Ile można zarobić pracując zdalnie w domu i co można robić?

Czasy się zmieniają, a ludzie coraz chętniej zostają w domu, by pracować właśnie w taki sposób. Pojawiają się przy tym standardowe pytania czym się zająć i ile można zarobić pracując w domu? Czy faktycznie można zarabiać tyle co “na etacie”? Myśl taka przyświeca nam przynajmniej raz na jakiś czas. 

praca zdalna pomysły

Ile można zarobić pracując zdalnie w domu?

Wśród wielu propozycji na pracę zdalną w domu można wyodrębnić kilka bazowych pomysłów, które na pewno kojarzycie i które warto rozważyć, jeśli właśnie na takim etapie życia jesteście. Co możecie zrobić? Jakie rozwiązania wybrać i których spróbować, co potwierdzają głosy z licznych for internetowych czy na Facebooku w grupach? Które sposoby na zarabianie pieniędzy pozwolą na pracę przyjemną i rozwojową, a które będą służyły głównie do zarabiania pieniędzy? Oto kilka z nich.

Praca zdalna staje się popularna, a rozpowszechnienia koronawirusa sprawiło, że dla wielu branż jest to jedyna możliwa droga realizacji swoich zleceń. Sytuacja ta na pewno w najbliższym czasie nie będzie się jeszcze zmieniać, dlatego też warto przemyśleć co możemy robić dodatkowo, nawet mając przy tym swoją standardową pracę. W odpowiedzi na pytanie ile można zarobić pracując zdalnie w domu – zależy to tylko od Was! Możliwości są nieograniczone!

Oczywiście na pierwszy miejscu polecę Wam… prowadzenie bloga albo tematycznego serwisu internetowego, a może ciekawego video kanału na YouTube lub Instagramie (czytaj mój poradnik, o tym jak zarabiać na blogu modowym). Dzięki temu, że teraz większość z nas siedzi w domach, przypięta jest do laptopów oraz swoich smartfonów, łatwo o zdobycie nowych czytelników. Wydaje się to być idealnym czasem na wystartowanie ze swoją stroną internetową. Tym bardziej, że założenie jej kosztuje naprawdę grosze (domena i serwer), za szablony nie musimy płacić, jeśli nie chcemy. 

Czytaj: Jak zarobić na blogu drugą wypłatę?

Trzeba ponieść pewne koszty na początku, ale inwestycja prędzej czy później zwróci się. Na początek będzie to koszt domeny (pierwszy rok za darmo, potem około 120 zł na rok), serwera (ceny różne, od 200 do 500 zł za rok), szablonu (darmowy albo za około 200 – 300 zł). Jeżeli nie ogarniamy kwestii technicznych to albo ktoś znajomy nam pomoże, albo musimy zapłacić informatykowi za wgranie i ustawienie szablonu, połączenie z serwerem itp. Cenniki są przeróżne, więc sami musicie się zorientować. 

jak pracować zdalnie i zarabiać

Inna propozycja, to dla tych którzy chcą spróbować szczęścia to internetowe gry, loterie i kasyna, aczkolwiek to temat dość „śliski”. Na dłuższą metę mówi się bowiem, że wygrywanie tak naprawdę….nie jest możliwe. Stąd też warto zgarnąć bonusy powitalne i dodatki od doładowań, obrócić nimi i skupić się na czymś innym. Prosta i szybka, a do tego przyjazna metoda. Warto przy tym stworzyć sobie ranking kasyn, który pokaże wam, które marki wybierać i które z nich oferują najkorzystniejsze warunki dla samego gracza. Choć ja osobiście polecam bardziej kreatywne i bezpieczniejsze formy i sposoby na zarabianie pieniędzy.

Czytaj: Jak przekuć bloga w dochodowy biznes i klucz do wolności?

Warto pomyśleć o branżach, które są obecnie mocno rozwijane, a przy tym świetnie płatne. Pierwsza z nich to grafika komputerowa, aczkolwiek w tym przypadku na pewno musicie się liczyć z dużą konkurencją oraz z samym faktem konieczności nakładu czasu na szkolenie się z tej dziedziny. Podobnie możemy mówić o copywritingu, czyli pisaniu tekstów na zlecenie. Wiele osób tworzy w ten sposób na niskich stawkach, kosząc konkurencję, oddając nawet kilkadziesiąt krótkich tekstów każdego dnia. To wystarczająco dużo, by bez problemu się utrzymać.

Co zatem można zrobić, by jeszcze zmniejszyć swoje nakłady czasu? W pierwszej kolejności – zacznijcie wynajmować nieruchomości. Co prawda wiąże się to z inwestycjami, ale wyobraźcie sobie przypadek w którym jednorazowo wynajmujecie dziesięć kolejnych mieszkań. Za ich sprawą macie pensję, środki na ewentualne spłaty kredytów i… ogromne zasoby czasowe, które praktycznie nie będą ograniczone niczym.

Kolejnym wymienionym punktem może być e-sklep lub sprzedaż produktów wirtualnych, jak chociażby e-booki czy audiobooki. Nie ma tu konieczności jazdy po fizyczny produkt, który wystawicie na sprzedaż. Koniec zatem z dojazdami do hurtowi, a wszystko załatwiacie przez internet, często, w razie potrzeby, ściągając do siebie kuriera, który załatwi całość za was. 

Jeszcze prostszym rozwiązaniem będą tu programy partnerskie. Możecie je otwierać praktycznie w dowolnej branży i bazować na linkach partnerskich. Ich wytworzenie to zwykle domena klienta, wy jedynie je udostępniacie, a przy dobrych treściach, zyskujecie gotówkę absolutnie bez żadnych dodatkowych działań. Pozostając w temacie sieciowym, dodamy także słów kilka o aplikacjach na telefon czy płatnych smsach. Pierwsze z nich naturalnie wymagają wiedzy lub środków na zatrudnienie właściwej osoby, ale jest to metoda przyjazna i w dłuższej perspektywie odda wam całkiem pokaźne możliwości, co dotyczy też smsów, np. z muzyczką czy horoskopem. Świetnie sprawdzają się też płatne treści, co robi się obecnie coraz popularniejsze. Pod podobne kategorie możemy podpiąć sprzedaż domen, wirtualnych serwerów.

Na koniec pragniemy omówić trochę… ambitniejsze opcje. W grę wchodzi dla przykładu napisanie bestsellera. Nie ma przy tym żadnej reguły, a książki, co pokazała J.K. Rowling, może napisać absolutnie każdy, bez względu na swoje wykształcenie i późniejszą pracę. Podobnie dotyczy to także inwestowania w akcje, fundusze inwestycyjne, czy w ostatnim czasie, w kryptowalutę. W każdym z tych przypadków musi się to jednak wiązać z nakładem własnym i ogólną wiedzą o temacie. Gra w ciemno to zbyt duże ryzyko, którego akurat nie polecam.

Czytaj: moje nowoczesne sposoby na oszczędzanie

Bez względu na wybraną opcję czy poszukiwanie innych, dobrze jest wszystko dokładnie przemyśleć, skonsultować z drugą osobą i dopiero przejść do dalszych działań. Ostrożność popłaca, chyba, że mówimy o przypadku w którym trzeba działać nagle. Na szczęście biznes w Internecie można rozwijać stosunkowo szybko. Firmę można założyć również elektronicznie, bez wychodzenia z domu. Do dzieła!

pomysł na pracę zdalną

Praca na blogu to praca, którą kocham!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge