“Barn doors” czyli przesuwne drzwi jak do stodoły – HIT!

To aktualnie najmodniejszy trend wnętrzarski. Moda na urządzanie domów i mieszkań w stylu farm-house staje się z roku na rok coraz bardziej popularna. W szczególności drzwi inspirowane drzwiami do stodoły, czyli inaczej “barn door”. Tylko taki model drzwi widziałam w moim remontowany starym, drewniany domu. Chcecie zobaczyć jak to wygląda?

drzwi barn door

realizacja z drzwiami reno-reno.pl

Drzwi przesuwne barn door

Długo nie zastanawiałam się nad tym, jakie drzwi wewnętrzne wybrać do mojego starego, drewnianego domu. Tak szczerze, to nie wyobrażam sobie lepszego wyboru w kwestii drzwi, jak właśnie “barn door” czyli drzwi do stodoły. Od kiedy o nich usłyszałam, od kiedy po raz pierwszy je zobaczyłam, wiedziałam, że to będzie wisienka na torcie całej aranżacji. Takie przesuwne, drewniane drzwi inspirowane drzwiami do stodoły idealnie oddają sielski, wiejski klimat. W domu, obok którego faktycznie jest ogromna stodoła. W domu, który jest na wsi. W domu, który jest drewniany i ma 70 lat. 

Drzwi drewniane przesuwne “barn door” – w reno-reno.pl (zobacz modele i ceny)

Drzwi “barn door” bardzo popularne są aktualnie w nowych mieszkaniach oraz domach. Wszystko dzięki modzie na rustykalne wnętrza, gdzie łączy się starodawne tradycje z nowoczesnością. Gdzie w jednym pomieszczeniu miesza się różne trendy wnętrzarskie. Przesuwne drzwi posiadają bardzo wiele zalet i coraz częściej montuje się je nawet w małych mieszkaniach. Nie muszę chyba dodawać, że wyglądają po prostu imponująco we wnętrzach i zdecydowanie wyróżniają się na tle innych dodatków oraz mebli. Drzwi “barn door” od reno-reno.pl to takie drzwi, obok których nie da się przejść obojętnie. Ile kosztują? Wycena jest indywidualna, mniej więcej koszt jednych drzwi to około 2.000 zł do 3.000 zł.

przesuwne drzwi drewniane

realizacja z drzwiami reno-reno.pl

Jakie drzwi przesuwne drewniane wybrałam do mojego domu?

Minęło kilka tygodni, zanim udało mi się podjąć decyzję w kwestii wyboru modelu oraz koloru drzwi. Wolałam zrobić to na spokojnie, bez pośpiechu. Otrzymałam ze sklepu próbki (pomalowane deseczki) i musiałam oswoić się z tymi kolorami, zanim wybrałam ten najlepszy. Wybór nie był łatwy, bo prawie wszystkie kolory pasowały do moich wnętrz. Postawiłam finalnie na kolor Taupe oraz model drzwi Caro (zobacz na stronie mój wybór). 

W moim domu takie drewniane, przesuwne drzwi zamontowane będą w trzech miejscach. Wejście do sypialni, do garderoby oraz do łazienki. Wejście do salonu pozostawiam otwarte, aby odsłaniać jak najwięcej przestrzeni, aby dom skąpany był w świetle dziennym. Przesuwne drzwi mają tą zaletę, że pozwalają zaoszczędzić sporo miejsca, ale pod warunkiem, że mamy puste ściany, na które drzwi mogą się przesuwać. Ewentualnie istnieje alternatywne rozwiązanie zamontowania drzwi w specjalnej kasecie, aby chowały się one w ścianie, ale jest to o wiele droższe i bardziej skomplikowane rozwiązanie. 

drzwi reno przesuwne

moje typy kolorów drzwi przesuwnych od reno-reno.pl

rustykalne drzwi przesuwne

realizacja z drzwiami reno-reno.pl w kolorze TAUPE, który wybrałam

Jak “barn door” będą wyglądały w moim domu?

Posiadam już wizualizacje wnętrz od mojej projektantki, które dają już pogląd na to, jak te drzwi będą wyglądać. Oczywiście będą jeszcze wprowadzane drobne zmiany kosmetyczne, jednak efekt finalny można już sobie wyobrazić. Zapowiada się naprawdę pięknie i już nie mogę się doczekać, kiedy zobaczę ten efekt na żywo. Drzwi przesuwne od reno-reno.pl perfekcyjnie komponują się ze starodawnymi belkami, które pozostawiam w stanie oryginalnym (są jedynie oczyszczone i zaimpregnowane naturalnym pokostem lnianym).

Drzwi, choć nowe, to jednak w pewien sposób oddają klimat starego, drewnianego domu. Podobają mi się takie nowoczesne rozwiązania, które nawiązują do starodawnych aranżacji wnętrz. Moim celem była nie renowacja starej drewnianej chaty, ale jej remont i gruntowna przebudowa. Chcę pokazać Wam jak spektakularnie można odmienić z pozoru rozpadającą się, małą, wiejską chatkę

drzwi barn door w sypialni drzwi barn door w łazience drzwi barn door przedpokój drzwi barn door łazienka arnażacja z drzwiami barn door drzwi barn door do garderoby

Gdzie sprawdzą się drzwi przesuwne?

Tak naprawdę wszędzie, gdzie jest miejsce, aby drzwi mogły się swobodnie rozsuwać. Drzwi “barn door” to świetna alternatywa dla typowych drzwi uchylnych. Przesuwne drzwi pełnią również funkcję ruchomych ścian, którą stosuje się w mniejszych pomieszczeniach, aby optycznie powiększyć mieszkanie. Przesuwne drzwi dają nowe możliwości aranżacji pomieszczeń, ponieważ dzięki nim zyskujemy dodatkową przestrzeń, którą wcześniej zabierały uchylne drzwi. Poza tym stanowią one bardzo oryginalny dodatek do wystroju domu czy mieszkania, stając się wyjątkową ozdobą całego lokum.

przesuwne drzwi drewniane barn door

Drzwi drewniane przesuwne “barn door” – w reno-reno.pl (zobacz modele i ceny)

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge