Tinder – czy można tam poznać wartościowego mężczyznę?

Temat, na które czekałyście. Temat, który cały czas elektryzuje zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Od kiedy ta aplikacja stała się tak popularna, ciężko teraz znaleźć kogoś, kto chociaż przez chwilę by jej nie używał. Dlatego zebrałam dla Was ciekawe fakty związane z randkowanie na aplikacjach randkowych.

randki przez tinder

Portale randkowe – wymóg naszych czasów?

Od kiedy aplikacje randkowe pojawiły się w naszych telefonach, świat randkowania zmienił się nieodwracalnie. Nagle okazało się, że nowe znajomości można nawiązywać bez wychodzenia z domu. Bez konieczności “bywania” w różnych miejscach publicznych, klubach, restauracjach i tym podobnych. W dużych miastach zawsze ludzie mieli problem z brakiem czasu. Generalnie wiele osób ma w życiu wszystko, dobrą pracę, dobre stanowisko, może własną firmę, spore kwoty na koncie, piękne ubrania, markowe auto, ale jest… singlem. Dlaczego? Ponieważ brakuje czasu na poznanie wartościowej, a nie przypadkowej osoby. Z pomocą przyszły aplikacje randkowe, które pozwalają na poznanie kogoś w swoim typie, bez wychodzenia z domu.

Obecnie naprawdę trudno znaleźć osobę, która albo nie ma zainstalowanej aplikacji randkowej, albo ją miała. Dlaczego? Ponieważ poznawanie nowych ludzi przez Internet stało się wręcz oznaką naszych czasów. Taka forma nawiązywania relacji ma wpływ na ogrom rzeczy w naszym życiu. Zwiększa się nasz dostęp do osób, do których być może nigdy wcześniej tego dostępu byśmy nie mieli. Zmienia się forma nawiązywania relacji. W restauracji spotykają się na pierwsze randki osoby, które wcześniej znały się tylko z Internetu. Czasem lubię sobie poobserwować różne party z restauracji i faktycznie czasem da się zauważyć, że to randka z aplikacji randkowej. I to też jest oznaką naszych czasów. Jedno jest pewne, jeżeli jesteście singielkami, to zdecydowanie polecam spróbowanie poznania kogoś przez aplikację randkową, ale… trzeba znać szereg zasad z tym związanych, aby nie trafić na oszusta. O tym będzie kilka akapitów niżej.

Facebook-Randki-co-to-na-czym-polega-i-jak-korzystac-z-nowej-uslugi_content

Dlaczego kobiety nie potrafią być same?  

Wiele osób tak pewnie myśli o kobietach, patrząc na ich “grafik randkowania” albo ilość osób, z którymi prowadzą wirtualne konwersacje w celu umówienia się na randkę. Jednak to nie jest tak, że kobiety nie potrafią być same. Taka sytuacja ma miejsce dlatego, że kobiety chcą znaleźć i wybrać najlepszego mężczyznę dla siebie. Nie ma więc innej drogi do tego, aniżeli aktywne poznawanie nowych osób. Jak wiemy, nie jest to łatwy, ani krótkotrwały proces. Nawiązywanie relacje, jej tworzenie, podtrzymanie, to wszystko wymaga czasu i sporych nakładów własnej energii. A jak dobrze wiemy, z tych wszystkich relacji, wyklaruje się może jedna odpowiednia, a może żadna. I trzeba szukać dalej.

Oczywiście są też osoby, które po zainstalowaniu aplikacji randkowej i już na pierwszej randce “wygrały męża” albo “wygrały żonę”. Jednak takie osoby należą do zdecydowanej mniejszości. Większość sprawdza, testuje, poznaje nowe osoby i aktywnie poszukuje tego, co chciałaby dostać. I to jest bardzo mądre rozwiązanie, gdyż nie warto zgadzać się na półśrodki. Także podsumowując, to, że kobiety randkują, to że kobiety mają sporo rozpoczętych znajomości z mężczyznami, wcale nie oznacza, iż nie potrafią być same. Mądre kobiety po prostu nie chcą brać tego, co daje im los, tylko same chcą mieć wpływ na swoje wybory. 

TINDER CZY WARTO

Oszust z Tindera

Pewnie wielu z Was słyszało o filmie “Oszust z Tindera”, albo miało okazję go oglądać. Oczywiście historia z filmu jest nieco przerysowana jak na nasze codzienne realia, jednak warto mieć na uwadze wszelkie możliwe formy oszustw przez aplikacje randkowe. Na Tinderze jest naprawdę wiele fake’owych kont. Jaki jest ich cel? Niektórzy wyłudzają dane, inni namawiają do inwestowania w kryptowaluty. Jeszcze inni, po nawiązaniu pewnej relacji proszą na przykład o pomoc w opłaceniu jakiegoś drobnego zakupu, bo nie działa im karta w sklepie. Takich historii jest naprawdę wiele. Oszuści są tak zdeterminowani, że potrafią nawet podrobić bilet lotniczy, aby udowodnić nam, że właśnie już do nas lecą. Trzeba być naprawdę uważnym, randkując przez aplikacje randkowe. 

Nie ma co ukrywać, że oszuści mogą kryć się również za prawdziwymi profilami, w postaci prawdziwych ludzi. Mężczyźni często wiedzą, jak wykorzystać naiwność kobiet. Czasem jest to naiwność, a czasem po prostu brak wiedzy o istnieniu takich oszustów, o ich sposobach. Co ciekawe, ofiarami takich oszust często padają kobiety mądre, bardzo rozsądne, na wysokich stanowiskach. Jednak świat uczuć rządzi się swoimi prawami, a niektórzy mężczyźni potrafią z premedytacją wykorzystać pewne kobiece słabości. Niektórzy robią to tylko dla seksu, inni dla korzyści materialnych, jeszcze inni dla tylko sobie znanych celów. Łączy ich jedno, ich celem na pewno nie jest stworzenie normalnego związku. Choć oczywiście wszyscy to są w stanie obiecać. Trzeba być naprawdę uważnym i mieć oczy szeroko otwarte. Wiele kobiet potrzebuje być chociaż raz oszukaną, aby przejrzeć na oczy i zrozumieć czasem brutalny świat internetowego randkowania. 

Przyjaciele z korzyściami – czym jest ta relacja? – Friends with benefits – co to takiego?

Przyjaciele z korzyściami to specyficzny rodzaj relacji między dwoma osobami, które nie są ze sobą oficjalnie związane. Ich wspólne aktywności obejmują wyjścia do kina, wspólne kolacje, wspólne wakacje, a także intymność seksualną. Celem tej relacji jest przede wszystkim czerpanie przyjemności z obecności drugiej osoby. Kluczowym założeniem jest unikanie rozwijania głębszych uczuć, które mogłyby zakłócić tę delikatną równowagę. W momencie, gdy jedna strona zaczyna odczuwać coś więcej, pojawiają się dodatkowe emocje, takie jak sentyment, oczekiwania, a nawet zazdrość, co może naruszyć pierwotną umowę. Relacja ta opiera się na jasnych zasadach, na które obie strony się zgadzają, a ich przestrzeganie jest kluczem do jej powodzenia.

Reguły gry „FWB”

Problem pojawia się, gdy jedna ze stron zaczyna odczuwać głębsze uczucia. Wspólne zainteresowania i namiętność mogą prowadzić do rozwoju romantycznych uczuć, co zasadniczo burzy fundamenty relacji przyjaciół z korzyściami. Chociaż teoretycznie taka relacja może ewoluować w stały związek, często jest to skomplikowane, gdyż druga strona może nie podzielać tych samych uczuć. W takich sytuacjach często dochodzi do złamanych serc i zakończenia wszelkich kontaktów.

FWB – to ryzykowna zabawa

Relacja typu przyjaciele z korzyściami nie jest odpowiednia dla każdego. Osoby, które angażują się w takie związki, skupiając się głównie na przyjemności i seksie, mogą napotkać trudności w budowaniu trwałych, głębszych relacji międzyludzkich. Istnieje błędne przekonanie, że idealny związek jest możliwy bez konfliktów i nieporozumień. W rzeczywistości, nawet w najlepiej dopasowanych związkach, pojawiają się drobne spięcia. Ludzka natura jest pełna różnorodnych emocji, więc nie można oczekiwać, że wszystko zawsze będzie idealne. W relacji przyjaciół z korzyściami brakuje miejsca na rozwój głębszych uczuć, takich jak miłość i zaufanie, co sprawia, że jest ona pozbawiona emocjonalnej głębi. O zjawisku FWB oraz ważnych kobiecych sprawach więcej możesz przeczytać tutaj → GentleWoman

Czy na Tinderze można więc znaleźć wartościowego mężczyznę? Oczywiście, że tak. Trzeba być tylko cierpliwym i uważnym. Zwracać uwagę głównie na zweryfikowane konta, a jeżeli nie mają weryfikacji na Tinderze, to prosić o uwiarygodnienie przez konta na Instagramie, Facebooku czy LinkedIn. Generalnie nie dajmy się namawiać na randki, kiedy nie mamy pewności co do danej osoby. Trzeba naprawdę mocno selekcjonować osoby, z którymi rozmawiamy, a potem się z nimi spotykamy. Na pocieszenie dodam, że wśród moich znajomi są nawet i małżeństwa poznane na Tinderze, także jest to możliwe i warto mieć pozytywne myślenie w kwestii poznawania nowych osób. Potwierdza to, że na Tinderze można poznać wartościowego mężczyznę. Wiele też zależy od nas, od naszych kryteriów wyszukiwania. Wiele kobiet wręcz z premedytacją celuje w tych niegrzecznych chłopców, a potem dziwi się, że po kilku latach nadal nie udało się zbudować żadnego związku. Jednak każde doświadczenie jest cenne i zbliża nas do poznania osoby najlepszej dla nas. 

oszuści na tinder

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge