Nail Tek Foundation II – testy odżywki do paznokci

Moim problemem od dawien dawna są miękkie i łamiące się paznokcie. Kilka miesięcy temu moja znajoma, która robiła mi akryle na paznokciach poleciła mi odżywkę Nail Tek II Foundation. Czas ją wreszcie wypróbować.

Nail Tek II Foundation

Odżywka Nail Tek II Foundation normalnie kosztuje ponad 20 zł, ja kupiłam ją na Allegro za nie całe 12 zł. Moje paznokcie zawsze były słabe i rozdwajały się, stosowałam różne odżywki, ale ich działanie było krótkotrwałe. Często bezbarwne odżywki zdzierały się i odpryskiwały, a te, które wsiąkały w paznokcie często je wysuszały. Jednym słowem nie znalazłam jeszcze idealnej odżywki do paznokci.

Jakiś czas temu z rozpaczy nad moimi wątpliwej atrakcyjności paznokciami zrobiłam sobie paznokcie akrylowe. Przez pewien czas faktycznie, paznokcie były ładne i równe, choć musiałam bardziej na nie uważać, co było trochę męczące. Przykładowo jeden złamałam gdy przez chwilę pograłam w piłkę, drugi na kręglach, a trzeci podczas tańczenia w klubie. Paznokcie akrylowe to jednak nienajwygodniejsze rozwiązanie…

Około dwa tygodnie temu postanowiłam nie obgryzać paznokci i starałam się je doprowadzić do minimalnie normalnego wyglądu. Niemniej paznokcie te są nie równe i nadal miękkie. Kosmetyczka, która robiła mi paznokcie akrylowe poleciła mi odżywkę do paznokci Nail Tek II Foundation. Jest to właściwie swojego rodzaju podkład, który nie pozostawia widocznej warstwy.

Nail Tek II Foundation odżywka do paznokci

Nail Tek II Foundation odżywka do paznokci

 

Podkład Nail Tek II Foundation stosuje się w ten sposób, że najpierw nakłada się go na paznokcie, potem maluje się je normalnie lakierem. Czynność powtarza się przez około miesiąc, zawsze przed pomalowaniem paznokci lakierem.Jak na razie kurację zaczęłam w piątek i po 4 dniach zauważyłam, że paznokcie są twardsze i równiejsze.

Nail Tek II Foundation odżywka do paznokci

ZALETY:

– podkład bardzo szybko wysycha, wręcz błyskawicznie

– posiada niedrażniący, delikatny zapach

– po kilku dniach widać efekty działania

WADY:

– brak

 

P.S – paznokcie pomalowane mam lakierem do paznokci marki EVELINE “Colour Instant”, numer 625 (kolor miętowy)

Lakier miętowy do paznokci EVELINE 625

 

Comments

 1. avatargość says

  Przecież to jest “Base Coat”.

  Tej odżywki używa się POD lakier, a nie na.

  Na lakier używa się NAILTEK INTENSIVE THERAPY II – czyli – TOP COAT. Wtedy ładnie błyszczą i warstwy nie schną tak długo! Polecam stosowanie obu naraz 🙂

  • avatar says

   a to ciekawe, w wielu źródłach zanim użyłam tej odżywki, znalazłam w sieci takie instrukcje:

   Instrukcja stosowania odżywek Nail Tek:

   1. Zacznij od wyczyszczenia paznokci i nadania im kształtu.
   2. Nałóż jedną warstwę wybranego Nail Tek (jako podkład). Zaczynaj od początku paznokcia (przy skórce), kończąc na jego krawędzi. Omijaj skórki i skórę, gdyż mogą ulec wysuszeniu.
   3. Nałóż dwie warstwy swojego lakieru kryjącego.
   4. Nałóż dwie, ochronne warstwy Nail Tek.
   5. Codziennie przez 6 kolejnych dni nakładaj dodatkową, jedną warstwę Nail Tek na to, co już masz.

   • avatar says

    Myślę że w tej instrukcji chodziło im o nałożenie top coat’u na koniec- bazę którą posiadasz nakładamy tylko pod lakier a najlepiej przez pewien czas nie malować pazurków i dokładać warstwy. Nałożony na lakier Nail Tek nie zadziała:) Pozdrawiam:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge