Zarabianie na blogu, jako pomysł na zawodowe życie [PRZEPIS]

W życiu ważne jest, aby mieć pomysł na siebie. Jednym z nich może być prowadzenie bloga i social mediów, jak jeden z pomysłów na swój biznes. W obecnych czasach coraz więcej osób przyjmuje zawód influencera. Jak zarabiać pracując w tym biznesie?

Jak zarabiac na blogowaniu

Zarabianie jako influencer

Na czym polega zawód influencera? Czy wogóle można nazwać go zawodem? Warto dowiedzieć się więcej na ten temat, bo możliwe, że odnajdziemy w tym jakiś pomysł na siebie oraz na przerobienie pasję w biznes. Tak się stało w moim przypadku. Zaczynałam około 15 lat temu, gdzie blogosfera w Polsce dopiero raczkowała. Wtedy jeszcze nie było mowy o zarabianiu na prowadzeniu bloga, a social media nie istniały. Obecnie blogosfera i konta w social mediach to synonim prężnie działającego biznesu. Coraz więcej osób zaczyna swoją przygodę ze światem influencerów. Warto przeczytać mój poradnik “Jak zarabiać na kontach w social mediach“.

Najważniejsze to mieć pomysł na siebie, być kimś określonym. Mnóstwo blogów czy kont w social mediach upadło, bo nie miało czegoś, co będzie rozpoznawalne, co przyciągnie, co sprawie, że dana osoba zostanie zapamiętana. Dlatego przed wystartowaniem trzeba wiedzieć, kim chce się być w świecie social mediów, a potem konsekwentnie trzymać się wybranego wizerunku. Z czasem zostanie on zapamiętany i kojarzony z naszą osobą. To jest właśnie ten klucz do sukcesu. I czasem odcinanie kuponów od sukcesu wymaga czasu, jednak nie warto się poddawać, gdy tego czasu trzeba naprawdę sporo. Warto cierpliwie robić swoje. Wiem to ze swojego doświadczenia. Potem będzie tylko kwestią czasu to jak osiągać dochód pasywny z bloga.

Co ciekawe, w byciu influencerem piękne jest to, że można pełnymi garściami czerpać z możliwości, jakie dają programy afiliacyjne. Dzięki nim pracę wykonuje się tylko raz, a potem czerpie się z tego zyski. Afiliacja polega na tym, że w swoich treściach przemycamy linki do różnych sklepów dopasowanych tematycznie, a następnie systemy naliczają dla nas prowizję za to, że ktoś zrobił zakupy w danym sklepie przechodząc do niego z naszego linka. Oczywiście jest coś takiego jak “cookies”, które trzymają nasze dane określoną ilość dni, na przykład 30 albo 60. Czyli ktoś nie musi robić zakupów w momencie pierwszego wejścia do sklepu. Może je zrobić za 2 tygodnie, a prowizja i tak nam się naliczy. To jest całe piękno afiliacji. 

Zacznij zarabiać z LeadStar.pl

Na czym zarabia influencer?

Aktualnie pojawia się coraz więcej możliwości zarabiania jako influencer. W tej branży zarabia się na zdjęciach produktów, na ich testowaniu oraz relacjonowaniu swoich wrażeń, na pisaniu artykułów, na linkowaniu do różnych sklepów czy produktów, na tworzeniu filmików video oraz popularnych w ostatnich czasach rolek na Instagramie albo Tik Toku. I oczywiście jak już wspominałam, bardzo dużo można zarobić poprzez uczestnictwo w programach afiliacyjnych. Możliwości zarabiania na tej formie są naprawdę nieograniczone. Taki biznes to trochę taka niespodzianka, bo nie zawsze jesteśmy w stanie przewidzieć np. to za jaką kwotę nasi czytelnicy zrobią zakupy w danym sklepie. Jednak po kilku próbach wyczucia swoich czytelników możemy być bardzo mile zaskoczeni przychodami. Trzeba po prostu dobrze trafić w ich gusta, dobrze ich czymś zaintrygować i tym samym zachęcić do zakupów. Polecam Wam założenie konta na LeadStar.pl. Znajdziecie tam mnóstwo programów afiliacyjnych do wyboru. 

LeadStar jest nowoczesnym i najszybciej rozwijającym się programem partnerskim na polskim rynku. Program partnerski nie wymaga żadnego wkładu finansowego, a jedyne, co musisz posiadać, to chęć do działania oraz ukończone 18 lat. Prowizje wypłacane są tam dosłownie od 1 zł (czyli nie trzeba czekać, jak na wielu innych platformach, aż uzbiera się jakaś określona kwota np. 100 zł). Pieniądze na konto przelewane następnego dnia roboczego od zlecenia wypłaty, co również wyróżnia tę platformę na tle innych podobnych.

Jeśli chcesz promować wybrane kampanie na blogu możesz korzystać zarówno z linków prostych, jak i bannerów. Narzędzi w LeadStar jest jednak więcej, to tylko ich część, jest jeszcze wiele innych:

  • pule kreacji (bannery, które rotują się w określonym przez Ciebie czasie, po odświeżeniu strony);
  • animatorzy kreacji (bannery zmieniające się na oczach Twoich czytelników, możesz wybrać dowolną – animowaną – ścieżkę rotacji);
  • smartlinki (sam wybierasz słowa kluczowe, które mają zostać podmienione na linki do ofert, na które chcesz skierować użytkownika);
  • deep linki (sam wybierzesz produkt, na który ma kierować Twój link)
  • chmury linków (zestawienie wybranych linków z logotypami lub bez, które zmieniają swoją lokalizację po najechaniu na nie);
  • pasaż ofert na stronę (gotowy szablon, który może stać się dodatkową zakładką na Twojej stronie z listą sklepów, które chcesz polecać).

Zacznij zarabiać z LeadStar.pl

Znajdziesz w nim ponad 600 kampanii związanych z takimi branżami jak: motoryzacja, moda i uroda, telekomunikacja, konta osobiste czy kredyty, na których możesz zarabiać nawet Ty sam, robiąc codzienne zakupy. Możesz też zachęcać do tego znajomych, aby korzystali z Twojego linka. Ten wysiłek naprawdę się opłaca!

jaki wybrać kolagen

Zacznij zarabiać z LeadStar.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge