Stół i krzesła – dlaczego warto zakupić je w spójnym zestawie?

Aranżowaniem moich wnętrz zajmuje się już kilka lat, a w związku z tym mam wiele swoich spostrzeżeń wynikających z praktyki. W tym artykule zdradzę Wam kilka sekretów urządzania idealnej jadalni. Takiej, która sprzyja spędzaniu w niej czasu razem z rodziną. Czym się kierować przy wyborze stołu i krzeseł?

stol-z-krzeslami

Stół z krzesłami dlaczego warto kupić je w zestawie?

Pewnie znacie powiedzenie, iż kuchnia jest sercem każdego domu. Warto więc przyłożyć się do tego, aby jadalnia zaprojektowana była zgodnie z pewnymi zasadami. Zacznę właśnie od tego jak dobrze wybrać stół oraz krzesła. W sklepach jak pewnie zauważamy możemy albo osobno je zakupić, albo zakupić w zestawie. Plusem wybrania zestawu stół z krzesłami będzie to, że elementy będą dobrane do siebie harmonijnie, kolorystycznie oraz wymiarowo. Wysokość krzeseł powinna być w takim zestawie idealnie dobrana do wysokości stołu. Ponieważ każdy z nas różni się wzrostem, trzeba sprawdzić kilka różnych konfiguracji na żywo, aby cieszyć się idealnym dla nas wyborem.

Kolejny argument to często harmonia materiałów i elementów na przykład drewnianych. Wybierając zestaw stoły z krzesłami często mamy pewność, że nóżki stołu będą pasować do nóżek krzeseł. Nie jest to może regułą, ale jednak producenci z reguły używają takiego samego materiału, aby komplet był spójny. Inna zaleta kupowanie stołu w komplecie razem z krzesłami jest fakt, iż mamy jeden sklep, jednego producenta i w razie jakichkolwiek problemów możemy zgłaszać się do jednej osoby odpowiedzialnej za produkcję całego zestawu. Następny plus kupowania mebli do jadalni w zestawie jest oszczędność czasu na szukaniu osobno idealnego stołu i osobno idealnych krzeseł. Wybierając zestaw całą transakcję załatwimy za jednym razem.

Decydując się na zestaw stół z krzesłami będziemy mieć pewność, że wszystko będzie do siebie idealnie pasować, gdyż od razu zobaczymy finalny efekt. Jeżeli przykładowo stół zakupimy w salonie stacjonarnym, a krzesła w sklepie internetowym, może okazać się, że końcowy efekt połączenia stołu i krzeseł nie do końca spełni nasze oczekiwania. Unikniemy takiego rozczarowania, jeśli właśnie wybierzemy opcję zakupu całego zestawu stół i krzesła w komplecie. Warto brać pod uwagę oferty zarówno sklepów tradycyjnych jak i tych wirtualnych. Nigdy nie wiadomo, gdzie trafimy na ciekawsze zestawy stołów z krzesłami albo upolujemy ciekawe meble z kodem rabatowym albo na wyprzedaży.

stol-z-krzeslami-czarnymi

Urządzanie jadalni trendy wnętrzarskie

Decydując się na zakup stół i krzesła w zestawie warto również podejrzeć trendy wnętrzarskie, jakie obecnie proponowane są przez projektantów. Co będzie modne w tym roku? Przeglądając prognozy daje się zauważyć, iż królować będą odważne kombinacje wzorów i kolorów. Te tradycyjne, stonowane palety zostaną wzbogacone o żywe barwy i wyraziste wzory, które zdynamizują wnętrze nowoczesnej jadalni. Jadalnia ma żyć swoim życiem, pobudzać do spędzania w niej czasu, aktywować nas do różnych działań. Z pewnością do lamusa odchodzą już nieco bezpłciowe kuchnie z połyskiem. 

W trendach będą dominować czyste linie, minimalistyczne formy i naturalne materiały. Warto postawić na eleganckie stoły z drewnianym blatem, designerskie oświetlenie, nietypowe dekoracje. Nie idźmy jednak w kierunku mieszania różnych stylu na przykład rustykalny i japandi. Jeśli już mamy się na coś zdecydować, to jeden wyrazisty kierunek urządzania naszej jadalni. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge