Trendy w urządzaniu łazienek 2023 – zobacz co będzie modne!

Powoli rok 2022 zbliża się ku końcowi, dlatego zaczynamy skupiać się już na tym, co wydarzy się w Nowym Roku. Chciałabym przedstawić Wam najważniejsze trendy w urządzaniu łazienek 2023, o których warto wiedzieć. Z pewności przed wieloma z Was remonty łazienek albo ich budowy. Warto znać trendy!.

łazienka salon kąpielowymoja łazienka urządzana w całości armaturą od Roca

Trendy w urządzaniu łazienek – jakie kolory?

Każdy rok przynosi nowe rozwiązania w kwestii urządzania wnętrz. Niektóre rozwiązania przenosi się z jednego roku na drugi, inne się modyfikuje albo wprowadza się zupełnie nowe. Jakie będą trendy w urządzaniu łazienek, jeśli chodzi o kolorystykę? Zapewne zauważyliście, jak wiele w kończącym się już roku było łazienek marmurowych lub posiadających elementy marmurowe, łazienek jasnych, przestrzennych. Kolor wprowadzany był głównie przez dodatki. W roku 2023 to się zmienia, ponieważ coraz śmielej do świata łazienek wchodzą mocniejsze, bardziej zdecydowane kolory. Te kolory można zauważyć zarówno w kwestii samej armatury łazienkowej, jak i w urządzaniu całego pomieszczenia. Zdecydowanie odchodzimy już od łazienek typowo białych, sterylnych, na rzecz łazienek tworzących pokoje kąpielowe.

CZYTAJ: Jak przerobić łazienkę na salon kąpielowy? [MOJA METAMORFOZA]

W takim salonie łazienkowym pojawiają się meble łazienkowe w stylu eleganckim, z rzeźbionymi frontami, pojawiają się fotele, krzesła, piękne obrazy i ciekawe dodatki. Na półkach ustawia się ulubione dekoracje, rzeźby, świeczki. W pokoju kąpielowym nie może zabraknąć eleganckiego oświetlenia. To wszystko tworzy całość, gdzie łazienka zaczyna przypominać bardziej pokój, aniżeli pomieszczenie obite płytkami, z prysznicem, umywalką i wanną. Co więcej, w takich łazienkach często mocnym akcentem stanowią ściany pomalowane na konkretny, zdecydowany kolor np. w kolorze zgaszonej zieleni. Muszę przyznać, że w połączeniu z drewnem i białą ceramiką wygląda to naprawdę rewelacyjnie. Podsumowując – odcienie oliwkowe, odcienie beżów oraz antracyt to zdecydowanie trzy najmodniejsze kolory na rok 2023.

naturalna łazienka w kolorach ziemi

naturalna łazienka z asortymentem łazienkowym Roca

Nadchodzący rok będzie promować łazienki w kolorystyce ziemi, gdzie nie będziemy bać się mocnych akcentów w łazience, odchodzimy również od typowo białej armatury na rzecz armatury barwionej (zobaczcie ciekawe przykłady armatury łazienkowej od Roca) Moim zdaniem to bardzo przyjemna odmiana od typowo białej armatury łazienkowej. Barwiona ceramika daje dużo większe możliwości w kwestii aranżacji łazienki. Nawet na niewielkiej powierzchni można stworzyć piękną łazienkę z charakterem. Czytają o trendach w urządzaniu łazienek na 2023 dowiedziałam się również tego, że podobno najbardziej zaskakującym akcentem kolorystycznym jest jednak… kolor brzoskwiniowy, który zdecydowanie wiedzie prym w większości pokazowych aranżacji. 

kolorowa armatura łazienkowa roca

ciemna ceramika łazienkowa od Roca

Trendy w urządzaniu łazienek – jakie aranżacje?

W łazienkach urządzanych zgodnie z trendami na nadchodzący rok, bardzo ważnym elementem będą… lustra. Mają one zyskać uproszczoną klasyczną formę i posiadać oświetlenie wokół całej powierzchni. Większość luster przedstawianych w aranżacyjnych propozycjach na przyszły rok ma kształt koła. W mojej łazience już jest takie lustro od Roca, z oświetleniem ledowym dookoła. Co ciekawe, istnieje w nim możliwość przyciemnienia światła tworząc dodatkowy nastrój, posiada ona również funkcję antymgielną. Sprawdza się idealnie! Podczas urządzania mojej łazienki korzystałam z bardzo pomocnych poradników od Roca.

Jeżeli zależy nam na dodatkowym doświetleniu łazienki, to na pewno nie kierujmy się w stronę nad wyraz strojnych kinkietów. Aktualnie najmodniejsze w nadchodzącym sezonie bez wątpienia będą proste, minimalistyczne kinkiety, których oszczędna i surowa forma doskonale podkreśli charakter łazienki. Najmodniejsze łazienki są pełne zdecydowanych akcentów, takich jak kolor, forma armatury czy właśnie wygląd oświetlenia. Na pewno odchodzimy od kiermaszu, gdzie wiele elementów po prostu do siebie nie pasowało. Nowoczesne łazienki są bardzo spójne i stonowane, nawet jeśli mają surowy wystrój.

remont łazienki w drewnianym domu

remont mojej łazienki w drewnianym domu z 1946 r.

Co więcej w trendach jeśli chodzi o urządzanie łazienki na nadchodzący rok? Niewątpliwym hitem trendów łazienkowych 2023 są płytki antracytowe wykończone w półpolerze. W 2023 prym przejmują dwa trendy: płytki o powierzchni lustrzanej oraz płytki w geometryczne wzory (przeróżne eksperymenty z trójkątami, kwadratami, stożkami, sześcianami, cylindrami itp.). A co z prysznicem? Najmodniejsze będą prysznice bez metalowych ram – bazujące na czystych szklanych taflach – to jeden z najgorętszych łazienkowych trendów 2023 roku. I również udało mi się przewidzieć ten trend łazienkowy, ponieważ właśnie taki prysznic walk-in od Roca znajduje się w mojej łazience.

wanna wolnostojoca opinie

prysznic walk-in od Roca w mojej łazience

Kolejny ważny element, który również już znajduje się w mojej łazience to szalenie rosnąca popularność wanien wolnostojących. Jeszcze nie dawno uznawane były one nieco jako kaprys, w nadchodzącym roku na stałe wchodzą do wnętrz, nawet do niedużych powierzchniowo łazienek. Moja wanna to model Ariana od Roca, ale modne będą również wanny bardziej wystawane, na rzeźbionych postumentach (takie również znajdują się w ofercie marki Roca). Taka wanna wolnostojąca, dodatkowo z ładnym widokiem to rewelacyjne centrum relaksu.

CZYTAJ: Wanna wolnostojąca – wady, zalety, ceny i wrażenia po testowaniu

metamorfoza łazienki

moja wanna wolnostojąca od Roca

Zobacz kolekcje pięknej armatury łazienkowej na Roca.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge