzacze. Posiadają one wbudowaną sztuczną inteligencję i tym samym tworząc specjalne mapy, potrafią samodzielnie kosić trawę oraz omijać przeszkody. 

Kolejnym, bardzo przydatnym narzędziem ułatwiającym oraz przyspieszającym wszelkie prace na terenach przydomowych to myjki wysokociśnieniowe. Można ich używać do naprawdę wielu różnych zadań, na pewno do usuwania liści, resztek roślin oraz zabrudzeń z tarasu, chodnika, podjazdu, patio i ścieżek, a także odświeżenia elewacji czy desek do impregnowania. Ponownie warto dobrać moc i wagę sprzętu zarówno do swoich potrzeb jak i możliwości fizycznych. Te największe i najmocniejsze myjki mocowane są na gumowych kołach, przeznaczone są do zadań specjalnych takich jak do dużych powierzchni takich jak podwórza, samochody osobowe i dostawcze, a nawet baseny.

jak kosić trawę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge