10 damskich zapachów, które przyciągają mężczyzn [ZDZIWISZ SIĘ!]

Nasz naturalny zapach to najskuteczniejszy feromon, ale perfumy również pomagają uwodzić. I to jeszcze jak! Okazuje się, że są takie zapachy, które szczególnie działają na mężczyzn. Nawet sami mężczyźni potwierdzają, że niektóre perfumy działają na nich tak, że nie mogą im się oprzeć. Chcesz wiedzieć, które to zapachy?

perfumetki nenness

Perfumy, które działają na mężczyzn

Ludzie od setek lat zdają sobie sprawę z roli zapachu w uwodzeniu i zdobywaniu drugiej połówki. Aktualnie zbadano tajemnicę niektórych zapachów, dlatego niektóre z perfum w szczególności oddziałują na mężczyzn. Nie chodzi tutaj o markę perfum, ale o ich skład. To właśnie tam ukryta jest tajemnica ich oddziaływania. Kupując nową buteleczką warto spojrzeć głębiej, aniżeli tylko na markę czy reklamę. Znacie to uczucie kiedy wchodząc do windy zafascynuje Was zapach jakiejś osoby?

Rola zapachu to jedna z bardziej tajemniczych zagadek, która nie do końca została jeszcze zbadana. Rodzajem miejskiej legendy jest teoria, że niektóre sieci hipermarketów spryskują feromonami produkty o najniższej sprzedawalności po to, aby zachęcić do ich zakupu (źródło: Wikipedia). Czytałam kiedyś artykuł, w którym opisywano, że nasz naturalny zapach to najskuteczniejszy feromon. Ile w tym wszystkim prawdy, nie wiadomo, ale są naturalne zapachy, które od dawien dawna używane są do kuszenia płci przeciwnej. Poznajcie perfumy, które działają mężczyzn!

perfumy uwodzące mężczyzn

Jakie składniki perfum działają na mężczyzn?

Na czele tych najbardziej uwodzących składników stoi piżmo, które teraz pozyskuje się w warunkach laboratoryjnych (oryginalnie chyba nie chcecie wiedzieć jak się go zdobywało, zaoszczędzę Wam tego). Kolejnym ważnym składnikiem perfum afrodyzjaków jest olejek tuberozowy (znajdziesz go np. w perfumach Armani My Way). Niezwykle sensualny i budzący miłosne skojarzenia. Ciekawostką jest fakt, że na Hawajach kwiat tuberozy jest nieodłącznym elementem wieńca panny młodej.

Oryginalnym dodatkiem do perfum jest również… cynamon! Badania z 2013 potwierdziły wpływ cynamonu na poprawę sprawności seksualnej. Z pewnością mają one swój udział w kuszeniu swojego obiektu. Podobne do niego działanie posiada również imbir! Metodą badań również odkryto też, że potrafi zwiększać poziom testosteronu u mężczyzn. Posiada on również właściwości stymulujące popęd seksualny u płci męskiej. Jako składnik perfum afrodyzjaków, imbir może więc bardzo skutecznie podkręcać męskie pożądanie.

W perfumach, które mają zwabiać mężczyzn szukaj też nut jaśminu (znajdziesz ten zapach np. w perfumach Armani Ocean di Gioia). Eksperyment naukowy z 2015 roku wykazał, że zapach ten ma zdolność zwiększania libido zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Przeglądając wiele artykułów na temat perfum afrodyzjaków podkreśla się, że mężczyźni bardzo lubią słodkie zapachy. Nie dziwne więc, że przyciąga ich również zapach…wanilii. Czasem nawet zbyt słodkie dla kobiety perfumy okazują się wyjątkowo przyciągające dla mężczyzny.

Co jeszcze? Jak wykazały badania, olejek eteryczny z drzewa sandałowego, a w szczególności jeden jego związek – alfa-santalol – wykazuje istotny wpływ na pobudzenie seksualne (znajdziesz go np. w perfumach Lancôme Idôle L’Intense). Macie więc już pełny komplet substancji, które przyciagną do Was męskie spojrzenia.

perfumy do uwodzenia mężczyzn

Co to są feromony w perfumach i czy działają?

Pewnie spotkaliście się również z określeniem perfumy z feromonami. O ile naturalne substancje pobudzające są jak najbardziej pożądane w perfumach, tak chemiczne feromony budzą wiele kontrowersji. Tak zwane feromony syntetyczne szturmem zawojowały rynek, wiele osób zrobiło duży biznes na tego typu produktach. Czy to jednak faktycznie działa? Czy można chemiczną substancją sprawić, że ktoś się nami bardziej zainteresuje? Choć perfum z rzekomymi feromonami jest mnóstwo, tak nie ma żadnych badań, które potwierdzałyby ich skuteczność.

Kobiety i mężczyźni zapytani o skuteczność takich perfum, zarówno wspominają o zwiększonym zainteresowaniu płci przeciwnej, jak i o zupełnym braku jakichkolwiek efektów. Mówi się, że ci pierwsi odczuwają po prostu efekt placebo, która działa na ich podświadomość. Sprawia to, że po użyciu perfum z feromonami osoby są pewniejsze siebie, czują się bardziej atrakcyjne i w ten sposób faktycznie odczuwają różnice w grze męsko-damskiej. Jeśli już szukacie perfum, które mają działać na mężczyzn, zdecydowanie lepiej postawić na te sprawdzone od setek lat zapachy jak wymieniane wcześniej piżmo, drzewo sandałowe, jaśmin, wanilia czy cynamon.

perfumy na randkę

Perfumy, które działają na mężczyzn – już wiesz!

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge