Dębowy parkiet – jak się sprawuje po 3 m-cach użytkowania?

Codzienność to najlepszy tester dla wszelkiego rodzaju rzeczy codziennego użytku, takich jak… podłoga. W moim domu pojawił się parkiet dębowy od Quick-Step, w kolorze zmrożonego dębu. Razem z Julkiem mieliśmy dużo okazji do przetestowania jakości, trwałości, wytrzymałości oraz jakości dbania o czystość.

quick step dębowa podłoga

Dębowy parkiet – dlaczego warto?

Podłoga to fundament każdego domu lub mieszkania. Chyba nie ma takiej rzeczy w domu, którą użytkuje się częściej aniżeli podłogę. Dlatego od jej wyboru naprawdę wiele zależy. Czy będzie stabilna, czy będzie cicha, czy łatwa do utrzymania w czystości, czy poradzi sobie z najdziwniejszymi pomysłami dzieci, czy nie uszkodzi się podczas różnych rotacji mebli, stolików itp. Marka Quick-Step daje uwaga… dożywotnią gwarancję na swoje podłogi. Co to oznacza? Iż nie boi się tych wszystkich zagrożeń związanych z użytkowaniem podłogi, gdyż deski są najwyższej jakości. Miałam okazje to sprawdzić przez minione miesiące.

Piękne drewniane podłogi Quick-Step (zobacz modele i ceny)

Jeśli chcesz dowiedzieć się na jakie panel postawiłam w moim domu, zapraszam do lektury artykułu pt.: “Zdradzam, jaką podłogę wybrałam do mojego domu – jest piękna!“. Dlaczego wybrałam Quick-Step? Nowoczesne panele Quick-Step posiadają specjalne warstwy lakierów, które pozwalają na łatwe utrzymanie ich w czystości oraz posiadają wysoką odporność na uszkodzenia, zarysowania czy plamy. Podczas wprowadzania się sporo działo się w domu, a mój syn również nie oszczędza podłogi pod kątem wykorzystywania jej do różnych zabaw. Na porządku dziennym jest czyszczenie desek z kaszy, obiadu rzucanego dookoła stolika, błota nanoszonego z dworu czy rozlanych soków albo mleka. I nawet jeśli te plamy zostaną na kilka godzin niezauważone, podłodze nic się nie dzieje. Nie ma mowy o jakimś spuchnięciu czy odejściu desek. Z całą pewnością mogę teraz stwierdzić, że jest to podłoga do zadań specjalnych. Co więcej, podłoga nadaje się również pod elektryczne ogrzewanie podłogowe (u mnie taki model ogrzewania właśnie zastosowano).

Proces układania podłogi okazał się niezwykle prosty, intuicyjny. Parkiet można ułożyć zarówno z użyciem kleju, jak i na click. Ja wybrałam ten drugi sposób. Ile czasu trwało ułożenie desek o powierzchni około 55 m2? Równo dwa dni. Dlaczego postawiłam na system click? Ponieważ jest bardzo szybki i nie wymaga specjalnych umiejętności podczas jego zastosowania. Ważne jest to, że po podłodze położonej w systemie pływającym można od razu chodzić. Tym czasem montaż na klej jest już o wiele bardziej wymagający, droższy i trwa dłużej. CZYTAJ: Układanie podłogi z drewna – remont mojego starego domu! [PRZED I PO]

drewniana podłoga quick step

Jaki wybrać kolor dębowego parkietu?

Oczywiście każdy dopasowuje pod siebie, niemniej jednak w moim przypadku ważną dla mnie cechą będzie jego uniwersalność. Taki odcień, który będzie tłem dla mebli, dodatków, dekoracji. Muszę przyznać, że proces wybierania odpowiedniego koloru nie trwał w godzinach, ale w dniach. Jednego dnia podobał mi się ten, ale już następnego inny. Musiałam opatrzeć się z tymi kolorami, ale wybór okazał się strzałem w dziesiątkę. Mój wybór padł na drewnianą podłogę dębową w kolorze Biały dąb everest, ekstra matowy. Perfekcyjnie zgrała się ona z moim wnętrzem. Idealny wybór zawdzięczam właśnie aplikacji RoomViever. 

W procesie dobierania kolorów pomogła mi aplikacja Quick-Step, gdzie mogłam wstawić SWOJE zdjęcie wnętrza i podmieniać kolory podłóg. Genialne narzędzie! Więcej o tej aplikacji poczytacie na blogu w artykule jak dopasować drewnianą podłogę. W Quick-Step udało mi się wybrać idealny, wręcz perfekcyjny odcień podłogi do mojego domu.

program do projektowania podłogi dębowa podłoga najlepsza

Jak to się dzieje, że deski Quick-Step są tak wytrzymałe?

Wielowarstwowe podłogi drewniane Quick-Step składają się z trzech warstw drewna pokrytych ochronną powłoką wykończeniową. Dzięki selekcji stosowanych materiałów oraz doskonałej kontroli wilgotności drewna w trakcie procesu produkcji, podłogi drewniane gwarantują optymalną stabilność oraz wytrzymałość. I faktycznie, te opisy to nie tylko zapewnienia, bo po kilku miesiącach mieszkania na wsi, z dzieckiem już wiem, że ta podłoga przetrzyma prawie wszystko. Dlaczego np. wylany sok pozostawiony na wiele godzin na podłodze nie uszkadza jej? Ponieważ na wierzchu znajduje się 7 warstw lakieru albo 2 warstwy oleju (w zależności od rodzaju podłogi). Zapewniają one super utwardzenie oraz matowe wykończenie.

Lakiery chronią podłogę przed uszkodzeniami tak skutecznie, że (jak już wspominałam wcześniej), marka Quick-Step daje dożywotnią gwarancję. Pod tymi warstwami znajduje się warstwa litego drewna, a następnie warstwa środkowa. Warstwa środkowa wykonana jest ze świerku lub płyt HDF. Dzięki niej podłoga jest stabilna i wytrzymała. Pochłania naprężenia oraz obciążenie, zapewniając stabilność podłogi we wszystkich sytuacjach. Spodnia warstwa podłogi to część nośna. W połączeniu z pozostałymi warstwami zapobiega odkształcaniu się podłogi.

Warto przeczytać na moim blogu:

quick step podłoga drewniana

Parkiet dębowy Quick Step w moim domu 

 • Powierzchnia ułożonej podłogi to około 55 m2
 • Wybrany rodzaj i odcień oraz cena za m2: zobacz na stronie Quick-Step
 • Montaż na system “klik”
 • Podłoga drewniana, dębowa
 • Quick-Step daje dożywotnią gwarancję na swoje podłogi
 • Podłoga jest przystosowana do ogrzewania podłogowego
 • Razem z podłogą możemy kupić odpowiedni podkład Quick-Step
 • Nazwa koloru podłogi to Biały dąb everest, ekstra matowy

drewniany parkiet dębowy drewniany parkiet dębowy dębowa podłoga quick step parkiet dębowy łóżeczko dla dziecka vintage

Piękne drewniane podłogi Quick-Step (zobacz modele i ceny)

Comments

 1. avatarBeata says

  Dębowy parkiet to strzałw dziesiątkę, najlepszy wybór. Sama przeglądałam teraz w art core studio i zachwyca mnie piękno tych desek, wyglądają bardzo elegancko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge