Venezia- skąd fenomen tych kultowych koszulek sportowych?

Venezia to klub, który w sezonie 2022/2023 występował będzie we włoskiej Serie B. Z całą pewnością nie jest to czołowa włoska drużyna jednak władzom klubu chodzi o coś innego niż osiąganie piłkarskich szczytów, koszulki klubu rozchodzą się niczym przysłowiowe ciepłe bułeczki.

koszulki venezia

Co zamierza osiągnąć Venezia? 

Władze klubu wychodzą z założenia, że trudno będzie ścigać się z największymi włoskimi drużynami, dlatego też postanowiono na tym polu odpuścić. Venezia FC nigdy nie należała do grona najmocniejszych włoskich klubów, w zasadzie jedynym poważnym sukcesem na polu piłkarskim dla drużyny było zdobycie Coppa di Italia 1941. Koszulki są rzeczywiście wyjątkowe, gdyż na tych z sezonu 2021/2022 można było podziwiać fasady starożytnych weneckich budynków co stanowi doskonałą formę promocji dla regionu. 

Kiedy zrozumiano, że można inaczej? Dlaczego Venezia tak pozytywnie się wyróżnia? 

Venezia FC zaczęła podchodzić z większą kreatywnością do wzorów koszulek w których piłkarze będą wychodzili na boisko, kiedy nawiązano współpracę z przedsiębiorstwem Kappa. Należy jednak powiedzieć, że jeszcze wcześniej bo w 2002 r. kiedy klub zdołał wejść do elity, niestety z miernym skutkiem potrafił zadziwić trykotami które rozeszły się ‘na pniu’. Współpraca z Kappa okazała się być lepszym wyborem dla klubu niż kontrakt z Nike który jest bardziej rygorystyczny i nie pozwala na kreatywność w rozwijaniu wzorów na strojach piłkarskich. 

Projektant przykłada bardzo dużą wagę do dbałości o detale, chodzi tutaj o to by pomiędzy sportowcami oraz klubem została nawiązana więź, dla władz klubu Wenecja jest najpiękniejszym, najbardziej kultowym miastem na świecie. Na czarnych koszulkach można dostrzec złote elementy, dla których inspirację stanowiły zabytki, kościoły oraz pałace miasta. Trykoty z pewnością przypadną do gustu również tym kibicom klubu którzy lubią historię, z pewnością wiedzą oni o tym, że złoto w średniowieczu miało ważne znaczenie, zawarte na koszulkach przywołuje znaczeniowo istotę tego kruszcu w sztuce i tradycji handlu średniowiecznego oraz okresu wczesnorenesansowego. Złote gwiazdki na koszulce to też nawiązanie do budynku bazyliki św. Marka. Można powiedzieć, że w nadchodzącym sezonie na boiskach Serie B dzięki Venezii zawita nieco kolorytu, gdyż jak mówi klubowy szef marketingu, Ted Philipakos ‘coraz więcej ludzi skupia się na tym, kim jesteśmy a nie kim gramy’. 

Bardzo ważny dla klubu był również 2019 r., wtedy to właśnie zostało zawarte porozumienie z firmą konsultingową, Bureau Borsche. Przedsiębiorstwo to ma już uznaną pozycję w świecie kultury oraz słynie z bardzo pomysłowych, kreatywnych, innowacyjnych pomysłów. Okazało się, że nawiązanie tej współpracy pomogło klubowi jeszcze lepiej odnaleźć swoją własną, unikatową tożsamość. Venezia FC choć nie sięga po piłkarskie tytuły to jednak może poszczycić się mianem najmodniejszego klubu na świecie’ co pozwala jej pozyskiwać rzesze nowych fanów. 

Jesteś fanem Venezii? Sprawdź aktualne kursy bukmacherskie na tę drużynę. 

W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione i wiąże się z konsekwencjami narażenia się na kary pieniężne i odpowiedzialność karną. Zakłady można obstawiać wyłącznie u operatorów posiadających zezwolenie Ministerstwa Finansów. Hazard uzależnia i nie należy czynić z niego sposobu na życie.

Betfan to legalny polski bukmacher internetowy. Zakłady wzajemne urządzane przez spółkę BetFan sp. z o.o. przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.betfan.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia DNIA 29 PAŹDZIERNIKA 2018 R. NR PS4.6831.3.2018

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge