Triki na szybkie sprzątanie domu – znaliście te oryginalne sposoby?

Sprzątanie może być o wiele bardziej sprawne, jeśli poznamy kilka sposobów na przyspieszenie czyszczenia domu. Żyjemy w wiecznym niedoczasie, i bardzo często tego czasu na dokładne sprzątanie brakuje. Na szczęście jest kilka sposobów na efektywne i bezproblemowe posprzątanie naszych domów.

Jak szybko i efektywnie sprzątać w domu?

Marzeniem każdego jest zawsze czysty i wysprzątany dom. Lśniące podłogi, blaty i żyrandole. Perfekcyjnie biała armatura w łazience i doczyszczone w każdym kącie płytki łazienkowe. Tych marzeń mamy o wiele więcej. Każdy sprząta na tyle, na ile pozwala czas i możliwości. Przy dzieciach albo bardzo czasochłonnej pracy to zadanie staje się potrójnym wyzwaniem. Dlatego warto wykorzystać sposoby, dzięki którym możemy przybliżyć się do swojego ideału wysprzątanego lokum. Co ciekawe, niektóre triki pozwalają na sprzątanie pomieszczeń podczas naszej nieobecności.

Warto również poznać nowe funkcje w odkurzaczach, myjkach do okien, gadżetach do sprzątania. Branża IT cały czas pracuje nad tym, abyśmy my mogli się jak najmniej napracować podczas sprzątania. Szczególnie warte uwagi są nowoczesne odkurzacze, które są…. robotami. Wystarczy je zaprogramować i samodzielnie odkurzą i na wymopują podłogi. Bez naszego udziału. Takie inteligentne odkurzacze już od dłuższego czasu są na naszym rynku, jednak jeszcze spora grupa osób albo o nich nie wie, albo nie zdaje sobie sprawy z wygody posiadania takiego urządzenia. Bardzo duży wybór inteligentnych urządzeń sprzątających znaleźć można m.in w sklepie https://www.morele.net/.

Kolejne moje odkrycie to roboty sprzątające… do okien. Taki robot jeździ sam po szybie (nie odpadnie!) i pucuje nam szyby na kryształ. Sam! Oczywiście taki sprzęt trochę kosztuje, dlatego warto sprawdzić to, jak działają myjki do okien. W sumie spełniają one podobne zadani jak roboty okienne, tylko człowiek musi ją obsługiwać. Myjka do okien pozwala na szybkie i perfekcyjne umycie okien. Wystarczy kilka pociągnięć taką myjką i okna są krystalicznie czyste. Myjka myje oraz ściąga wodę, nie trzeba później nic już więcej robić.

myjka do okien polecana

Warto zaopatrzyć się w zestawy do sprzątania konkretnych miejsc  w domu. U mnie zawsze pod ręką są chusteczki antybakteryjne dedykowane osobno do lodówki, do łazienki, do blatów itp. Dzięki temu nie muszę mieszać żadnych płynów z wodą, niczego spryskiwać, potem to spłukiwać. Kiedy mam mało czasu używam tych chusteczek i w moment mam czyste blaty, armaturę łazienkową i lodówkę. Prosta rzecz, ale nie każdy o niej wie. Motywuje więc Was do zgromadzenia sobie kolekcji takich chusteczek na różne powierzchnie.

Do sprzątania używam tylko naturalnych środków. Dlaczego? Po pierwsze bycie eko jest dla mnie ważne, a po drugie – takie środki są bezpieczne, naturalne. Nie muszę więc potem szorować pół godziny różnych miejsc po zastosowaniu mocno chemicznych środków czyszczących. To pozwala zaoszczędzić sporo czasu, a sprzątanie jest bezpieczne dla zdrowia mojego oraz mojego dziecka. Sprzątanie musi być wszak nie tylko efektywne, ale i rozsądne.

Comments

  1. avatar says

    Myjki do okien to prawdziwe zbawienie. Zawsze kiedy przychodziła pora, aby myć okna to odechciewało i się wszystkiego. Odkąd kupiłam sobie myjkę to mycie okien jest proste i nie wymagające. W końcu mam okna bez smug i nie muszę ich trzeć i przecierać tak jak wcześniej. Wielkie dzięki za ten artykuł, warto go było przeczytać 😉

  2. avatar says

    Również przestawiłam się na w 100% naturalne produkty do czyszczenia i jestem bardzo zadowolona. Nie dość, że eko to jeszcze często są bardziej skuteczne i tańsze niż chemia 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge