Kojec dla dziecka – jakie są do wyboru i czy warto go kupić?

Mój synek korzystał z kojca swego czasu, teraz jest on dla niego już bardziej “bazą”, aniżeli kojcem. Niemniej jednak kojec z pewnością jest dużym wsparciem dla rodzica, które może zrobić cokolwiek bez stresu, że dziecko gdzieś zniknie z oczu. Jakie są w sklepach rodzaje kojców i jakie są ich ceny?

kojec dla dziecka najlepszy

Kojec dla dziecka – czy warto?

Jako mama już prawie 2-latka mogę powiedzieć o tym z własnych doświadczeń. Kojec dla dziecka to moim zdaniem bardzo praktyczna pomoc dla rodziców. Kilka razy dziennie wkładałam Julka do kojca, ale uwaga, na… trochę! To nie było jego miejsce zabaw czy miejsce, w którym przebywał dłużej niż pół godziny. Dziecka nie można na dłuższy czas w ten sposób ograniczać. Owszem, gdy pilnie potrzebowałam coś zrobić, taki kojec był wybawieniem, ale na pewno korzystałam z niego tylko wtedy, kiedy musiałam. Zbyt częste ograniczanie dziecku przestrzeni, możliwości swobodnego ruchu, spowalnia jego rozwój i na ten temat jest całe mnóstwo wartościowych artykułów. Kto będzie zanteresowany, ten sam do nich dotrze.

Bardzo duży wybór kojców i mat piankowych – podwojneszczescie.net

Mój kojec jest z tego właśnie sklepu. Wybór ich jest naprawdę imponujący, zarówno pod kątem rozmiarów, kształtów jak i funkcji. Sklep oferuje największe na rynku dziecięce kojce materiałowe Pokano oraz modułowe modele plastikowe dla najmłodszych, z których ułożyć można dowolnie duży, bezpieczny obszar. Każdy kojec dziecięcy materiałowy posiada własną gąbkową podłogę. Modele plastikowe NannyPanel i KindyKare mogą zostać dowolnie powiększone w razie potrzeby, gdy Wasza pociecha rośnie i potrzebuje większej przestrzeni do zabawy.

kojec dla dziecka duży

Jeżeli potrzebujecie dużego kojca dziecięcego, modele modułowe pozwolą bez problemu stworzyć takie miejsce dla maluchów. Powiększone wersje kojców dziecięcych KindyKare i NannyPanel mogą być też stosowane w placówkach edukacyjnych jak żłobek, sala zabaw czy klub zabaw dla najmłodszych. Dla zwiększenia bezpieczeństwa w kojcach plastikowych można wykorzystać najgrubsze (ponad 2cm) piankowe maty podłogowych TikkTokk , które można łączyć w DOWOLNE większe powierzchnie. Mata piankowa EVA pozwala zbudować wygodną i bezpieczną powierzchnię, nawet o sporych rozmiarach – sprawdzą się do wyłożenia nimi pokoju malucha czy kąciku do zabawy.

kojec dla dziecka jaki wybrać

Kojec dla dziecka – jak rozpocząć przygodę?

Ważne jest to, aby pierwsze spotkania malucha z kojcem trwały dosłownie kilka minut. Maluch nie może być absolutnie nagle zamknięty, bo może się do niego szybko zrazić. Czas ten należy wydłużać stopniowo i oddalać się, obserwując reakcję brzdąca. Dziecko powinno być wkładane do kojca, wyłącznie gdy jest spokojne i kojarzyć takie miejsce z dobrą zabawą. Dziecko musi czuć się w nim swobodnie, a my jako rodzice szybko to zaobserwujemy. Kojce mają różne rozmiary, więc mniejsze będą dobre dla mieszkań w blokach, a te większe dla większych mieszkań oraz dla posiadaczy domów. Producenci w swojej ofercie posiadają kojce plastikowe, drewniane, ale również i wykonane z siatki.

duży kojec duży kojec dla dziecka

Bardzo duży wybór kojców i mat piankowych – podwojneszczescie.net

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge