Zdradzam, jaką podłogę wybrałam do mojego domu – jest piękna!

Remont mojego drewnianego domu jest coraz bardziej zaawansowany i już niedługo będę przymierzać się do położenia podłogi. Nie wyobrażałam sobie innej podłogi, jak podłoga drewniana, dębowa, naturalna. Wybrałam chyba najpiękniejszy możliwy odcień! Już nie mogę doczekać się, kiedy pojawi się na betonowych wylewkach.

dębowa podłoga opinie

Moja opinia o podłodze dębowej od Quick-Step

Wybór podłogi położonej na całą powierzchnię domu nie jest łatwym zadaniem. Ten jeden wybrany odcień musi pasować do każdego pomieszczenia oraz do ich wystroju. Cieszę się bardzo, że mój wybór padł na podłogi dębowe od Quick-Step, bo dzięki tej marce miałam okazję poznać tak genialną aplikację jak RoomViever od Quick-Step. Tak w skrócie: załadowałam tam zdjęcia moich wnętrz i mogłam na moich zdjęciach zmieniać kolory i rodzaje podłóg. Pierwszy raz korzystałam z narzędzia, które pozwala pracować na prywatnych zdjęciach. Dzięki temu wybór podłogi staje się łatwy, a ja zyskałam pewność najlepszego wyboru.

program do projektowania podłogi

w programie Room Viever od Quick-Step mogę dopasować podłogę na prywatnych zdjęciach

Dlaczego podłoga dębowa? Moja miłość do natury wygrywa z praktyką. Wiem, że o podłogę dębową trzeba bardziej dbać, aniżeli o tak wygodne i popularne podłogi winylowe. Jednak decydując się na markę Quick-Step otrzymuję… uwaga…dożywotnią gwarancję! Już sam fakt, że producent udziela takiej gwarancji jest dla mnie dowodem na to, że otrzymam deski dębowe najwyższej jakości. Wybór takiej podłogi to tak zwany “pewniak”. To produkt na lata. Deska, w którą warto zainwestować, bo wiem, że będzie mi służyć przez bardzo długi czas.

Czytaj na moim blogu: jak dopasować podłogę do pomieszczenia?

Jaką podłogę wybrałam? Po wielu dniach rozmyślania, sprawdzania, testowania różnych odcieni mój wybór padł na drewnianą podłogę dębową w kolorze Biały dąb everest, ekstra matowy. Perfekcyjnie zgrała się ona z moim wnętrzem. Idealny wybór zawdzięczam właśnie aplikacji RoomViever. Ten odcień jest zarówno chłodny, jak i odrobinę ciepły. Rewelacyjnie wpasował się w przytulny wystrój moich wnętrz. Nie chciałam białej podłogi, aby dom nie okazał się zbyt “sterylny”. Z kolei ciemniejsze podłogi optycznie mogą czasem zmniejszać pomieszczenia. W Quick-Step znalazłam perfekcyjnie dobraną podłogę, którą możecie zobaczyć na zdjęciach.

dębowa podłoga do domu

ja i mój synek jesteśmy zachwyceni wybraną dębową podłogą od Quick-Step

Poznaj bliżej specyfikę dębowej podłogi

Po otworzeniu paczki z deskami od Quick-Step zadałam sama sobie pytanie: a z czego składa się ta podłoga? Wyobrażałam sobie takie typowe deski, a tymczasem na przekroju zauważyłam kilka warstw. Teraz już wiem. Już wyjaśniam. Wielowarstwowe podłogi drewniane Quick-Step składają się z trzech warstw drewna pokrytych ochronną powłoką wykończeniową. Dzięki starannemu doborowi materiałów oraz doskonałej kontroli wilgotności drewna w trakcie procesu produkcji, podłogi drewniane gwarantują optymalną stabilność oraz wytrzymałość.

Na wierzchu znajduje się 7 warstw lakieru albo 2 warstwy oleju (w zależności od rodzaju podłogi). Zapewniają one super utwardzenie oraz matowe wykończenie. Lakiery chronią podłogę przed uszkodzeniami tak skutecznie, że (jak już wspominałam wcześniej), marka Quick-Step daje dożywotnią gwarancję. Pod tymi warstwami znajduje się warstwa litego drewna, a następnie warstwa środkowa. Warstwa środkowa wykonana jest ze świerku lub płyt HDF. Dzięki niej podłoga jest stabilna i wytrzymała. Pochłania naprężenia oraz obciążenie, zapewniając stabilność podłogi we wszystkich sytuacjach. Spodnia warstwa podłogi to część nośna. W połączeniu z pozostałymi warstwami zapobiega odkształcaniu się podłogi.

podłoga na klik dębowa

najlepsza dębowa podłoga

Drewniana podłoga a ogrzewanie podłogowe

W moim domu postawiłam na ogrzewanie podłogowe. Dębowa podłoga od Quick-Step przystosowana jest do tego typu ogrzewania. Mitem jest fakt, że drewna nie można wykorzystać pod ogrzewanie podłogowe. Warunkiem jest jedynie to, że temperatura ogrzewania nie powinna przekraczać 27°C. Parkiet Quick-Step można instalować w przypadku zarówno klasycznych elementów grzewczych z ciepłą wodą lub elektrycznych. Podłoga drewniana jest w stanie wytrzymać naprężenia powodowane zmianami temperatury lub wilgotności. 

Drewno plus ciepło przenikające przez dębowe deski wydaje mi się być bardzo przyjemnym połączeniem. Oczywiście wszystko niebawem będę mogła sprawdzić w realnych warunkach i wtedy dokładnie opiszę Wam moje odczucia. Chodzenie po ciepłym, drewnianym parkiecie kojarzy mi się z naturą oraz przywodzi na myśl takie spokojne, sielskie życie na wsi. Wspaniale jest projektować własny dom z marzeń. 

dębowa podłoga jaką wybrać

podłoga dębowa quick step

obejrzyj kolekcję drewnianych podłóg na stronie Quick-Step

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge