Oto aplikacje niezbędne dla przedsiębiorców [LISTA]

Przed przedsiębiorcami stoi wiele wyzwań, którym trzeba nieustannie stawiać czoła. Od założenia nowego biznesu po jego utrzymanie, a wtedy często konieczne jest poświęcenie się licznym zadaniom w różnych obszarach, a nie zawsze możesz liczyć przy tym na pomoc innych osób.

Dlatego wymaga to doskonałej organizacji i optymalizacji czasu. Na szczęście istnieje telefon komórkowy, na którym nie tylko możesz grać w GG BET, czy też przeglądać media społecznościowe. Dostępnych jest także wiele mniej lub bardziej przydatnych aplikacji dla przedsiębiorców, z których możesz korzystać w życiu codziennym.

Za moment dowiesz się, w jaki sposób technologia może być Twoim sprzymierzeńcem w Twojej branży i w działalności Twojej firmy. Poznasz bowiem kilka bardzo przydatnych aplikacji, które możesz zainstalować na swoim smartfonie i które okażą się wręcz niezbędne w Twojej działalności.

Życie przedsiębiorcy: technologia to podstawa

Bycie przedsiębiorcą oznacza uczestnictwo w pełnej wyzwań podróży. Aby dobrze rozpocząć od stawiania pierwszych, pewnych kroków, musisz wiedzieć, jaka forma działalności jest dla Ciebie odpowiednia i znaleźć sposoby na rozpoczęcie pracy. Trzeba wtedy dobrze zarządzać swoim biznesem, poznać nowe obszary, w których nie zawsze potrafisz z miejsca się sprawnie obracać i monitorować różne sfery działalności swojego przedsiębiorstwa, np.:

 • analizować wydajność,
 • kontrolować zapasy magazynowe,
 • przyciągnąć więcej klientów,
 • rozliczać przychody,
 • planować inwestycje.

Innymi słowy, codziennie do wykonania są różne rodzaje zadań, które wymagają Twojej uwagi. Dlatego też ważne jest, aby mieć pod ręką wszystkie udogodnienia, jakie oferuje nowoczesne technologia. Przecież różnorodne aplikacje dla przedsiębiorców gwarantują wiele korzyści, takich jak:

 • lepsza organizacja życia przedsiębiorcy,
 • automatyczna księgowość i scentralizowane finanse,
 • kalendarz online, dzięki któremu nie przegapisz spotkań,
 • minimalizowanie ryzyka błędów w procesie produkcji i zarządzania,
 • łatwiejsze planowanie,
 • zoptymalizowana organizacja pozwalająca mieć lepszy wgląd w każdy aspekt działalności firmy,
 • kontrola produktów, sprzedaży i zapasów online,
 • ułatwiona komunikacja z klientami,
 • sprawne poruszanie się w sieciach społecznościowych.

osoba korzystajaca z laptopa

Kilka najbardziej przydatnych aplikacji dla przedsiębiorców

Teraz, gdy już wiesz, jak aplikacje dla przedsiębiorców mogą być dobrą pomocą w Twojej codziennej pracy, poznaj te kilka przydatnych przykładów, które dla Ciebie przygotowaliśmy poniżej!

Evernote

Dla tych, którzy muszą organizować spotkania, pomysły, notatki, dokumenty audio i zdjęcia, Evernote jest jednym z najlepszych rozwiązań. Tworząc różne notatki, organizuje je w grupy, które można rozdzielać potem tematycznie, aby lepiej je zwizualizować.

Ta dostępna za pośrednictwem telefonu komórkowego aplikacja jest dobrą opcją do wykorzystania w codziennym życiu osobistym, a także pomaga w zarządzaniu Twoim przedsiębiorstwem. Kolejną zaletą jest możliwość integracji z innymi urządzeniami. Innymi słowy, możesz uzyskać dostęp do tej samej treści na różnych urządzeniach.

Trello

Wyróżniająca się spośród opcji zarządzania czasem aplikacja Trello doskonale nadaje się do wdrażania pomysłów i projektów w praktyce. Niezależnie od tego, czy jest to użytek osobisty, biznesowy czy organizacja pracy zespołowej, aplikacja zasadniczo pozwala na tworzenie kart, które są ułożone w kolumnach „do zrobienia”, „w trakcie” i „zrobione”, co gwarantuje doskonałą wizualizację zadań.

Można w niej dodawać filmy, zdjęcia i odnośniki, a także wyznaczać terminy i monitorować stan realizacji zadań. To staje się szczególnie istotne, gdy macie wspólny projekt do wykonania lub gdy trzeba zarządzać zespołem. 

Qipu

Aplikacja Qipu została opracowana z myślą o mikroprzedsiębiorcach. Dzięki niej możesz uporządkować swoje finanse w jednym miejscu, przeglądać wydatki i zapamiętywać terminy płatności, korzystając z inteligentnych kart. Dodatkowym atutem, zawartym w planach płatnych, jest usługa doradztwa podatkowego i księgowego, pomagająca utrzymać porządek w biznesie. Jednak nie obejmuje ona rynku polskiego, więc z punktu widzenia naszego kraju wersja darmowa jest bardziej niż wystarczająca.

Slack

Podobnie jak w przypadku sieci społecznościowych, celem Slacka jest zrzeszanie grup ludzi, którzy mogą ze sobą współpracować, wymieniając nie tylko informacje o projekcie, ale także przesyłając sobie nawzajem pliki i obrazy, tak jakby to był zbiorowy adres e-mail.

To idealny rozwiązanie na potrzeby kontaktu z pracownikami, dostawcami, a nawet klientami B2B. Slack zapewnia bezpośrednią i łatwą komunikację, umożliwiając tworzenie rozmów prywatnych i grupowych. Kolejną zaletą jest to, że można go zintegrować z innymi aplikacjami, takimi jak Google Drive i Trello, dzięki czemu możliwy jest szybszy dostęp do plików online.

WhatsApp Business

WhatsApp Business to biznesowa wersja WhatsAppa. Podobnie jak w wersji podstawowej, możesz rozmawiać z różnymi osobami w grupach lub w szyfrowanych rozmowach. Istnieje jednak możliwość dodania informacji biznesowych, takich jak branża i godziny otwarcia.

Dzięki WhatsApp Business przedsiębiorcy mogą stworzyć profil komercyjny swojej firmy, który może dostarczyć niezbędnych informacji, takich jak godziny otwarcia, lokalizacja i strona internetowa. Ponadto funkcja Katalogu wyświetla i wyświetla szczegółowe informacje o produktach lub usługach bezpośrednio w aplikacji, zapewniając bezproblemowe zakupy.

Co więcej, po skonfigurowaniu karty płatniczej możliwe jest także wysyłanie płatności klientom lub ich odbieranie za pośrednictwem aplikacji, co ułatwia sprzedaż produktów firmy i kupno towarów lub usług od kontrahentów.

Aplikacje dla przedsiębiorców a optymalizacja zadań

Jako przedsiębiorca musisz zwracać uwagę na różne szczegóły prowadzonej działalności. Często pracujesz sam lub z kilkoma pracownikami i dlatego masz do wykonania mnóstwo różnych zadań. W rezultacie możesz nie mieć czasu na wszystko lub możesz być zdezorientowany ogromną liczbą informacji do przetworzenia. Na szczęście istnieją opcje technologiczne, które bardzo pomagają w organizacji i optymalizacji zadań. Wśród nich znajdują się aplikacje dla przedsiębiorców. Dzięki nim, czy to w życiu osobistym, czy zawodowym, możesz monitorować wszystko, co się dzieje i podejmować szybsze i lepsze decyzje dla swojego biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge