Bluzka z bufiastymi rękawami, czyli wiosenne trendy 2023

Wiosenne trendy zawsze wzbudzają ogromne zainteresowanie, gdyż każdy z nas nie może się już doczekać wskoczenia w lżejsze stylizacje. Co ciekawego pojawi się w świecie mody w ramach wiosennych trendów? Jakie będą najmodniejsze elementy garderoby albo połączenia kolorystyczne?

wiosenne trendy 2023

Wiosenne trendy 2023

Wiosna do sklepów wchodzi zimą. Kiedy na dworze temperatury nie są jeszcze zbyt łaskawe, sklepowe witryny już promują wiosenne kolekcje. I muszę przyznać, że sama wiele razy skusiłam się na zakup wiosennych ubrań czy dodatków, kiedy za oknem jeszcze panował mróz. Dzięki temu wyczekiwana wiosna była jakby odrobinę bliżej. Wracając do wiosennych trendów, czego możemy spodziewać się tym razem w sezonie 2023?

Przyglądając się temu co proponowano podczas kopenhaskiego Tygodnia Mody, królować będzie w skrócie nonszalancka elegancja. Jak więc można się domyślić, wśród prezentowanych stylizacji sporo było oversize’owych krojów. Szerokie spodnie to must have tej wiosny, najlepiej w odcieniach beżu i brązu. Czy to dobry kierunek? Moim zdaniem takie spodnie zbyt zniekształcają kobiecą sylwetką, akurat tego w modzie nigdy nie zrozumiem, dlaczego odbiera ona kobietom ich największy walor, czyli kobiecość.

Inny, na szczęście już dużo bardziej kobiecy element wiosennych stylizacji to bluzki z bufiastymi rękawami. W ich przypadku najmodniejsze będą te koronkowe albo ażurowe. Jedną z bardziej znanych kolekcji, gdzie na pokazie królowały między innymi bluzki z bufiastymi rękawami, był pokaz Caroliny Herrery pod hasłem Tajemniczy Ogród. Powrót do bluzek z mocno zarysowaną linią ramion to ukłon w stronę romantycznej strony kobiet. Takie bluzki zawsze będą dobrze wyglądać z dopasowanymi spodniami. Jedna stylizacja z bluzką z bufiastymi rękawami odpowiednia będzie zarówno jak outfit do pracy jak i na wieczorne spotkanie z przyjaciółkami czy szybką randkę. Warto więc już wypatrywać takich modeli bluzek na sklepowych wieszakach. Modne ubrania różnych marek można znaleźć również na ModaGO.

bluzki z bufiastymi rękawami na pokazie Caroliny Herrery wiosna 2023 

Na wiosnę 2023 modne będą również kwiaty 3D naszywane na ubrania albo noszone w roli stylowego dodatku. Generalnie motywy kwiatowe zawsze były modne w ramach wiosennych kolekcji, jednak z reguły promowane były one jako printy. Z kolei w tym sezonie, oprócz printów rzecz jasna, występują one jako duże, czasem wręcz olbrzymie aplikacje na bluzkach oraz sukienkach. Mogą być one również w formie broszki albo przypinki. 

W kwestii kolorów modnych na wiosnę największym zaskoczeniem okazała się… wszechobecna czerń, którą lansują między innymi Dior, Boss czy Carolina Herrera. I chociaż ten kolor nie kojarzy nam się zbyt wiosennie, to jednak wpisuje się on w wspominany wcześniej trend nonszalanckiej elegancki. To pewnie dlatego tak wyraziście zaznaczył się również kierunek w modzie, o którym teraz wspomnę.

Bardzo mocnym, wyrazistym trendem w sezonie wiosna 2023 będzie tak zwany “boudoir chic”. To ukłon w stronę seksownej koronki, przezroczystości i bielizny na wierzchu. Tak naprawdę influencerki już dawno przyzwyczaiły nas do takiego stylu, więc założenie koronkowej koszulki albo koronkowego, buduarowego stanika pod marynarkę już nikogo nie zaskoczy. W modzie będą transparentne sukienki, bieliźniane topy z koronką, buduarowe halki czy przezroczyste body. Aby zrównoważyć stylizację i nadać jej nieco mniej “sypialnianego” charakteru, taki “boudoir chic” dobrze wygląda w towarzystwie oversize’owej marynarki czy we wspominanym wcześniej już must have wiosennego sezony czyli z modnymi, szerokimi spodniami. 

boudoir chic

przykład stylu “boudoir chic”

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge